Προς το περιεχόμενο

HBO: Η πειρατεία είναι κολακευτική για το Game of Thrones, καθώς ενισχύει αντί να μειώνει τις πωλήσεις!


Spyros7

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έχω τοποθετηθεί άπειρες φορές με πλήρη ανάλυση της θεωρίας μου. Το αν εσυ βγάζεις τα συμπεράσματα από μια φράση είναι άλλο θέμα που επίσης το αναλύσαμε άπειρες φορές! ;)

 

Εν συντομία πάντως: η γενίκευση σε πολλούς τομείς είναι αυτό που με "φοβίζει" σε όλες αυτές τις θεωρίες "καλής" κλοπής. Και δεν μπορείς να ελέγξεις ούτε εσύ ούτε κανείς άλλος το πως θα το προσαρμόσει ο καθένας στο μυαλό του...

 

 

Μου αρέσει τρελλά όταν κάνεις πως δεν καταλαβαίνεις...

 

 

Mε την αφελεια που εγραψες, προκυπτει οτι θα ησουν αντιθετος στο να λυθει για παντα ΔΩΡΕΑΝ το προβλημα σιτισης των παιδιων στην Αφρικη κλπ.

Αν η πειρατεια μπορουσε να εφαρμοσθει στο σουπερμαρκετ ΑΒ, τοτε τα παιδια στην Αφρικη που δεν εχουν καν νερο να πιουν , θα επιναν πια δωρεαν Evian και θα ετρωγαν δωρεαν καπνιστο σολωμο και προσουτο.

Ταυτοχρονα ο ΑΒ δεν θα ειχε χασει κανενα απο τα προιοντα του, ολα τα evian και οι καπνιστοι σολωμοι θα ηταν στην θεση τους.

 

Ο μονος στεναχωρημενος θα ηταν ενας αφελης...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Mε την αφελεια που εγραψες, προκυπτει οτι θα ησουν αντιθετος στο να λυθει για παντα ΔΩΡΕΑΝ το προβλημα σιτισης των παιδιων στην Αφρικη κλπ.

Αν η πειρατεια μπορουσε να εφαρμοσθει στο σουπερμαρκετ ΑΒ, τοτε τα παιδια στην Αφρικη που δεν εχουν καν νερο να πιουν , θα επιναν πια δωρεαν Evian και θα ετρωγαν δωρεαν καπνιστο σολωμο και προσουτο.

Ταυτοχρονα ο ΑΒ δεν θα ειχε χασει κανενα απο τα προιοντα του, ολα τα evian και οι καπνιστοι σολωμοι θα ηταν στην θεση τους.

 

Ο μονος στεναχωρημενος θα ηταν ενας αφελης...

 

Δεν "τσιμπάω", τα έχουμε ξαναπεί σε δεκάδες topics! Τα συμπεράσματά σου είναι μοναδικά κάθε φορά και ικανοποιούν αρχικά εσένα. Οπότε μην το κουράζουμε, γιατί δεν θα καταλήξουμε πουθενά. :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[troll mode]

Δεν ξέρω τι λέτε εσείς, εμένα 3 μήνες τώρα η MS με έχει ζαλίσει με μηνύματα: Τα win7 λέει είναι counterfeit και μια μου τα κλειδώνει, μια μου μαυρίζει το desktop...  εεεεε... ΕΛΕΟΣ καλή μου MS, μη τραβάς το σκοινί! :angry:

Αν κάνει έτσι τώρα, αναρωτιέμαι τι θα κάνει όταν αγοράσω άδεια χρήσης.. :P

[/troll mode]

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Να βοηθήσω λίγο?

 

 

 
 
6578_137916756388983_874105946_n.jpg
 
 
btw οι ρατσιστικοί χαρακτηρισμοί που χρησιμοποιείτε δεν κάνουν εντύπωση, μάλλον αναμενόμενοι ήταν.
 
Όλα πολιτική είναι τελικά..

 

κάνε καταγγελία στο ειδικό πενταψήφιο!!! :P

 

(Μάλλον το mis-use των λέξεων ρατσιστής και φασίστας πρέπει να γίνει ποινικό αδίκημα :blink: ).

Και για να διορθώσω τη "ρατσιστική" περιγραφή μου,

διαγράφεται η φράση "τζαμπατζίδης-γύφτουλας", και στη θέση της μπαίνει η νομική ορολογία "κλοπή πνευματικής ιδιοκτησίας κατά συρροή σε βαθμό κακουργήματος".

 

Αν ποτέ ακούσεις την εν λόγω κατηγορία σε κανένα δικαστήριο, πες στο δικαστή ότι είναι ρατσιστής. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

@Ntinaras: ..και χαρτί, flash drives, microsd κάρτες, μελάνια!

Ασ' τους γιατί μ'αυτό τον τρόπο προεξοφλούν την παράνομη χρήση του αγαθού επομένως -ηλιθιωδώς- προ-νομιμοποιούν οποιαδήποτε παράνομη πράξη. Ουσιαστικά αυτο-καταρίπτουν οποιεσδήποτε αξιώσεις για το πνευματικό δικαίωμά τους γιατί το προ-πληρώνονται. Στη θεωρία βέβαια.. ;)

 

Υποτεθείσθω οτι υπήρχαν δικηγόροι και δικαστές που δεν πιάνονται (gotham city style), θα ζούσαμε κωμικοτραγικές στιγμές.. :)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...