Προς το περιεχόμενο

Τι θα θέλατε από ένα καλό σουβλατζίδικο - ψητοπωλείο;


Loonydude

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ε δεν ξέρω. ένας που φέρνει Ανθούσα. Δεν έχουμε και πολλές επιλογές. 

δεν ξέρω όνομα γιατί η μαμά μου παραγγέλνει. 

Ε γιαυτό και είναι 3€... Δυστυχώς με αυτήν την νοοτροπία που έχει ο καταστηματάρψης, όταν δεν υπάρχει ο φόβο του ανταγωνισμού, έχει σκατα ποιότητα, τεράστιες τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 336
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

χθες αντί για πίτα, πήρα με ψωμάκι και έκανε 5.20 -_- 

δηλαδή έλεος! πόσο το παιρνουν το ψωμακι για να το δίνουν 5.20????

Eίχες δει από πριν ότι έκανε 5.20 αλλά τα έδωσες?!Και μετά παραπονιέσαι?  :shock:  Αλλά και μετά να σου είπαν την τιμή εσύ το δέχτηκες και δεν τους το πέταξες στη μούρη α λα φρίσμπι?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

χθες αντί για πίτα, πήρα με ψωμάκι και έκανε 5.20 -_- 

 

 

Αυτο το ''με ψωμακι'' τι ειναι ακριβως ? Αντι για πιτα ψωμι σαντουιτς ? Δηλαδη μιλαμε για σαντουιτς με γυρο και συμπραγκαλα ουσιαστικα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Pintsie, εντάξει, εξτρήμ όμως.

Υπάρχουν καλά και φθηνότερα με διαφορά, σου είπα για Σταθμό (παρά την ατυχία που σου έκατσε) και Φεγγαρόπιτα.

Κατά τα άλλα.

 

Ψωμάκι εννοεί μάλλον την "Κυπριακή" πίτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε Pintsie o τιμοκατάλογος έχεις δίκιο το σάντουιτσ το λέει 5,20 αλλα το πιτόγυρο το έχει 2,20 και όχι 2,90... (δλδ αν το έπερνες απο το μαγαζί 2€, που εντάξη είναι κυριλέ τιμή για σουβλατζίδικο χωρίς ανταγωνισμό) Έχει διαφορά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν εχουν ειπωθει (και δε καθομαι να διαβαζω 9 σελιδες γιατι θα λυσσαξω της πεινας) αλλα με ενοχλουν τρια πραγματα:

 

1. Καταλογος σιδηροδρομος. Ελεος πια...ειπαμε να εχει επιλογες ο πελατης, αλλα αυτο ειναι τραγικο. "Θα ηθελα μια διπλη αραβικη σκεπαστη κοτοσουβλακοπιτα με μπεικον και σως χωρις κρεμμυδι!!!" Ρε αδερφε παααας καλαααα?! Να φαω θελω, οχι να γραψω διαγωνισμα!

 

2. Οταν ο γυρος μυριζει ξυδι. Οπως ειναι στα σκουπιδια. Δε ξερω πως και γιατι συμβαινει αλλα δε παλευεται! Το περιεργο ειναι πως εδω κατω στο Ηρακλειο υπαρχουν πολλοι που εχουν το ονομα του "ξιδιασμενου" και εχουν και φανατικο κοινο!

 

3. Η παξιμαδοπιτα! Ειναι η πιτα που εχει μεινει 10 λεπτα πανω στη φωτια, εχει μαυρισει απο τη μια μερια (συνηθως την βαζουν εσωτερικα να μην φαινεται) και αν την χτυπησεις στον τοιχο, το καταλαβαινει και ο γειτονας. Ρε μεγαλε...αν ηθελα να φαω κατι μαυρο και σκληρο θα ετρωγα....τα καρβουνα απ' το τζακι μου :devil: (μην εξαπτεστε μερικοι :-D)

 

Ουφ...τα ειπα και ξαλαφρωσα (τωρα ειδα οτι ειμαι τελειως offtopic :P  αλλα αναποδογυριστε τα για να καταλαβετε)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2.90 δεν έχει αυτό που πήρα χθες.
Ήταν ένα που έ​χει κλείσει τώρα.  (έμεινε 1-2 μήνες μόνο ανοιχτό) 
Από αυτό που πήρα χθες δεν έχω πάρει πίτα ποτέ γιατί κατά τις 10 που γυρνάω σπίτι δεν έχει γύρο ποτέ του -_- οπότε η παραγγελία αλλάζει στην πορεία και παίρνω καλαμάκια με πατάτες.
 

5.20 όχι καλαμάκι με φέτα ψωμάκι. Αυτό που είναι σαν σουβλάκι πίτα αλλά αντί για πίτα έχει ψωμί. σάντουιτς. 

(τα ελληνικά μου γ*μάνε!) 

@noob: είχα νεύρα και δεν με ένοιαζε πόσο είχε. δεν παραπονιέμαι. απλά μου κάνει εντύπωση. 

@lucifer: έχει ανοίξει μία σουβλακερί στην ανθούσα αλλά δεν έχει γύρο. (τστστς!). την επόμενη φορά θα τσεκάρω κι αυτό. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τελικα αλλο πραγμα ο γυρος βορεια και αλλος νοτια.. :-D

Απο αυτα που διαβαζω δηλαδη εδω περα(αν και τα ηξερα τα περισσοτερα)

Βορεια ελλαδα γυρος με απ ολα ειναι πατατες ντοματα κρεμυδι κετσαπ μουσταρδα. Τζατζικι βαζει ελαχιστος κοσμος, πολυ περισσοτεροι βαζουν τυροκαυτερη ή παπρικα ή ρωσικη..

Για την ακριβεια δεν ξερω κανεναν φιλο μου ή γνωστο που να βαζει τζατζικι!

