Προς το περιεχόμενο

60dBi 6000MW KASENS KS-990WG Wireless WIFI USB Adapter Card RT3070 Chipset


sotris99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα!!! Ενδιαφέρομαι να αγοράσω αυτή την κάρτα. Δεν είμαι σίγουρος όμως ότι είναι συμβατή με το backtrack Linux. Έχει κανείς την εν λόγω κάρτα?

 

 

http://www.ebay.com/itm/60dBi-6000MW-KASENS-KS-990WG-Wireless-WIFI-USB-Adapter-Card-RT3070-Chipset-/271184448624?pt=US_USB_Wi_Fi_Adapters_Dongles&hash=item3f23da4c70

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν εχει το rt3070 που αναφερεται στον τιτλο, τοτε θα δουλεψει με τον rt2800usb. Αν εχει το rtl8187l που αναφερεται στο google, τοτε θα δουλεψει με τον rtl8187. Και οι 2 drivers υποστηριζουν monitor mode, οποτε θα δουλεψουν κανονικα με aircrack-ng.

 

http://linuxwireless.org/en/users/Drivers

 

p.s. Μιλαμε παντα για προσφατη εκδοση του bt, πχ bt5r3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειναι mW (milliwatts)...μην τρελαινεστε αγορια :)

 

Καλά, αν ήταν MW θα έβγαζες τρίτο χέρι με την σύνδεση. Αυτό λέω, ότι ακόμα και 6000 mW, μου φαίνονται πολλά για να είναι αληθινά, από μια κεραία κάτω των 20 ευρώ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αυτό είναι αλήθεια. έχω μια alfa στα 2000miliwatt. Αυτοί δεν είναι μάγκες να βγάλουν πιο δυνατή κάρτα? Όταν πληρωθώ θα την χτυπήσω μάλλον και αφού έχω κάτι να πατήσω πάνω θα την συγκρίνω...

 

Πάντως αυτή η kassens έχει βγάλει και μία στα 3000 mW

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάντως που έχω αγοράσει την kasens g5000, σας λέω ότι πιάνει πολύ καλύτερα από τις άλλες που είχα δοκιμάσει μέχρι στιγμής. Νομίζω αξίζει το ρίσκο.

 

Αν και όπως ήταν αναμενόμενο, όπως λένε και εδώ, δε γίνεται να είναι 6000mW, αλλά και πάλι, νομίζω θα την τιμήσω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ πάλι θα πάρω αυτήν... http://www.ebay.com/itm/New-Kasens-660000N-3000mW-802-11b-g-n-150Mbps-USB-WiFi-Wireless-Network-Adapter-/270996667878?pt=US_USB_Wi_Fi_Adapters_Dongles&hash=item3f18a8fde6

 

θα ποστάρω τα αποτελέσματα του inssider με την άλφα που έχω τώρα και όταν μου έρθει η πάνω θα ποστάρω και εκκείνα... Tzimmys αν δεν σου κάνει κόπο μια και θα παραγγείλεις την 6άρα κάνε και εσύ το idio....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 2 εβδομάδες αργότερα...
  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Για να βγάλει 6 Watt πρέπει να συνδεθεί τουλάχιστον σε τρεις 3 θύρες USB.

 

Άλλωστε το λέει ξεκάθαρα. Έχει μέγιστη ισχύ 30 dbm ή 1000 mWatt. Τα 6000 mW είναι για "τσίμπημα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, τώρα που το λες....

Λοιπόν, από την κεραία απογοητεύτηκα. Καταρχήν, ποιοτικά φαίνεται κατώτερη της KASENS 2000mW που έχω. Και από σήματα και ισχύ πιάνω τα ίδια. Οπότε, δεν λέει και τίποτα το ιδιαίτερο.

Η 2000 είναι αυτή και αξίζει κάθε λεπτό....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...