Προς το περιεχόμενο

Τι θα θέλατε από ένα καλό σουβλατζίδικο - ψητοπωλείο;


Loonydude

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ωπα ωπα μολις θυμηθηκα ..

Ενα ειναι το σουβλάκι ..

 

Το Σουβλάκι απο την Καντίνα του Μαύρου πάνω απο τους Αμπελόκηπους !!

 

Θεΐλα απλά . Προχθες εκανα ντου μετα απο κανα 6μηνο γιατι έπαιξε ουρμπανιά πως μετακόμισε προς περιφερειακό .

 

Ψωμί επι τοπου ψημενο στη σχαρα που πριν ωηνονταν σουβλάκια , κρεατοκα επι τοπου ψημενα και φρεσκαδουρα ντοματα και κρεμμυδι ΚΑΝΟΝΙΚΑ και οχι τα πλαστικα με μυρωδια λαχανικου που εχουν τα γυραδικα . Και το κλασσικο Αζαξ .

 

Ω θεοί

 

 

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θέλω τον γύρο όχι απλά ξεροψημένο αλλά σχεδόν καμμένο αλλιώς δεν μπορώ να τον φάω. Συνήθως δεν βάζω πατάτες στο σάντουιτς.

 

Διπλό σουβλάκι-μουστάρδα-κρεμμύδι-ντομάτα και πίτα αλάδωτη όλα τα λεφτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικα καλο γυρο, πατατες φρεσκιες και καλη πιτα ή καλο ψωμακι.

Και φυσικα λογικη τιμη.

 

Ακόμα δεν έχω βρει ένα σουβλατζίδικο που να έχει φρέσκιες πατατούλες... :/

Αν ξέρεις πες κανένα!

(Αθήνα)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σιγά μην κάτσει κανένας να κόψει πατάτες...

Ανοίγουμε το σακούλι και τις ρίχνουμε μέσα στο σκ@τόλαδο. Αν δεν τηγανιστούν ή καούν μερικές δεν έγινε και κάτι. :-)

 

Στα Goodys μου έχουν βάλει και άψητες και καμμένες.

Σε σουβλατζίδικα μόνο άψητες και αρκετές φορες "ταλαιπωρημένες" πατάτες
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κλασσικό απ'όλα με τζατζίκι + κέτσαπ- μουστάρδα όπως το κάνουν στα χωριά.

Συνήθως βέβαια το πέρνω απ'όλα με τζατζίκι, extra κρεμμύδι και μαρούλι.

Αυτό δεν είναι το κλασσικό. Αυτό είναι έχω μέρες να χ@σω και ψάχνω κάτι να με πάει σπρέι asap

Σιγά μην κάτσει κανένας να κόψει πατάτες...

Ανοίγουμε το σακούλι και τις ρίχνουμε μέσα στο σκ@τόλαδο. Αν δεν τηγανιστούν ή καούν μερικές δεν έγινε και κάτι. :-)

 

Στα Goodys μου έχουν βάλει και άψητες και καμμένες.

Σε σουβλατζίδικα μόνο άψητες και αρκετές φορες "ταλαιπωρημένες" πατάτες

 

Υπάρχουν άτομα που πουλάνε έτοιμες κομμένες πατάτες φρέσκες. Αλλά λογικά θα ανεβάζει το κόστος της πίτας. Αν δλδ σου τη βάλει 2.20 την μια θα την πάρεις; Εδώ Πάτρα άνοιξε ένας που τα είχε όλα φρέσκα αλλά το έκλεισε. Δούλευαν αυτοί με τα 1 και 1.5 ευρώ. Μήπως τελικά δε ξέρουμε τι θέλουμε;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό δεν είναι το κλασσικό. Αυτό είναι έχω μέρες να χ@σω και ψάχνω κάτι να με πάει σπρέι asap

 

Υπάρχουν άτομα που πουλάνε έτοιμες κομμένες πατάτες φρέσκες. Αλλά λογικά θα ανεβάζει το κόστος της πίτας. Αν δλδ σου τη βάλει 2.20 την μια θα την πάρεις; Εδώ Πάτρα άνοιξε ένας που τα είχε όλα φρέσκα αλλά το έκλεισε. Δούλευαν αυτοί με τα 1 και 1.5 ευρώ. Μήπως τελικά δε ξέρουμε τι θέλουμε;

Ξέρουμε τι θέλουμε...φρέσκες πατάτες, χειροποίητες σαλάτες και τζατζίκι, καλό κρέας, κάρβουνα, αλλαγή λαδιού σε κάθε τηγανιά, άλλος να χτυπάει αποδείξεις, άλλος να φτιάχνει την πίτα, γρήγορη εξυπηρέτηση (πολύ προσωπικό δλδ), πάντα απόδειξη, αλλά όχι πάνω από 2 ευρώ! Και είμαστε και σίγουροι ότι θα έχει κέρδος, ε αφού είναι τόσο καλή κίνηση ας την κάνει όποιος νομίζει ότι θα κερδίσει! :-D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άμα δεν έχει πατάτες να το φάει μόνος του το σουβλάκι...

