Προς το περιεχόμενο

Τι θα θέλατε από ένα καλό σουβλατζίδικο - ψητοπωλείο;


Loonydude

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tιμες εχουν ριξει αρκετοι λογω της κρισης χωρις να ριξουν την ποιοτητα παντως./

 

Στην περιοχή μου οι τιμές παραμένουν στα ύψη, η ποιότητα είναι χάλια και δεν φέρνουν φυσικά απόδειξη παρ'όλο που τα χώνω στον Delivera κάθε φορά...εκτός να παραγγείλω συγκεκριμένα ΚΑΙ την απόδειξη μαζι με το φαΐ!!!

 

Γενικότερα και καταστήματα τα οποία έκαναν αξιοπρεπές σουβλάκι έχουν χαλάσει πάρα πολύ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αντί να λέτε για το λάδι που τηγανίζουν στο ίδιο για κάνα  10ωρο σας πειράζει αν είναι κατεψυγμένες ή όχι οι πατάτες;

 

Α!και όσοι πιστεύεται ότι το φθηνό θα μπορέσει παράλληλα να είναι και κάλο ποιοτικά..εεε,εντάξει βάλτε ξυπνητήρι :-)

Όταν υπάρχουν 4 σουβλατζίδικα στην σειρά και άλλα 4 δυο στενα΄πιο κάτω, υα βρείς φθηνό ΚΑΙ ποιοτικό. Μάλιστα ένας που ενό ήταν γαμάτος, έριξε την τιμή και την ποιότητα πριν 6 μήνες, ενώ ήταν σχεδόν πάντα γεμάτος τότε τώρα έκλεισε. Ο πελάτης δεν τρώει κουτόχορτο και άμα έχει άλλες επιλογές απλα σε γράφει στο π....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Online παραγγελία και δυνατότητα πληρωμής με πιστωτική κάρτα.

Θα γίνω ο καλύτερος πελάτης σου.

fuck yeah, λύνει χέρια...
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λείπει το παραδοσιακό νόστιμο κοντοσούβλι, με την ωραία του μαρινάδα σε κρεμμύδι και ντομάτα μέχρι να γίνει λιώμα και μετά την νοματούλα και τις πιπεριές ενδιάμεσα και δώστου γύρα να ψηθεί.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Online παραγγελία και δυνατότητα πληρωμής με πιστωτική κάρτα.

Θα γίνω ο καλύτερος πελάτης σου.

 

Ποιοτικά με έχουν καλύψει οι περισσότεροι, ούτε πίτα για γκόμενες, ούτε πίτα με 2 τενεκέδες λάδι πάνω.

Πατάτες δεν έχω την απαίτηση να είναι φρέσκιες, αλλά αν είναι προ, τουλάχιστον να 'ναι τηγανισμένες σε κάποιο μη-τοξικό υγρό.

Γύρος είναι γύρος, οκ, καλαμάκια όμως πρέπει να είναι handmade. Αδιαπραγμάτευτα. Θα σου φύγει το χέρι στο κόψιμο, αλλά δε θα 'ναι οι μαλακίες των 12 τεμαχίων του καρφούρ. Επίσης, πίτα κοντοσούβλι είναι καλή φάση και η χρυσή τομή ανάμεσα σε γύρο και καλάμακο.

Αν θες να έχεις κοτόπουλο, κοίτα να γαμάει, αλλιώς δεν έχει καν νόημα ύπαρξης. Παραπέμπω στον Ψυχογιό στο χαλάνδρι.

Διαβαθμίσεις σε ψωμάκια/πίτες. Κυπριακό και αραβική.

 

Ποιο το κερδος απο το κοψιμο στο χερι;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου λείπει το παραδοσιακό νόστιμο κοντοσούβλι, με την ωραία του μαρινάδα σε κρεμμύδι και ντομάτα μέχρι να γίνει λιώμα και μετά την νοματούλα και τις πιπεριές ενδιάμεσα και δώστου γύρα να ψηθεί.

Πωωωω αυτος εισαι!! Εγω γουσταρο σπιτικο ομως + μπολικη ριγανη μαζι με κρυα μπυρα!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω αυτος εισαι!! Εγω γουσταρο σπιτικο ομως + μπολικη ριγανη μαζι με κρυα μπυρα!!

 

Σαν το σπιτικό δεν έχει, και όποιος καταφέρει να βγάλει νόστιμο σπιτικό κοντοσούβλι στην αγορά είναι μάγκας και θα ανταμειφθεί !! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σαν το σπιτικό δεν έχει, και όποιος καταφέρει να βγάλει νόστιμο σπιτικό κοντοσούβλι στην αγορά είναι μάγκας και θα ανταμειφθεί !! :-D

Σωτα ο κοσμος θελει ποιοτητα οχι τα σαπια που μας πλασαρουν.

