Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με DVR


nikolakakis
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από nikolakakis,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ότι μήνυμα και να έβγαλε το έκανα αποδοχή για το ActiveX και το πρόγραμμα του καταγραφικού το έκανα εγκατάσταση. Όλα ΟΚ και χωρίς σφάλματα.

Γιατί δε κάνεις αυτό που σου είπα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 119
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Γιατί δε κάνεις αυτό που σου είπα;

συμφωνα με αυτο

Protected mode is turned on by default in the Internet, intranet, and Restricted sites zones and an icon appears on the status bar to let you know that it's running.

 

αν βαλεις το site στα trusted θα ειναι σαν να εχει κλεισει το protected mode.εκτος αν το εχει κανει και παλι δεν παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, αυτό λέω να κάνει.

Έτσι θα παίξει.

εκτος αν το εχει κανει ηδη και δεν επαιξε.ας μας πει τι εχει γινει και τι εχει κανει για να δουμε τι αλλο μπορουμε να του πουμε.το active x παντως λεει οτι το εκανε εγκατασταση κανονικα.αν δεν εμπαινε απο αλλο pc θα ελεγα οτι κατι αλλο φταιει  στο καταγραφικο αλλα αφου μπαινει απο αλλο pc κατι το κολλαει.θα μπορουσε να βγαζε πχ τον explorer τον 11 να βαζε καποιον πιο παλιο για να δει .Αλλως ας δει για προγραμμα για τις καμερες αντι να μπαινει απο browser. ,ας δει και για firmware update ας δει και το trusted sites.και ας κλεισει το firewall στο Pc ειτε των windows ειιτε καποιο third party μηπως τον κοβει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από άλλο pc μπαίνει με ie8 που τον ειδοποιεί κατευθείαν για activex.

Με τον 11 θα πρέπει να το κλείσει από μόνος του το protected mode.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μη φας...

Κλασική περίπτωση.

Εμείς σκάμε για τη λύση & ο ts δε ξαναμπαίνει στο νήμα forever...

να πω τι δεν συμβαινει συχνα θα πω ψεμματα αν και οκ υπαρχουν και περιπτωσεις που μπηκαν μετα απο καμποσο καιρο λογω τρεχαματων αλλα οκ.κατι αλλο αλλωστε δεν μπορουμε να προτεινουμε μεχρι να μας πει τι δοκιμασε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει ούτε site ούτε firmware…….

Έχω δοκιμάσει και τους άλλους browsers  αλλά τίποτα και πάλι.

Αντιθέτως με τους άλλους εκτός τον Explorer δεν φτάνω ούτε μέχρι το Username & Password….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κώστα εγώ πραγματικά δε καταλαβαίνω γιατί δε κάνεις αυτό που σου πρότεινα από την αρχή (το οποίο & συζητάμε σε ολόκληρη αυτή τη σελίδα).

Oh, well... your problem

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπάρχει ούτε site ούτε firmware…….

Έχω δοκιμάσει και τους άλλους browsers  αλλά τίποτα και πάλι.

Αντιθέτως με τους άλλους εκτός τον Explorer δεν φτάνω ούτε μέχρι το Username & Password….

αν και μου φαινεται παραξενο.καμια αντιπροσωπεια δεν υπαρχει για αυτο?

τελικα εχουμε καποιο νεοτερο?

και πες μας αν δοκιμασες αυτα που γραψαμε ο αδικος και εγω πιο πανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εγω δεν εχω καποια απαντηση για τον Κωστα αλλα εχω ενα προβληματακι με ενα ρουτερ..μου καηκε το παλιο που ειχα απο κεραυνο και μου εδωσαν απο τον ΟΤΕ το ZTE H108NS.το προβλημα μου λοιπον ειναι οτι αυτο το ρουτερ δεν εχει επιλογη για το noip.βρηκα μια λυση για το Η108L αλλα δεν φαινεται να λειτουργει. αν εχει καποιος καμια προταση ας μου πει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καλησπερα

εγω δεν εχω καποια απαντηση για τον Κωστα αλλα εχω ενα προβληματακι με ενα ρουτερ..μου καηκε το παλιο που ειχα απο κεραυνο και μου εδωσαν απο τον ΟΤΕ το ZTE H108NS.το προβλημα μου λοιπον ειναι οτι αυτο το ρουτερ δεν εχει επιλογη για το noip.βρηκα μια λυση για το Η108L αλλα δεν φαινεται να λειτουργει. αν εχει καποιος καμια προταση ας μου πει

πραγματι σε καποιο αλλο θεμα ειχε γραφτει ενα Link απο το adslgr που καποιος εδινε καποιες οδηγιες για να βαλεις Noip μεσα.καποιοι το πετυχαν καποιοι αλλοι οχι.αν δεν υπαρχει Noip τοτε δες μηπως μπορεις να φτιαξεις κανα dyndns δωρεαν διαμεσω τριτης εταιρειας.τι εννοω:πιο παλια αν ειχες πχ καποιο προιον tp link το εκανες Register και επειδη υπηρχε συνεργασια πχ μεταξυ tp link και dyn dns μπορουσες και εφτιαχνες δωρεαν account.δεν ξερω αν ισχυει βεβαια ακομα αυτο.θελει λιγο google.απο εκει και περα οχι μονο για το θεμα no ip αλλα και γενικοτερα βγαλτο στην ακρη το zte και πηγαινε παρε κανα αλλο ρουτερ της προκοπης που να ειναι και πιο καλο και να εχει και Noip κτλ.

το λεω διοτι τα zte ειναι χαλια και θα δεις απειρα θεματα στο insomnia για προβληματα με τα zte.απο χαμηλο sync μεχρι αποσυνδεσεις τοσο στο adsl οσο και στο wireless οπως και χαμηλη εμβελεια.με 50 ευρω αλλα και λιγοτερα παιρνεις πολυ καλυτερο ρουτερ απο το zte.πχ 8970 tp link ,netgear dgn2200.Βεβαια αν σκοπευεις να πας και vdsl μελλοντικα μπορεις να παρεις καποιο draytek αν και ειναι ακριβα.μετα εγω πχ αν εβρισκα κανα 585 v8 thomson στο ινσομνια θα το τσιμπαγα που υποστηριζει και Noip και ειναι πολυ καλυτερο σε ολα απο το v8.και ουτε 20 ευρω δεν θα το δινουν ακομα και καινουριο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτο το θεμα με το tp link δεν ισχυει πια απο οσο ξερω και αυτο επειδη η dyn εκλεισε τους free λογαριασμους( και ειχα δυο :( ) ..σκεφτηκα μηπως πριν παω στην λυση του να αλλαξω το ρουτερ μηπως μπορουσα να περασω καποιο αλλο firmware οπως το tomatos..εχεις καμια ιδεα πανω σε αυτο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...