Προς το περιεχόμενο

[Megathread] Ποια κονσόλα να αγοράσω;


Δημήτρης19
Μήνυμα προστέθηκε από Praetorian,

Tο παρόν νήμα υπάρχει για την εξυπηρέτηση των μελών που γράφουν σε αυτό και τα οποία σκοπεύουν να αγοράσουν νέα κονσόλα.

Δεν είναι για θεωρητική συζήτηση πάνω στο console gaming, ούτε για console wars, ούτε για consoles vs PC. 

Απλός κανόνας: Αν το μήνυμά σας δεν είναι για επικείμενη αγορά κονσόλας ή δεν απαντά σε μέλος που θέλει να αγοράσει κονσόλα, τότε δεν είναι για αυτό το topic.

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 2,3k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

4 ώρες πριν, Lecter D είπε

Δεν έχω θέμα με το after sale. Το μόνο που θέλω είναι τα λογικά πράγματα, 2 χρόνια εγγύηση κατευθείαν και όχι να τραβιέται η κατάσταση σε δικηγόρο και λοιπά. Τεσπα μην βγαίνω εκτός θέματος, το switch είναι fun to play; 

Eξαρταται ξεκαθαρα απο ποια παιχνιδια παιζεις.Γραφικα και επιδοσεις μην περιμενεις να δεις αναλογες των twins  παντως.Πες ποια παιχνιδια σου αρεσουν να δουμε αν σου κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όποιος είναι ανάμεσα σε ps4 xbox one θεωρώ ότι πρώτο κριτήριο είναι να κοιτάξει από τα exclusive ποια τον ενδιαφέρουν περισσότερο, επίσης αν κάποιος έχει καλό pc η προσωπική μου άποψη είναι να παει σε ps4. 

Από θέμα συνδρομής θεωρώ το xbox καλύτερο λογο του game pass και ίσως και του ea Access. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, dekulinkgr είπε

Eξαρταται ξεκαθαρα απο ποια παιχνιδια παιζεις.Γραφικα και επιδοσεις μην περιμενεις να δεις αναλογες των twins  παντως.Πες ποια παιχνιδια σου αρεσουν να δουμε αν σου κανει.

Fifa 19, nba 2k κανένα pubg άμα κάτσει και οποιοδήποτε προκύψει κυρίως για αυτά που ανεφερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, johnkar93 είπε

Fifa 19, nba 2k κανένα pubg άμα κάτσει και οποιοδήποτε προκύψει κυρίως για αυτά που ανεφερα

Σου είπαμε ποιες οι διαφορές... Απλά είσαι λίγο αναποφάσιστος φίλε μου, εγώ είχα 360 έλεγα μήνες θα πάρω το X... Πήρα το ps4 PRO οχι μόνο για διαφορά χρημάτων που δεν υπήρχαν αλλά λόγο ότι σε οποιοδήποτε video club πχ να πας θα βρεις απο τα new games τουλάχιστον 5-7 δισκάκια, 2ον έχει πολύ καλά monthly deals+ τα free που σου δίνει, παράδειγμα προηγούμενο μήνα For Honor, Γιατί να πληρώσεις 10€?? Τα exclusives... συγκριτικά το ps4 έχει καλύτερα κατ'εμέ. Αν είχα xbox δεν θα έπαιζα το Spiderman και άλλα πολλά. Αυτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Lecter D είπε

Δεν έχω θέμα με το after sale. Το μόνο που θέλω είναι τα λογικά πράγματα, 2 χρόνια εγγύηση κατευθείαν και όχι να τραβιέται η κατάσταση σε δικηγόρο και λοιπά. Τεσπα μην βγαίνω εκτός θέματος, το switch είναι fun to play; 

Και φετίχ να έχεις τους δικηγόρους, είναι τόσο ακριβοί σε σχέση με το κόστος της κονσόλας + το πόσο θα κάνει χρονικά για να βγει η οποιαδήποτε απόφαση, που πραγματικά ώρες ώρες εδώ μέσα απορώ αν γράφετε απλά για να γράψετε ορισμένοι, ή αν πραγματικά τα πιστεύετε.

Χαλαρώστε. Για μία κονσόλα μιλάμε. Αν χαλάσει χάλασε, φτιάξτην ή πάρε άλλη ή πάρε μία μεταχειρισμένη. Ή μην πάρεις και καθόλου αν δεν μπορείς. 

  • Like 2
  • Confused 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, polaki είπε

Και φετίχ να έχεις τους δικηγόρους, είναι τόσο ακριβοί σε σχέση με το κόστος της κονσόλας + το πόσο θα κάνει χρονικά για να βγει η οποιαδήποτε απόφαση, που πραγματικά ώρες ώρες εδώ μέσα απορώ αν γράφετε απλά για να γράψετε ορισμένοι, ή αν πραγματικά τα πιστεύετε.

Χαλαρώστε. Για μία κονσόλα μιλάμε. Αν χαλάσει χάλασε, φτιάξτην ή πάρε άλλη ή πάρε μία μεταχειρισμένη. Ή μην πάρεις και καθόλου αν δεν μπορείς. 

Τραγικό το post σου. Με την ίδια λογική για "μια τηλεόραση" μιλάμε, για ένα αυτοκίνητο και κ.λπ.. Σιγά ...λεφτά υπάρχουν άλλωστε.

Σε πληροφορώ ότι ένας λόγος που πήρα xbox ήταν η εγγύηση ή μάλλον το πως συμπεριφέρεται η MS αν έχεις πρόβλημα με την εγγύηση του προϊόντος σου.

Online βλέπεις 2 χρόνια (+ 6 μήνες bonus) εγγύηση και online κανονίζεις service. 