 

Πραγματικα αμα βρεθει ενας με φρεσκα υλικα και ποιοτητα εγω θα τον τιμησω και ας δωσω κατι παραπανω!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Άμα έχεις 1,5€ στην τσέπη και μετράς στα 5λεπτα για να βγάλεις αλλα 50 cents τότε όχι στο ακριβό δεν θα πάει ο κοσμάκης ότι ποιότητα και να έχει. Πρέπει να υπάρχει ισορροπία, ειδικά τώρα που πολυ κόσμος δεν έχει δουλειά ή τα βγάζει τσίμα τσίμα. Και εγω την Κυριακή ήθελα να πάρω μία γαμάτη Weiss αλλα δεν είχα να δώσω 6€ και πήρα Πειραϊκή. Εκτός αν μιλάς για περιοχές όπως Κηφισσιά, Γλυφάδα κτλ.

 

 

Θα πώ τώρα και μια ιστορία που μου έτυχε την Τετάρτη και έμεινα μαλάκας.

Είχα αράξει με τον κολλητό μου και πίναμε μπύρες μέχρι αργά και κατα τις 2,5 με πιάνει μια λιγούρα και ψάχνω να βρώ τπτ ανοιχτό. Για να μην τα πολυλογώ βρίσκω ένα σουβλατζίδικο που είχε κλέισει και σκουπίζανε αλλα το παιδί (για ιδιοκτήτης μου έκανε) μου έφτιαξε μία πίτα με ψημένο αλλα κρύο καλαμάκι χοιρινό (που είχε μείνει) και μου το έδωσε και τσάμπα... Ε εκεί θα πάω να φάω σίγουρα, την επόμενη φορά που θα πάω να φάω.

Επεξ/σία από RottenLungs
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποιο το κερδος απο το κοψιμο στο χερι;

 

Αν αναγκάζεται να το κόβει στο χέρι, παναπει δε θα παίρνει τα έτοιμα "καλαμάκια" χονδρικής αλλά κρέας (σπάλα!) το οποίο θα το κόβει και σε πιο μεγάλα κομμάτια και θα είναι και πιο φροντισμένο. Φαντάσου ένα σουβλάκι με το κλασσικό μίζερο καλαμάκι μέσα που έχει χάσει και το 40% του όγκου του πάνω στη σχάρα, και φαντάσου το ίδιο καλαμάκι με 5-6 κομμάτες σε μέγεθος όσο το άβατάρ σου. Ε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

- καλό γύρο, καλοψημένο, να μη βρωμάει ψοφίμι.

- κρεμμύδι που ναχει φύγει η πολλή η  βρώμα

- φτηνό καλό σουβλάκι. όχι μηχανής και παπαριές. δε μπορεί ναχει το σουβλάκι 1.5€ και η πίτα 1.90€.

- πίτα με κοντοσούβλι/εξοχικό αντί για γύρο. 

- κέτσαπ/μουστάρδα εννοείται. και τζατζίκι. μη με κοιτάς ρε πιτά κάθε φορα λες και σου ζήτησα βαζελίνη.

να τις φτιάχνει σωστά. μη τα λεμε και 10 φορες.

 

πλακα πλακα ειχα πεσει σενα τραγικό μια φορά επειδη και καλα είχε 1.70 η πίτα, πήγα να δω πως είναι. ήτανε μια τρύπα που το πρωί ήτανε κρεωπολείο και το βράδυ το γύρναγε σε πιτάδικο. μπαίνεις μέσα βλέπεις τον πάγκο απ τα κρέατα και το ξύλο που τα κόβουνε. καθόμαστε. είναι ενας με τη γυναικα του  καθηστερημένοι και οι δύο γύρω στα 40-50. μονο μέις στο μαγαζί περιμέναμε 25 λεπτά. και τις είχανε φτιάξει όλες λάθος. 3 ατομα και οι 3 λαθος. ο παγκος εν τω μεταξύ ειχε σπασμένο το τζάμι πάνω απο γύρο-πατάτες πως δε μας εκατσε στο λαιμο κανα γυαλί. έκλεισε πριν κανα μηνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια γκομενάρα για τυλίχτρια. Τσίτα μπόμπα, τούμπανο να είναι όμως, και να φτιάχνει το σουβλάκι σ ι γ ά - σ ι γ ά....  Αφήστε αυτά με τις πατάτες και τις αλάδωτες πίτες!! :devil: Αυτό θα είναι αναβάθμιση σουβλατζίδικου! :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν αναγκάζεται να το κόβει στο χέρι, παναπει δε θα παίρνει τα έτοιμα "καλαμάκια" χονδρικής αλλά κρέας (σπάλα!) το οποίο θα το κόβει και σε πιο μεγάλα κομμάτια και θα είναι και πιο φροντισμένο. Φαντάσου ένα σουβλάκι με το κλασσικό μίζερο καλαμάκι μέσα που έχει χάσει και το 40% του όγκου του πάνω στη σχάρα, και φαντάσου το ίδιο καλαμάκι με 5-6 κομμάτες σε μέγεθος όσο το άβατάρ σου. Ε...

 

Μέρα με τη νύχτα συμφωνώ. Σε χρήμα κατά πόσο συμφέρει όμως; Άσε που θα σου φύγει η πίστη να το μεριδιάσεις και να το περάσεις στα σουβλάκια. Άνεβαίνει ποιοτικά βέβαια. Και χειροποίητος γύρος επίσης. Όχι έτοιμος του εμπορίου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...