Προς το περιεχόμενο

Τι θα θέλατε από ένα καλό σουβλατζίδικο - ψητοπωλείο;


Loonydude

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ναι ο ντελιβερας τι φταιει ομως

Δεν φταίει και γι'αυτό του δίνω επιλογή. Ή σε πληρώνω την αξία χωρίς το ΦΠΑ ή πας και μου φέρνεις την απόδειξη.

 

23% ΦΠΑ δεν θα βάλω στην τσέπη κανενός μαγαζάτορα. Ή θα πηγαίνει εκεί που πρέπει ή θα μένει στην τσέπη μου. Είναι εξοργιστικό να προσπαθούν να με πιάσουν μαλάκα τόσο στεγνά. Θέλω να είμαι εντάξει αλλά όταν δεν μου το επιτρέπουν το λαμόγιο προτιμώ να μαι εγώ παρά κανείς άλλος......

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1. Θέλω να μου φέρνουν αποδείξεις στο Delivery!

2. Θέλω το κρέας και οι πατάτες να τρώγονται!

3. Έλεος 1.5 ευρώ το καλαμάκι. 3 Καλαμάκια + 1 πατάτες + 1 αναψυκτικό 7.5 ευρώ!!!



Ναι ο ντελιβερας τι φταιει ομως

 

Όταν σου αρχίσει τις "μούφα" δικαιολογίες ο ντελιβεράς ότι "ε πρώτη φορά" είναι όταν είναι πλέον 100η φορά, και "πάρε μια άλλη άσχετη απόδειξη". Η "τη ξέχασα πάω να στη φέρω" και η ώρα έκδοσης της απόδειξης είναι μετά την παράδοση, συμμετέχει και αυτός ενεργά στην εξαπάτηση του πελάτη και τη φοροδιαφυγή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

να βρει καποιος ιδιους προμηθευτες και μαριναρισμα απο γνωστα μαγαζια...

π.χ. κεμπαμ με σαλτσα στον μπαρμπαδημο(πειραια,ν.σμυρνη) ή πλ.αγ ειρηνης κεντρο τα σουβλακια του κυρ κωστα(μπιφτεκι σαλτσα ντοματας)

καλο κρεας με ιδιο μαριναρισμα στην γλυφαδα στο lemon+πιατσα καλαμακι (μ αρεσε που τα σερβιρουν σε σεσουλα-ταψια),raja jee σοφοκλεους.3 γουρουνακια μαρουσι,πλ.κανιγγος η λειβαδια

πολλα απο τα παραπανω ηταν καλυτερα παλιοτερα πριν τα δειξει η tv και σκασει χρημα...

 

τιπσ

-καθε κρεοπωλειο ή αλυσιδα εχει διαφορετικες τιμες στους γυρους αναλογα με την ποιοτητα!

-δεν το ανοιγεις ολη μερα...καλυτερα να φαινετε για χ ωρες γεματο και να κανεις οικονομια σε ολα τα αλλα...

-μια φημη ειναι οτι ο γευστικος-μαλακος γυρος κοτοπουλο πρεπει να περιλαμβανει και χαλια κοτοπουλο ή οτι το μαριναρισμα γινεται σε πρασινο μηλο.

-αμα βλεπετε ξυλινα καλαμακια στον γυρο τα βαλαν για να στηριξουν τα νεα κομματια κρεατος.. :)

Επεξ/σία από kage
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μια φημη ειναι οτι ο γευστικος-μαλακος γυρος κοτοπουλο πρεπει να περιλαμβανει και

 

Ωπ, τί έγινε; Headshot...;

 

Πάει αυτός, τον έφαγε λάχανο η γυρο-μαφία!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επίσης το έχω απορία πως θα ήταν γευστικά τυλιχτό με σεφταλιά (κυπριακό είδος μπιφτεκιού τυλιγμένο σε μπόλια για όποιον δεν το γνωρίζει). Πολύ καλό ήταν και τυλιχτό με πανσετάκια που είχα φάει κάποιες φορές στο North Greece  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...