Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

One S η One X

Σκεφτόμουν εδώ και καιρό ποια next gen κονσόλα να πάρω επειδή γενικά δεν είμαι τύπος που αγοράζει αλλά νοικιάζει και με το game pass να κωλολεει αποφάσισα Xbox one από το PS4.

Το θέμα τώρα είναι ποίο από τα δύο αξίζει να δώσεις τά δίπλα λεφτά για να πάρεις το Χ αντί το S ?

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

27 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Σκεφτόμουν εδώ και καιρό ποια next gen κονσόλα να πάρω επειδή γενικά δεν είμαι τύπος που αγοράζει αλλά νοικιάζει και με το game pass να κωλολεει αποφάσισα Xbox one από το PS4.

Το θέμα τώρα είναι ποίο από τα δύο αξίζει να δώσεις τά δίπλα λεφτά για να πάρεις το Χ αντί το S ?

μονο εαν εχεις καλη τηλεοραση να υποστηριζει 4Κ πάρε το Χ αλλιώς εαν δεν εχεις πολλες απαιτησεις τσιμπα το s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παρε το ps4 να παιξεις τα  xclusive 10 ευρω used τα βρισκεις πλεον η και να τα νοικιασεις μπορεις xbox προς ενοικιαση δεν θα βρεις... καλο το gamepass δεν λεω και το ea acces με 5 ευρω τον μηνα που εχεις games της ea αλλα σκεψου το καλα πολυ καλα οτι αυτα τα games θα τα παιξεις και οτι σου αρεσουν τα xclusive της microsoft πριν το παρεις.

Το xbox one X να παρεις αν το σηκωνει η τσεπη σου και στο μελλον παρε και 4κ tv , και να μην εχεις 4κ τρεχει πολυ ανωτερα τα games και πολλα απο αυτα σε 60fps ειναι τουμπανο.

Επισης το ιδιο ειναι και το ps4 pro ειναι πολυ ανωτερο απο το απλο και το slim στο λεω γιατι τα εχω και τα δυο και ασε οι ασχετοι να λενε για τις αναλυσεις... και βλεπω οτι το pro περα απο αναλυση τρεχει τα παντα πολυ καλυτερα και εχει δυνατοτητα σε καποια games για 60fps

Εχω xbox one, ps4 slim, ps4 pro. Παιζω σε ολα.

Απλα ελπιζω να σε βοηθησα.

Μακαρι να μπορεσεις να εχεις και sony και microsoft το καλυτερο.

😊

 

Επεξ/σία από Bill Stam
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτησω κατι αλλο πιστευω χρησιμο σε καποιον που θελει να παρει κονσολα xbox one s 

μπορει να παιξει καποιος τα microsoft games των windows 10,  forza 7 & forza 3 που ειναι αγορασμενα κανονικα στο pc μεσω microsoft store .....  σε μια κονσολα xbox one s ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

28 λεπτά πριν, Bill Stam είπε

Παρε το ps4 να παιξεις τα  xclusive 10 ευρω used τα βρισκεις πλεον η και να τα νοικιασεις μπορεις xbox προς ενοικιαση δεν θα βρεις... καλο το gamepass δεν λεω και το ea acces με 5 ευρω τον μηνα που εχεις games της ea αλλα σκεψου το καλα πολυ καλα οτι αυτα τα games θα τα παιξεις και οτι σου αρεσουν τα xclusive της microsoft πριν το παρεις.

Το xbox one X να παρεις αν το σηκωνει η τσεπη σου και στο μελλον παρε και 4κ tv , και να μην εχεις 4κ τρεχει πολυ ανωτερα τα games και πολλα απο αυτα σε 60fps ειναι τουμπανο.

Επισης το ιδιο ειναι και το ps4 pro ειναι πολυ ανωτερο απο το απλο και το slim στο λεω γιατι τα εχω και τα δυο και ασε οι ασχετοι να λενε για τις αναλυσεις... και βλεπω οτι το pro περα απο αναλυση τρεχει τα παντα πολυ καλυτερα και εχει δυνατοτητα σε καποια games για 60fps

Εχω xbox one, ps4 slim, ps4 pro. Παιζω σε ολα.

Απλα ελπιζω να σε βοηθησα.

Μακαρι να μπορεσεις να εχεις και sony και microsoft το καλυτερο.

😊

απο τα exclusive του ps4 μονο το gow με νοιαζει ενω απο το Χ1 GEARS K HALO 5 τα οποια τα δινει με το pass , αργοτερα θα παρω και ps4 ολες της προηγουμενες γενιες ειχα και τις 2 κονσολες συνηθως επαιρνα πρωτα σονυ τωρα ομως θα διαλεξω ms.

