Προς το περιεχόμενο

Νέα επιδείνωση στις σχέσεις Β Κορέας με νότια


No limit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα ναι, αλλα αν θελει τη Σεουλ, θα παει να ριξει πυρηνικα στην πορτα της;

Αλλο να κανεις θερμο επεισοδιο για να εχεις μετα να κανεις διαβουλευσεις και συζητησεις, κι αλλο να λες (οχι εσυ), "θελουμε τη Σεουλ, μμμ ας της ριξουμε κανα δυο τονους ουρανιο, θα παραδοθει αμεσως...

Ειναι σα να χεσεις στο φαι, για να μη στο φαει αλλος.

Έλα παραδέξου το,κι εσύ είχες φτύσει στα γαριδάκια μικρός να μην δώσεις στους άλλους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν πρόκειται να προχωρήσει το θέμα. Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί υπερ-αναλύεται ακόμα. Απο την στιγμή που δεν έχουμε ιδέα ούτε στο ελάχιστο τι πραγματικά κρύβεται πίσω απο την κουρτίνα.

Σκεφτείτε το άλλο: Ο βουτυρομπεμπές ξέρει οτι τώρα είναι στην χλίδα και τις ανέσεις του, (Δείτε δηλώσεις ενός συμφοιτητή του για το πόσο μαλθακός ήταν στο κολλέγιο). Παίζει λοιπόν το παιχνίδι του και πιθανότατα να γελάει με τους αμερικανούς. Αν τολμήσει και ρίξει κεφαλή, ξέρει η χώρα του όσο και -πάνω απ' όλα- ο ίδιος, είναι τελειωμένοι. Συνεπώς δεν υπάρχει περίπτωση να προχωρήσει το σκηνικό. Ίσως αν στη θέση του σήμερα βρισκόταν ο πατέρας του, ως πιο παλιός δογματικός και ιδεολόγος, μόνο τότε ίσως έριχνε κεφαλή. Τώρα δεν υπάρχει περίπτωση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα ναι, αλλα αν θελει τη Σεουλ, θα παει να ριξει πυρηνικα στην πορτα της;

Αλλο να κανεις θερμο επεισοδιο για να εχεις μετα να κανεις διαβουλευσεις και συζητησεις, κι αλλο να λες (οχι εσυ), "θελουμε τη Σεουλ, μμμ ας της ριξουμε κανα δυο τονους ουρανιο, θα παραδοθει αμεσως...

Ειναι σα να χεσεις στο φαι, για να μη στο φαει αλλος.

Δεν διαφωνώ καθόλου μα καθόλου όμως.Να σου πω και την αλήθεια αν δεν ήταν και τα πυρηνικά στη μέση που μπορεί να μολύνουν όλο τον πλανήτη θα έλεγα στα @ρχείδια μου κιόλας.Παρά ταύτα δεν είμαι εγώ αυτός στον οποίο θα πρέπει να τίθενται τέτοιου είδους ερωτήματα και εν πάσι περιπτώσει δεν είμαι εγώ αυτός που ανησυχεί τόσο πολύ αλλά οι επίσημοι αξιωματούχοι (ΥΠΕΞ)των προαναφερθέντων χωρών.Ελπίζω να σε κάλυψα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να ριξει,οι αμερικανοι δεν εχουν αντι-πυραυλικα συστηματα να τους καταρριψουν πριν χτυπησουν?

Και θα σκάσουν πύραυλο με πυρηνικά έτσι απλά στον αέρα πάνω από όποιο μέρος να 'ναι και σε όποιο ύψος να 'ναι. Νόμπελ ευστροφίας 2013.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να ριξει,οι αμερικανοι δεν εχουν αντι-πυραυλικα συστηματα να τους καταρριψουν πριν χτυπησουν?

http://news.nationalpost.com/2013/04/02/u-s-sends-in-900m-anti-missile-radar-array-as-north-korea-vows-to-fire-up-nuclear-reactor/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και να ριξει,οι αμερικανοι δεν εχουν αντι-πυραυλικα συστηματα να τους καταρριψουν πριν χτυπησουν?

Δεν ξέρω νομίζω ότι όντως πρέπει να βρουν στόχο για να γίνει η πυρηνική έκρηξη αλλά σκέψου ntinaras ένας να περάσει και να χτυπήσει το Τόκιο π.χ τι λες να συμβεί στην παγκόσμια οικονομία την επόμενη;Αλλά αυτά είναι σενάρια φαντασίας προς το παρόν.Ας επικεντρωθούμε στα γεγονότα που είναι η μεταφορά πυραύλων από το καθεστώς όπως και η προειδοποίηση προς τις ξένες πρεσβείες όσες υπάρχουν να τα μαζεύουν και να φεύγουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και θα σκάσουν πύραυλο με πυρηνικά έτσι απλά στον αέρα πάνω από όποιο μέρος να 'ναι και σε όποιο ύψος να 'ναι. Νόμπελ ευστροφίας 2013.

δηλαδη θεωρεις οτι αν ο πυραυλος καταριφθει στον αερα,θα γινει και πυρηνικη σχαση κιολας?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έλα μαλακίες,και θα σκάσουν πύραυλο με πυρηνικά έτσι απλά στον αέρα πάνω από όποιο μέρος να 'ναι και σε όποιο ύψος να 'ναι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δηλαδη θεωρεις οτι αν ο πυραυλος καταριφθει στον αερα,θα γινει και πυρηνικη σχαση κιολας?

Η λογική μου, μου λέει ότι εάν τον βαρέσουν όπως να 'ναι, τότε ναι. Πάντως παίζει ρόλο όπως είπα και πριν το που θα τον βαρέσουν. (γεωγραφικά)

 

Α, έτσι κάτι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως μέχρι τώρα ποτέ δεν έχει ανατιναχτεί πυρηνικός πύραυλος στον αέρα οπότε δεν ξέρουμε τι μπορεί να συμβεί.Πάντως από όσα έχει τύχει να διαβάσω κατά καιρούς πρέπει να βρει στόχο πρώτα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...