 

Ειδικα ο γυρος ειναι ενα πονεμενο ζητημα, πλεον οπου και να φας μου φαινεται το ιδιο καθως γινεται στο ιδιο μηχανημα και απο τις ιδιες εταιρειες χονδρεμπορων.. Κανα 2 ξεχωριζουν εδω στην θεσσαλονικη που εχουν γυρο στα καρβουνα χοντροκομμενο που ειναι εκπληκτικος!  Οταν δεν ειναι στα καρβουνα εννοεται ψιλοκομμενος πρεπει να ειναι..

 

Για το ψητοπωλειο θεωρω απαραιτητο να εχει σουβλες, φρεσκα λαχανικα, πατατες οσο γινεται πιο αντιπροκατ, ενω το κρεας που ειναι και το πιο δυσκολο να ειναι σωστα ψημενο

Γενικα ειναι δυσκολο να  βρεις κατι να ξεχωριζει αλλα οταν γινεται σιγουρα αποφερει κερδη. Πχ επιγραμματικα να αναφερω το ντερλικατεσεν στην θεσσαλονικη που παρολο πλεον που ειναι πανακριβο και δεν αξιζει, ειχε καινοτομιες που το εκαναν ν1 οπως πχ μονο σουβλακι και κεμπαπ, σουβλακι μανιταρι και χαλουμι, και το κυριοτερο στα καρβουνα και οχι στο γκριλ..

Οπως και τα γυραδικα πχ με γυρο στα καρβουνα.. το ξεχωριστο παντα πουλαει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς πλέον πάμε στο μάκρο, παίρνουμε πίτες/γιαούρτια κτλ και μπριζόλες και φτιάχνουμε μόνοι μας σουβλακίδια. 
ενώ απ'έξω τρώω μόνο ένα, από αυτά που φτιάχνει η μάνα μου τρώω τουλάχιστον 2! είναι πολύ πιο νόστιμα!!! 

-εγώ δεν έχω καταφέρει ποτέ να φτιάξω. -_- για κάποιο λόγο η πίτα μου γίνεται κάρβουνο - 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θα στο ξανά πω μια φορά ακόμη και αν θες κατάλαβε το.δεν υπάρχει φθηνό και ποιοτικό.-

υπάρχει βεβαίως, το ακριβό και μάπα...ΑΛΛΑ ΦΘΗΝΟ ΚΑΙ ΠΟΙΟΤΙΚΟ,ΟΧΙ!Νόμος

δε δουλεύει κανείς για την ψυχή της μάνας του  για να τρως εσύ Α ποιότητα σε τιμή κάτω του κόστους.

μια χαρα μπορεις να φας ποιοτικο σουβλακι με 1.80 και φτηνοτερα.σουβλακι σε πιτα το πληρωνω 1.20 και ειναι σουπερ ποιοτικο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε ξερω αν εχουν ειπωθει (και δε καθομαι να διαβαζω 9 σελιδες γιατι θα λυσσαξω της πεινας) αλλα με ενοχλουν τρια πραγματα:

 

1. Καταλογος σιδηροδρομος. Ελεος πια...ειπαμε να εχει επιλογες ο πελατης, αλλα αυτο ειναι τραγικο. "Θα ηθελα μια διπλη αραβικη σκεπαστη κοτοσουβλακοπιτα με μπεικον και σως χωρις κρεμμυδι!!!" Ρε αδερφε παααας καλαααα?! Να φαω θελω, οχι να γραψω διαγωνισμα!

 

2. Οταν ο γυρος μυριζει ξυδι. Οπως ειναι στα σκουπιδια. Δε ξερω πως και γιατι συμβαινει αλλα δε παλευεται! Το περιεργο ειναι πως εδω κατω στο Ηρακλειο υπαρχουν πολλοι που εχουν το ονομα του "ξιδιασμενου" και εχουν και φανατικο κοινο!

 

3. Η παξιμαδοπιτα! Ειναι η πιτα που εχει μεινει 10 λεπτα πανω στη φωτια, εχει μαυρισει απο τη μια μερια (συνηθως την βαζουν εσωτερικα να μην φαινεται) και αν την χτυπησεις στον τοιχο, το καταλαβαινει και ο γειτονας. Ρε μεγαλε...αν ηθελα να φαω κατι μαυρο και σκληρο θα ετρωγα....τα καρβουνα απ' το τζακι μου :devil: (μην εξαπτεστε μερικοι :-D)

 

Ουφ...τα ειπα και ξαλαφρωσα (τωρα ειδα οτι ειμαι τελειως offtopic :P  αλλα αναποδογυριστε τα για να καταλαβετε)

Πέστααα!Παίρνεις έξτρα credit για την παξιμαδόπιτα(εγώ την λέω καμμένη εσωτερική πίτα).Όταν καταλάβεις ότι έχουν βάλει το μαύρο από μέσα για να μην το καταλάβεις,μπουκάρεις την επόμενη φορά με καλάσνικοφ or what?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2. Οταν ο γυρος μυριζει ξυδι. Οπως ειναι στα σκουπιδια. Δε ξερω πως και γιατι συμβαινει αλλα δε παλευεται! Το περιεργο ειναι πως εδω κατω στο Ηρακλειο υπαρχουν πολλοι που εχουν το ονομα του "ξιδιασμενου" και εχουν και φανατικο κοινο!

 

Ξύδι μυρίζει για να μη μυρίζει ψωφίμι. Καταλαβαίνεις τι τρώς...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν μυρίζει ξύδι,καταλαβαίνεις τι κάνει νιάου-νιάου στα κεραμίδια.. ή μάλλον γιατί ΔΕΝ κάνει τίποτα πλέον νιάου-νιάου στα κεραμίδια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...