1 ώρα πριν, jerry banana είπε

μονο εαν εχεις καλη τηλεοραση να υποστηριζει 4Κ πάρε το Χ αλλιώς εαν δεν εχεις πολλες απαιτησεις τσιμπα το s

τηλεοραση δεν εχω αλλα λεω να παρω 4k monitor για το πισι και εκει να κουμπωσω και την κονσολα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, Exodia The Forbidden One είπε

απο τα exclusive του ps4 μονο το gow με νοιαζει ενω απο το Χ1 GEARS K HALO 5 τα οποια τα δινει με το pass , αργοτερα θα παρω και ps4 ολες της προηγουμενες γενιες ειχα και τις 2 κονσολες συνηθως επαιρνα πρωτα σονυ τωρα ομως θα διαλεξω ms.

τηλεοραση δεν εχω αλλα λεω να παρω 4k monitor για το πισι και εκει να κουμπωσω και την κονσολα

Αυτο μια χαρα ειναι να το κανεις.Για κονσολα ps4 δεν σου μιλησα γιατι θεωρησα σωστο να απαντησω πανω σε xbox αφου ρωτας μονο για s και x .Aλλα γενικα το ps αξιζει μονο επειδη εχει περισσοτερα και καλυτερα exclusives φυσικα αυτο ειναι υποκειμενικο σε σχεση με το καθε ανθρωπο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Exodia The Forbidden One είπε

Σκεφτόμουν εδώ και καιρό ποια next gen κονσόλα να πάρω επειδή γενικά δεν είμαι τύπος που αγοράζει αλλά νοικιάζει και με το game pass να κωλολεει αποφάσισα Xbox one από το PS4.

Το θέμα τώρα είναι ποίο από τα δύο αξίζει να δώσεις τά δίπλα λεφτά για να πάρεις το Χ αντί το S ?

Xbox one s μεταχειρισμένο σε συνδυασμό με live gold και game pass είναι η ιδανικότερη και οικονομικότερη λύση.

Μη ξεχνάς εκτός από τα first party games της MS , λιγα 3rd party είναι patched για το one x

Σε 18 μήνες το αργότερο θα έχουμε νεες κονσολες, ξυλωνεσαι τοτε, όχι τώρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, jon_pallis είπε

Xbox one s μεταχειρισμένο σε συνδυασμό με live gold και game pass είναι η ιδανικότερη και οικονομικότερη λύση.

Μη ξεχνάς εκτός από τα first party games της MS , λιγα 3rd party είναι patched για το one x

Σε 18 μήνες το αργότερο θα έχουμε νεες κονσολες, ξυλωνεσαι τοτε, όχι τώρα

Δεν μού καθετε καλά να πάρω μεταχειρισμένο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Ps4,xbox one x η το s ?

Φιλος ενδιαφερετε για μια απο τις 3 κονσολες(ps4,xbox one s,xbox one s).Ποια μου προτείνετε?

Τηλεοραση samsung smart tv 42αρα και παιχνιδια πολεμικα εκτος cod και του αρεσουν πολυ τα adventure.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, Eddy_Gordo είπε

Τι τηλεόραση έχει; ποια Παιχνίδια του αρέσουν και τι είδους;  Μετά το συζητάμε...

αυτο ακριβως.Εαν το παμε καθαρα ομως με το πιο ειναι ισχυροτερη τοτε το Χ.Εαν θελει να βλεπει 4κ blueray τοτε το X ,εαν τον ενδιαφερει ποικιλια παιχνιδιων τοτε το ps4 .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

εγω θα επερνα Ps4 pro πιστευω πως εχει καλυτερα και περισσοτερα games 
αλλα η επιλογη κονσολας ειναι προσωπικη επιλογη γιατι ειναι τα exlusives που σε κανουν να την αγορασεις

Επεξ/σία από Zengar Zombolt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 minutes ago, jerry banana said:

εαν τον ενδιαφερει ποικιλια παιχνιδιων τοτε το ps4 .

 

Εννοείται πως δεν θα έχει πρόβλημα με ποικιλία οτιδήποτε και αν πάρει από τη στιγμή που δεν έχει άλλο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 λεπτά πριν, NickTG είπε

Εννοείται πως δεν θα έχει πρόβλημα με ποικιλία οτιδήποτε και αν πάρει από τη στιγμή που δεν έχει άλλο. 

πες του τοτε να αγορασει το ps4.Καθως τα παιχνιδια του xbox τα παιζεις και στο pc.Eπισης τα αποκλειστικα παιχνιδια του ps4 πατανε καθε κονσολα της τωρινης γενιας .Απλα πες του να δει god of war,spiderman last of us 2 persona 5.

Επεξ/σία από jerry banana
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...