Προς το περιεχόμενο

Νέα επιδείνωση στις σχέσεις Β Κορέας με νότια


No limit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Α, έτσι κάτι γίνεται.

Αααα,οκ ησύχασα τώρα,γιατί σε μια φάση νόμιζα ότι θα σκάσουν πύραυλο με πυρηνικά έτσι απλά στον αέρα πάνω από όποιο μέρος να 'ναι και σε όποιο ύψος να 'ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αααα,οκ ησύχασα τώρα,γιατί σε μια φάση νόμιζα ότι θα σκάσουν πύραυλο με πυρηνικά έτσι απλά στον αέρα πάνω από όποιο μέρος να 'ναι και σε όποιο ύψος να 'ναι

2617021-633587532668224235-meh.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η λογική μου, μου λέει ότι εάν τον βαρέσουν όπως να 'ναι, τότε ναι (θα γίνει πυρηνική σχάση). Πάντως παίζει ρόλο όπως είπα και πριν το που θα τον βαρέσουν. (γεωγραφικά)

Κοίτα, εγώ ξέρω ότι για να αποκτήσει μια χώρα πυρηνικό οπλοστάσιο, λένε κάποιοι άσχετοι ότι πρέπει να αναπτύξει τεχνογνωσία δεκαετίες και να κάνει πανάκριβα και πολυετή πειράματα με εξομοιωτές και ρέστα. Η δε πυρηνική σχάση, πανάκριβο εξοπλισμό και επιστήμονες λεει, άκου να δεις κάτι πράματα.

 

Εσύ μιας και είσαι πυρηνικός κβανtoαστροφυσικός, με 19300 χωρίς διάβασμα και προυπηρεσία στο CERN, μάλλον θα ξέρεις καλύτερα, οπότε αν αρκούν δέκα κιλά στρακαστρούκες και μισό γραμμάριο για να γίνει πυρηνική σχάση, παράτα τις ψαρόβαρκες και πάνε μαύρη αγορά, θα χεστείς στο τάληρο.

 

Επίσης, ψιλοκαγκούρικος τίτλος, αλλά here it goes:

Source.png Πηγή: http://www.businessinsider.com/heres-what-we-know-about-the-missile-defense-shield-in-south-korea-2013-4">Here's How US Allies Could Shoot Down Missiles From North Korea

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Κοίτα, εγώ ξέρω ότι για να αποκτήσει μια χώρα πυρηνικό οπλοστάσιο, λένε κάποιοι άσχετοι ότι πρέπει να αναπτύξει τεχνογνωσία δεκαετίες και να κάνει πανάκριβα και πολυετή πειράματα με εξομοιωτές και ρέστα. Η δε πυρηνική σχάση, πανάκριβο εξοπλισμό και επιστήμονες λεει, άκου να δεις κάτι πράματα.

 

2) πυρηνικός κβανοταστροφυσικός

1) Σίγουρα θα έχει την τεχνογνωσία. Οι απλοί όμως από κάτω του Πυροβολικού την έχουν;

 

2) Sure, στα όνειρά μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1) Σίγουρα θα έχει την τεχνογνωσία. Οι απλοί όμως από κάτω του Πυροβολικού την έχουν;

 

Δηλαδή δεν αναδιατυπώνεις, και συνεχίζεις να ισχυρίζεσαι ότι αν χτυπήσεις πυρηνική κεφαλή με συμβατικά εκρηκτικά, θα προκαλέσεις πυρηνική σχάση? Έχοντας σπουδάσει φυσική σε διδακτορικό επίπεδο?

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη θεωρεις οτι αν ο πυραυλος καταριφθει στον αερα,θα γινει και πυρηνικη σχαση κιολας?

 

 

Η λογική μου, μου λέει ότι εάν τον βαρέσουν όπως να 'ναι, τότε ναι.

 

Ο αστροφυσικός του CERN γαμώ το σπίτι, εμετός.

 

edit, με πρόλαβαν. Εν τω μεταξύ στην αρχή δούλευε στο CERN, μετά εκπαίδευε ΟΥΚάδες, μιλάμε για στρατιωτικό όπλο βασισμένο σε πυρηνική φυσική και νομίζει ότι θα κάνει σχάση με μινερβογουρούνα.

 

Έλα γαμώ, έλα, αυτοκτονήστε ξέρω 'γω.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή δεν αναδιατυπώνεις, και συνεχίζεις να ισχυρίζεσαι ότι αν χτυπήσεις πυρηνική κεφαλή με συμβατικά εκρηκτικά, θα προκαλέσεις πυρηνική σχάση? Έχοντας σπουδάσει φυσική σε διδακτορικό επίπεδο?

Θα προκαλέσεις αν τον χτυπήσεις "όπως να 'ναι".

Απο τα μαθηματικά της σχολής την θυμάμαι αυτήν την μέθοδο,έλεγε λύστε το τάδε πρόβλημα με την "Μέθοδο Simpson",πέρναγε η ώρα και ξαναρχόταν κι έλεγε,λύστε  το "όπως να 'ναι",πολύ πιο γαμάτη μέθοδος

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο αστροφυσικός του CERN γαμώ το σπίτι, εμετός.

 

edit, με πρόλαβαν. Εν τω μεταξύ στην αρχή δούλευε στο CERN, μετά εκπαίδευε ΟΥΚάδες, μιλάμε για στρατιωτικό όπλο βασισμένο σε πυρηνική φυσική και νομίζει ότι θα κάνει σχάση με μινερβογουρούνα.

 

Έλα γαμώ, έλα, αυτοκτονήστε ξέρω 'γω.

Ό,τι ναναι όμως....

 

Δηλαδή δεν αναδιατυπώνεις, και συνεχίζεις να ισχυρίζεσαι ότι αν χτυπήσεις πυρηνική κεφαλή με συμβατικά εκρηκτικά, θα προκαλέσεις πυρηνική σχάση? Έχοντας σπουδάσει φυσική σε διδακτορικό επίπεδο?

Δηλαδή εάν σε αυτόν τον πύραυλο της Β. Κορέας ρίξουμε πλουτώνιο 239 δεν θα γίνει πυρηνική σχάση, ε; Μας δουλεύετε ρε;

 

Θα σκίσω τα πτυχία μου, η θεωρητικιά!

Σκίστα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδή εάν σε αυτόν τον πύραυλο της Β. Κορέας ρίξουμε πλουτώνιο 239 δεν θα γίνει πυρηνική σχάση, ε; Μας δουλεύετε ρε;

Τα αντιβαλλιστικά στο χωριό σου ρίχνουν πλουτώνιο 239? Αδερφέ, αυτό που αμόλησες δεν μαζεύεται, μακάρι να ρίξεις όλο το Μανχάταν πρότζεκτ στην Κορέα

 

Edit: Μλκες, πρέπει να οργανωθούμε/συντονιστούμε λίγο ε?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...