Ούτε "μα", ούτε "ου" ούτε "σου-ξου-του ".

Mail Sticker εκτύπωση και καθάρισες... Courier στην πόρτα να την πάρει και να στην φέρει.

Έλεος δηλαδή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, polaki είπε

Και φετίχ να έχεις τους δικηγόρους, είναι τόσο ακριβοί σε σχέση με το κόστος της κονσόλας + το πόσο θα κάνει χρονικά για να βγει η οποιαδήποτε απόφαση, που πραγματικά ώρες ώρες εδώ μέσα απορώ αν γράφετε απλά για να γράψετε ορισμένοι, ή αν πραγματικά τα πιστεύετε.

Χαλαρώστε. Για μία κονσόλα μιλάμε. Αν χαλάσει χάλασε, φτιάξτην ή πάρε άλλη ή πάρε μία μεταχειρισμένη. Ή μην πάρεις και καθόλου αν δεν μπορείς. 

Αγαπητέ , κανε μας την χάρη . Εξαιτίας τέτοιων απόψεων με καθυστέρησαν κανένα μήνα και δεν μου έκαναν επιστροφή χρημάτων , γιατί έλεγαν σιγά μην κάτσει να ασχοληθεί  . Εγώ όπως είπα ήμουν παθων  . Είδα πως λειτούργησε το support και αποφάσισα οτι δεν θέλω να ξανά ασχοληθώ , εσείς τώρα γιατί πεταχτήκατε  πάλι δεν μπορώ να καταλάβω .

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 21/3/2019 στις 4:05 ΜΜ, Lecter D είπε

Καλησπέρα . Μετα την φόλα που έφαγα με το ps4 θέλω να αγοράσω μια κονσολα fun to play μόνο , αφου δεν μου περισσεύει αρκετος χρόνος .
Κοιτάω switch ; Περιμένω να ανακοινωθεί η επόμενη γενιά του switch ; 
 

Switch παίρνεις μόνο αν σε ενδιαφέρουν τα indie games, η κάποια παιχνίδια σαν το super Mario αλλά και πάλι 300€ για κονσόλα που θα παίζεις μόνο Μάριο και κάνα zelda δεν λεει.

Επεξ/σία από Pacman22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Pacman22 είπε

Switch παίρνεις μόνο αν σε ενδιαφέρουν τα indie games, η κάποια παιχνίδια σαν το super Mario αλλά και πάλι 300€ για κονσόλα που θα παίζεις μόνο Μάριο και κάνα zelda δεν λεει.

Hellοοοo φορητοτητα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, Pacman22 said:

Switch παίρνεις μόνο αν σε ενδιαφέρουν τα indie games, η κάποια παιχνίδια σαν το super Mario αλλά και πάλι 300€ για κονσόλα που θα παίζεις μόνο Μάριο και κάνα zelda δεν λεει.

Αν νομίζεις ότι η Νιντέντο έχει μόνο Μάριο και Ζέλντα, είσαι πολύ γελασμένος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν είπα ότι έχει συγκεκριμένα μόνο αυτά ,αλλά για μένα τουλάχιστον δεν τα αξίζει τόσα λεφτά γιατί τα exclusive που έχει δεν με πολύ τραβάνε και ας μην γελιομαστε δεν συγκρίνονται παιχνίδια σαν το super mario με the last of us όχι ότι θέλω να υποβάθμισω τα exclusive τού αλλά η sony  πλέον το έχει πάει σε άλλο επίπεδο δύσκολα θα την φτάσουν πιστεύω

Μόλις τώρα, Pacman22 είπε

 

 

22 λεπτά πριν, costacurta είπε

Hellοοοo φορητοτητα

Νταξει αυτό είναι ένα πλεονέκτημα αλλά και πάλι σε μια οθόνητσα σαν τάμπλετ δεν μπορείς να παίξεις

Επεξ/σία από Pacman22
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Pacman22 είπε

Switch παίρνεις μόνο αν σε ενδιαφέρουν τα indie games, η κάποια παιχνίδια σαν το super Mario αλλά και πάλι 300€ για κονσόλα που θα παίζεις μόνο Μάριο και κάνα zelda δεν λεει.

 

35 λεπτά πριν, Pacman22 είπε

Δεν είπα ότι έχει συγκεκριμένα μόνο αυτά ,αλλά για μένα τουλάχιστον δεν τα αξίζει τόσα λεφτά γιατί τα exclusive που έχει δεν με πολύ τραβάνε και ας μην γελιομαστε δεν συγκρίνονται παιχνίδια σαν το super mario με the last of us όχι ότι θέλω να υποβάθμισω τα exclusive τού αλλά η sony  πλέον το έχει πάει σε άλλο επίπεδο δύσκολα θα την φτάσουν πιστεύω

Νταξει αυτό είναι ένα πλεονέκτημα αλλά και πάλι σε μια οθόνητσα σαν τάμπλετ δεν μπορείς να παίξεις

Στο gamefaqs αυτό το σχόλιο διαγράφεται και εχεις πάρει warning /στο reddit σε έχουν μπαναρει ηδη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, Pacman22 said:

 ας μην γελιομαστε δεν συγκρίνονται παιχνίδια σαν το super mario με the last of us όχι ότι θέλω να υποβάθμισω τα exclusive τού αλλά η sony  πλέον το έχει πάει σε άλλο επίπεδο δύσκολα θα την φτάσουν πιστεύω

 

Προφανώς δεν συγκρίνονται. 

Είναι άλλο είδος. 

Κατά τα άλλα όχι, ακόμα περισσότερο αν κάποιος δεν είχε Wii U, δεν έχει ένα Mario και ένα Zelda. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...