Προς το περιεχόμενο

φωτογραφική dslr έως 800-850€


Plug

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καταρχάς μιλάμε για ερασιτεχνική χρήση η επαγγελματική .;

 

Επίσης από φακούς τι έχεις ,για ποιον λόγο θέλεις να αλλάξεις δεν σε ικανοποιεί ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερασιτεχνική χρήση, φακό έναν 18-55 έχει(τον αρχικό) απλά δε μπορεί να τραβήξει βίντεο και θέλω να έχει και κάποιες επιπλέον λειτουργίες στο Σώμα και να μη ψάχνω στο μενού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ερασιτεχνική χρήση, φακό έναν 18-55 έχει(τον αρχικό) απλά δε μπορεί να τραβήξει βίντεο και θέλω να έχει και κάποιες επιπλέον λειτουργίες στο Σώμα και να μη ψάχνω στο μενού

 

απο την στιγμη που δεν εχεις καποια συλλογη φακων και την θελεις ερασιτεχνικά θα σου προτεινα να κοιταξεις προς Sony μερια καθως στο βιντεο η Sony το εχει αρκετα (βλεπε επαγγελματικες βιντεοκαμερες) στην οποια θα βρεις δυνατα σωματα με πλουσιες δυνατοτητες φωτο και βιντεο σε καλη τιμη..επισης οι sony dslr εχουν και απο τα καλυτερα auto focusing συστηματα. κατι που στην Canon_Nikon δεν θα βρεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

απο την στιγμη που δεν εχεις καποια συλλογη φακων και την θελεις ερασιτεχνικά θα σου προτεινα να κοιταξεις προς Sony μερια καθως στο βιντεο η Sony το εχει αρκετα (βλεπε επαγγελματικες βιντεοκαμερες) στην οποια θα βρεις δυνατα σωματα με πλουσιες δυνατοτητες φωτο και βιντεο σε καλη τιμη..επισης οι sony dslr εχουν και απο τα καλυτερα auto focusing συστηματα. κατι που στην Canon_Nikon δεν θα βρεις.

προτεινόμενα μοντέλα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι μου προτείνετε; τώρα έχω μια d3000 και λέω να αναβαθμιστώ.

 

παιζουν καινουργιες 5dmark2 με 900 λιρες στο ebay.

Σκεψου να δωσεις κατι παραπανω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα σου πρότεινα την nikon d3200 body όπου κοστίζει 450Ε -500Ε (ανάλογα το κατάστημα) και με τα υπόλοιπα χρήματα παίρνεις ένα φακό .Πιστεύω ότι  από την στιγμή που δεν θα κάνεις κάτι επαγγελματικό δεν χρειάζεται να ξοδέψεις υπερβολικά χρήματα , μια τέτοια λύση  θα σε καλύψει και με το παραπάνω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, με τόσα λεφτά, ας πάρει μια μεταχειρισμένη MKII, να είναι και full frame αν είναι.

 

Στα λεφτά όμως που ψάχνει, και αφού είχε μια Nikon που μάλλον συμπάθησε, η D3200 είναι αρκετά ωραία λύση, με κανα-δυό γρήγωρους prime με το υπόλοιπο. Ας πούμε έναν 50άρη και έναν 30άρη. Να χαρεί περισσότερο και τη φωτογραφία αλλά και το video.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Canon 600D, η 650 δεν έχει πολλά παραπάνω, εκτός απο touch screen κτλ, και την 600άρα την βρίσκεις καινούργια σε πολύ καλή τιμή, κοντά στα 550 max με 18-55.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά, με τόσα λεφτά, ας πάρει μια μεταχειρισμένη MKII, να είναι και full frame αν είναι.

 

Στα λεφτά όμως που ψάχνει, και αφού είχε μια Nikon που μάλλον συμπάθησε, η D3200 είναι αρκετά ωραία λύση, με κανα-δυό γρήγωρους prime με το υπόλοιπο. Ας πούμε έναν 50άρη και έναν 30άρη. Να χαρεί περισσότερο και τη φωτογραφία αλλά και το video.

παιρνει καινουργια mk2 (σε αυτα τα λεφτα)

 

 

Canon 600D, η 650 δεν έχει πολλά παραπάνω, εκτός απο touch screen κτλ, και την 600άρα την βρίσκεις καινούργια σε πολύ καλή τιμή, κοντά στα 550 max με 18-55.

 

εχω 600D και δεν προτεινω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...