 

Προσωπικα δεν τρωω ποτε πατατες μεσα στα σουβλακια. Ποτε ομως. Προτιμω τη γευση φουλ ανοθευτη. Οι πατατες ειναι για να κοψεις με ανεση απο την ποιοτητα και ποσοτητα του κρεατος και ειναι η χαρα του μαγαζατορα να ζηταν οι πελατες πατατες με το τσουβαλι. Με τις ευλογιες σας λοιπον αγοραζετε σκατα ποιτητα και ποσοτητα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ακόμα δεν έχω βρει ένα σουβλατζίδικο που να έχει φρέσκιες πατατούλες... :/

Αν ξέρεις πες κανένα!

(Αθήνα)

 

 

Εμεις εχουμε ενα εδω στην γειτωνια το μοναστηρι λεγετε ειναι διπλα απο το μετρο των σεπολιων ανοιγει μονο απογευμα εκτος κυριακης.

Επεξ/σία από Anorymous
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.καλο ποιοτικό κρέας(χοιρινό σουβλάκι χωρις πολλά ξυγκια,φρέσκο χειροποίητο μπιφτέκι,κοτόπουλο καλα ψημένο)

2.πιτα αλαδωτη επι τοπου ψημένη

3.φρεσκα υλικά σωστα κομμενα(οχι κομμάτια ντομάτας κ κρεμμυδιού χοντροκομενα η στραπατσαρισμενα λες κ θα τα φανε γαιδαροι)

3.σως/κετσαπ/μουστάρδα πανω στο κρεας οχι πανω στις πατάτες

4.φρέσκες πατάτες σε λάδι οχι ημερών(no way να γίνει)

5.ποικιλια στις αλοιφες κ τα υλικα(πχ να χει ρωσική,φετα,μπεικον κτλ)

6.να κανει πιτες με κρέας κ οχι πατατοπιτες. ;-)

7.ελεος με το απ ολα που βαζουν τζατζικι κρτσαπ μουστάρδα..συνδυασμός για δυσκοιλιους!

 

Πιτα σουβλάκι χοιρινό ή κοτόπουλο ντομ-κρεμ-μαρουλι.οι προτηγανισμενες πατατες στα παλιοηλιελαια μιας βδομαδας είναι ο θάνατος ο ιδιος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρουμε τι θέλουμε...φρέσκες πατάτες, χειροποίητες σαλάτες και τζατζίκι, καλό κρέας, κάρβουνα, αλλαγή λαδιού σε κάθε τηγανιά, άλλος να χτυπάει αποδείξεις, άλλος να φτιάχνει την πίτα, γρήγορη εξυπηρέτηση (πολύ προσωπικό δλδ), πάντα απόδειξη, αλλά όχι πάνω από 2 ευρώ! Και είμαστε και σίγουροι ότι θα έχει κέρδος, ε αφού είναι τόσο καλή κίνηση ας την κάνει όποιος νομίζει ότι θα κερδίσει! :-D

Με τι λεφτα ? Καποτε επαιρνες δανειο τωρα πιο πιθανο να πιασεις το τζοκερ παρα να παρεις δανειο.

Σιγά μην κάτσει κανένας να κόψει πατάτες...

Ανοίγουμε το σακούλι και τις ρίχνουμε μέσα στο σκ@τόλαδο. Αν δεν τηγανιστούν ή καούν μερικές δεν έγινε και κάτι. :-)

 

Στα Goodys μου έχουν βάλει και άψητες και καμμένες.

Σε σουβλατζίδικα μόνο άψητες και αρκετές φορες "ταλαιπωρημένες" πατάτες

 

Παλια ειχα ενα γνωστο οποιος απο το πρωι ετοιμαζε τσουβαλια πατατες και για αυτο και το μαγαζι του πηγε σφαιρα , τωρα δεν ξερω τι κανει.

 

Αυτο βεβαια που εχω δει σε αρκετα μαγαζια ειναι οτι χρεωνουν εξτρα και αρκετα παραπανω την φρεσκια πατατα, πχ καταψηξης 2 ευρω και φρεσκιες 3 ευρω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1.καλο ποιοτικό κρέας(χοιρινό σουβλάκι χωρις πολλά ξυγκια,φρέσκο χειροποίητο μπιφτέκι,κοτόπουλο καλα ψημένο)<br>

2.πιτα αλαδωτη επι τοπου ψημένη<br>

3.φρεσκα υλικά σωστα κομμενα(οχι κομμάτια ντομάτας κ κρεμμυδιού χοντροκομενα η στραπατσαρισμενα λες κ θα τα φανε γαιδαροι)<br>

3.σως/κετσαπ/μουστάρδα πανω στο κρεας οχι πανω στις πατάτες<br>

4.φρέσκες πατάτες σε λάδι οχι ημερών(no way να γίνει)<br>

5.ποικιλια στις αλοιφες κ τα υλικα(πχ να χει ρωσική,φετα,μπεικον κτλ)<br>

6.να κανει πιτες με κρέας κ οχι πατατοπιτες. ;-)<br>

7.ελεος με το απ ολα που βαζουν τζατζικι κρτσαπ μουστάρδα..συνδυασμός για δυσκοιλιους!<br><br>.

8. Η κέτσαπ μουστάρδα πάνε παντού και πρέπει να το βάζουν χωρίς καν να το ζητάς

 

Αποστολή από το GT-I9100 με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...