Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με DVR


nikolakakis
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από nikolakakis,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η dyndns δυστυχώς ανακοίνωσε πως οι free users θα πρέπει να κάνουν log in στον λογαριασμό τους (φυσικό log in, όχι απλά να χρησιμοποιείται η υπηρεσία από συσκευή) τουλάχιστον μια φορά το μήνα αλλιώς διαγράφεται ο λογαριασμός τους...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η dyndns δυστυχώς ανακοίνωσε πως οι free users θα πρέπει να κάνουν log in στον λογαριασμό τους (φυσικό log in, όχι απλά να χρησιμοποιείται η υπηρεσία από συσκευή) τουλάχιστον μια φορά το μήνα αλλιώς διαγράφεται ο λογαριασμός τους...

η no ip απλα αν εβλεπε Inactive τοτε μονο σε ψιλο εκλεινε για λιγο αλλα σου στελνε email οτι δεν εχει γινει Update o host πχ για 30 ημερες οποτε κανε Manual update.βεβαια να μην κανει για 30 μερες Update αν το εχεις σε ρουτερ λογικα δεν θα γινει .απλα στο στελνε γιανα μην χασεις το account υποθετοντας οτι δνε το χρησιμοποιεις για αυτο δεν κανει update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι πριν λίγο καιρό έτσι ήταν και για τη dyn. Ήθελε update τον host το αργότερο σε 15-20 μέρες αν θυμάμαι καλά.

Εναλλακτικά έχανες το account.

Αλλά πλέον σφίξανε το ζωνάρι ακόμα περισσότερο για τους free απαιτώντας να συνδέεσαι στη σελίδα τους, κάτι που ένας free user πολύ εύκολα θα αμελήσει/ξεχάσει να το κάνει σε 30 μέρες.

Κάπου εκεί θα χάθηκε το account σου.

Και δε ξέρω καν αν στέλνουν ειδοποιητικό mail πλέον.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλήρωσα και καθάρισα  :-D (Το χρησιμοποιώ βεβαία επαγγελματικά ) 

 

Βασικά πιστεύω ότι θέμα χρόνου είναι να γυρίσει σε συνδρομητικό και το no-ip.

 

Σε καλομαθαίνουν και μετά...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πλήρωσα και καθάρισα  :-D (Το χρησιμοποιώ βεβαία επαγγελματικά ) 

 

Βασικά πιστεύω ότι θέμα χρόνου είναι να γυρίσει σε συνδρομητικό και το no-ip.

 

Σε καλομαθαίνουν και μετά...

αστα ναπανε.

 

Και να'τανε μόνο η dyn...  -_-

ακριβως και για τα 2 Posts.οτι πετυχαινει μετα ευκαιρεια ειναι να το παμε συνδρομητικο.σου λενε μικρη συνδρομη αλλα απο τοσους χρηστες.και καλη κινηση και ασχημη.εκτος αν οι παροχοι χαμηλωσουν τις τιμες των static.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Γεια σας.

Έχω ένα πρόβλημα με το DVR μου και θέλω βοήθεια…

 

Το έχω συνδέσει κανονικά με static port no-ip κτλ…

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι από τον explorer είτε από το τοπικό είτε από αλλού δεν μπορώ να κάνω login μου βγάζει το παράθυρο βάζω username & password αλλά πατάω login αλλά τίποτα. Ούτε ότι είναι κάτι λάθος ούτε κανένα μήνυμα.

 

Μόνο σε έναν υπολογιστή ο όποιος έχει Explorer 8 (windows XP sp3) μόνο σε αυτόν δουλεύει κανονικά κάνει login και είναι όλα οκ.

 

Είναι το πρόβλημα ότι δεν έχει συμβατότητα σε Explorer 11 (Windows 7) ??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Πρόβλημα είναι ότι Δεν ενεργοποιείς "Προβολή Συμβατότητας" για την συγκεκριμένη διεύθυνση από τις Επιλογές του Internet Explorer (Επιλογές -> Προβολή Συμβατότης -> Προσθήκη)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά έχω ρυθμίσει κανονικά την συμβατότητα στον explorer 11 γι αυτό μου βγάζει το menu για login πριν κάνω αυτό δεν μου εμφάνιζε καν την σελίδα.

Όμως το πρόβλημα είναι ακόμα αυτό…

Συμπληρώνω τα στοιχεία μου (σωστά πάντα) και δεν κάνει τίποτα….

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

με αλλο browser δοκιμασες?κανα firmware update υπαρχει για το καταγραφικο?παιζει να ειναι καμια ασυμβατοτητα παντως με explorer 11.βαλε το site Του καταγραφικου στα trusted sites ωστε  να μην κοβει σχεδον τιποτα μια που τα trusted εχουν την χαμηλοτερη ασφαλεια ακριβως για αυτον τον λογο.

 

Γεια σας.

Έχω ένα πρόβλημα με το DVR μου και θέλω βοήθεια…

 

Το έχω συνδέσει κανονικά με static port no-ip κτλ…

 

Το πρόβλημα μου είναι ότι από τον explorer είτε από το τοπικό είτε από αλλού δεν μπορώ να κάνω login μου βγάζει το παράθυρο βάζω username & password αλλά πατάω login αλλά τίποτα. Ούτε ότι είναι κάτι λάθος ούτε κανένα μήνυμα.

 

Μόνο σε έναν υπολογιστή ο όποιος έχει Explorer 8 (windows XP sp3) μόνο σε αυτόν δουλεύει κανονικά κάνει login και είναι όλα οκ.

 

Είναι το πρόβλημα ότι δεν έχει συμβατότητα σε Explorer 11 (Windows 7) ??

δυστυχως με τα active x υπαρχουν πολλα θεματα κατα καιρους .ειτε να μην παιζουν σε νεα windows ειτε να μην παιζουν καποιοι browsers.Μετα το μονο που μπορεις να κανεις ειναι να ζητησεις υποστηριξη απο την εταιρεια μηπως σου δωσει κανα Patch ή μηπως σου δωσει κανα προγραμμα ωστε να βλεπεις το καταγραφικο απο εκει μεσα και οχι απο τον browser.οπως γνεται και με τα κινητα δηλαδη πολλες φορες.απλα πρεπει να περασεις την εφαρμογη στο Pc που θες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...