Προς το περιεχόμενο

Προβλημα με DVR


nikolakakis
Μετάβαση στην απάντηση Απαντήθηκε από nikolakakis,

Προτεινόμενες αναρτήσεις

λοιπον φιλοι μου σας ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις σας..το dns updater εξακολουθει να χρειαζεται λογαριασμο στο dyndns αρα συμφωνα με τα παραπανω χρειαζεται συνδρομη...καποια αντιστοιχη εφαρμογη του no-ip υπαρχει?γιατι μετα απο αρκετο googling νομιζω οτι στο no-ip ειναι δωρεαν..οποιος μπορει ας με βηθησει γιατι εχω μπερδευτει λιγακι..:(

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το DynDNS χρειάζεται πλέον στοιχεία πιστωτικής κάρτας για να ανοίξει δωρεάν account και δίνει 2 hostnames.

Αν έχεις μπορείς να το κάνεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορει και τα 2 μπορει και αλλα οπως tzo.com και αλλα.πρεπει να το δεις.

θα κοιταξω στο μανουαλ και αν δεν βρω κατι θα ρωτησω αυτον που μου το εστειλε..παντως το dvr ειναι το http://www.tele.gr/gr/product/kpd-679zb-d

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το manual θα γραφει η μπες μεσα στο μενου και δες.εχουν ευκολο μενου συνηθως.

υποστηριζει TCP/IP , PPPOE , DHCP ΚΑΙ DDNS.μπορεις να μου δωσεις καποιες οδηγιες σχετικα με το πως θα το σεταρω ή να απευθυνθω στον πωλητη μου..?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποστηριζει TCP/IP , PPPOE , DHCP ΚΑΙ DDNS.μπορεις να μου δωσεις καποιες οδηγιες σχετικα με το πως θα το σεταρω ή να απευθυνθω στον πωλητη μου..?

πρεπει να ανοιξεις λογαριασμο στην εταιρεια που υποστηριζει αν ειναι δωρεαν.για αυτο σου ειπα μπες μεσα στο μενου η διαβασε  στο manual να δεις αναλυτικα τι υποστηριζει απο ddns.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

υποστηριζει TCP/IP , PPPOE , DHCP ΚΑΙ DDNS.μπορεις να μου δωσεις καποιες οδηγιες σχετικα με το πως θα το σεταρω ή να απευθυνθω στον πωλητη μου..?

Σίγουρα; Περίεργο δε το βρήκα στο manual.

Αν όντως το βρεις δεν είναι δύσκολο το σετάρισμα.

Απλά βλέπεις ποια υπηρεσία υποστηρίζει στην επιλογή, γράφεσαι σ'αυτή και καταχωρείς τα στοιχεία του λογαριασμού στο καταγραφικό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σας ευχαριστω πολυ και τους δυο σας..θα το κοιταξω αυριο γιατι δεν ειναι στο χωρο που βρισμομαι τωρα..αρα το κοιταω και ξαναποσταρω αυριο...αα θα κανω και ενα τηλεφωνακι και στον παροχο μηπως και μαθω και απο εκει τιποτα...σας ευχαριστω και παλι.. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ο παροχος δεν μπορει να σε βοηθησει κατι αν εννοεις τον παροχο του δορυφορικου.αυτοι μονο static δινουν

σας ευχαριστω πολυ και τους δυο σας..θα το κοιταξω αυριο γιατι δεν ειναι στο χωρο που βρισμομαι τωρα..αρα το κοιταω και ξαναποσταρω αυριο...αα θα κανω και ενα τηλεφωνακι και στον παροχο μηπως και μαθω και απο εκει τιποτα...σας ευχαριστω και παλι.. B)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα παιδες..σημερα τελικα ηρθα στον χωρο που ειναι το DVR και διαπιστωσα οτι δυστυχως δεν υποστηριζει λειτουργια DynDns αλλα μονο static,dhcp και pppoe..αρα μου μενει το static απο το δορυφορικο και να γινεται η ολη διαδικασια μεσω του router..??αν προεκυψε κατι αλλο παρακαλω ενημερωστε με..ευχαριστω και παλι για την πολυτιμη βοηθεια σας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...