Προς το περιεχόμενο

Νέα επιδείνωση στις σχέσεις Β Κορέας με νότια


No limit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

No limit, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ να άφησαν έτσι "χύμα" τους δημοσιογράφους να κάνουν βόλτες και ρεπορταζ.

Η όλη φάση μου θυμίζει "ελαφρώς" την περίπτωση της επίσκεψης του Bernard Shaw στην Σοβιετική Ένωση την εποχή των μεγάλων εκκαθαρίσεων και του λιμού, ο οποίος ήταν ένας καλλιεργημένος και έξυπνος άνθρωπος, όπου έστησαν ολόκληρη επιχείρηση για το πόσο ευτυχισμένη ήταν η ζωή σ' ένα πλούσιο και δημοκρατικό καθεστώς :shifty: , και ο άλλος το΄χαψε.

http://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDsQFjAB&url=http%3A%2F%2Fwww.telegraph.co.uk%2Fnews%2Fuknews%2F1433323%2FHow-Shaw-defended-Stalins-mass-killings.html&ei=m8NeUaWUPMnZOuS2gcgM&usg=AFQjCNHzb8BpuEUWuOgEJmmadM6nbY-Ejw&sig2=x97zbd69vDPSniID5PncaA&bvm=bv.44770516,d.ZWU

Αυτοί έχουν αναγάγει την προπαγάνδα σ' επιστήμη.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, συνήθως όσοι έχουν τις ίδιες την πληρώνουν, είναι πατέντα Στάλιν.

 

Οπότε τι μας λες, ότι η Β.Κ. δεν είναι να την υποτιμάς γιατί έχει πυραβλάρες, τις έδειξε και στο βίντεο το καθεστώς που το γύρισε, άνετα έχουν πυρηνικά, καλά κάνουν και φοβούνται οι ΗΠΑ γιατί οι πύραυλοι φτάνουν μέχρι τα κεντρικά Starbucks στο New Jersey, αλλά μπορεί και να μη γίνει πόλεμος παρά το γεγονός πως η Β.Κ. μόνο στη δυτική Γκάνα δεν τον κήρυξε.

 

Και τότε θα βγεις και θα πεις "παιδιά ευτυχώς που δεν έγινε τελικά γιατί με ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ τώρα θα είχαμε όλοι 6 πόδια".

 

Όχι. Όχι.

Αυτά που ισχυρίζεσαι ότι λέω εγώ δεν τα λέω εγώ δεν πήγα στην χώρα τελευταία και πολύ περισσότερο δεν επισκέφτηκα το οπλοστάσιο της.Αυτά τα λένε οι Η.Π.Α και οι νοτιοκορεάτες που τους αφορά άμεσα το γεγονός με τον πιο επίσημο τρόπο.Τα γεγονότα παραθέτω δεν κάνω προσωπικές εκτιμήσεις.όπως είπα οι πύραυλοι μπορεί να είναι γεμάτοι με σοκολάτα.Εγώ φταίω όμως που ο ΥΠΕΞ των Η.Π.Α λέει ότι φέρουν πυρηνικές κεφαλές;Brake από μένα πάω για φαΐ  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τόση απελπισία για την τελευταία κουβέντα που προτιμάς να εκθέσεις τον εαυτό σου αποδεικνύοντας ότι πρέπει να σου λέμε τα βασικά; Ρηλη;

 

Ας σταματήσει εδώ το οφφτοπικ κι ας επιστρέψουμε στο θέμα. Τζιζους.

 

personal attacks? seriously?

 

 

in other news

 

ξεπαρκαρανε και δευτερο πυραυλο?

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

*και ότι έχουν φαϊ και λεφτά. Βασικό αυτό.

Ούτε αυτό το ισχυρίστηκα.Μάθε να διαβάζεις σωστά το τι γράφει ο άλλος.Είπα σύμφωνα με ότι είδα από την παρέλαση  μπλα μπλα μπλα..Επίσης σύμφωνα με ένα ντοκιμαντέρ του BBC μπλα μπλα μπλα.. επίσης σύμφωνα με τις δηλώσεις του ΥΠΕΞ των Η.ΠΑ μπλα μπλα μπλα... άρα που νομίζεις ότι διαψεύδομαι;Άλλοι εδώ μέσα προσπαθούν να περάσουν την άποψη τους ντε και καλά ενώ είναι αντικειμενικά αδύνατον να  γνωρίζουν ούτε το πως ζει η χώρα ούτε και τι στράτευμα έχει ούτε τι όπλα κατασκευάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, συνήθως όσοι έχουν τις ίδιες την πληρώνουν, είναι πατέντα Στάλιν.

 

Οπότε τι μας λες, ότι η Β.Κ. δεν είναι να την υποτιμάς γιατί έχει πυραβλάρες, τις έδειξε και στο βίντεο το καθεστώς που το γύρισε, άνετα έχουν πυρηνικά, καλά κάνουν και φοβούνται οι ΗΠΑ γιατί οι πύραυλοι φτάνουν μέχρι τα κεντρικά Starbucks στο New Jersey, αλλά μπορεί και να μη γίνει πόλεμος παρά το γεγονός πως η Β.Κ. μόνο στη δυτική Γκάνα δεν τον κήρυξε.

 

Και τότε θα βγεις και θα πεις "παιδιά ευτυχώς που δεν έγινε τελικά γιατί με ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ τώρα θα είχαμε όλοι 6 πόδια".

 

Όχι. Όχι.

Κάτι δεν κατάλαβες καλά. Η Β. Κορέα μας λέει ότι έχει πυρηνικά και μας τα δείχνει. Τώρα εάν είναι όντως λειτουργικά ή εάν είναι γεμάτα άμμο από την θάλασσα δεν το γνωρίζουμε, αλλά κατά την άποψή μου, για να λέει έτσι η  Αντικατασκοπεία των ΗΠΑ και πολλών άλλων χωρών και να είναι όλες σε πολεμική ετοιμότητα, μάλλον κάτι από όλα αυτά αληθεύει. Βέβαια, ακριβώς επειδή όπως είπα και πριν δεν γνωρίζουμε, δεν είναι κανείς σε θέση να πει με σιγουριά εάν θα γίνει πόλεμος ή όχι, παρά μόνο να κάνει εικασίες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

bold stuff

 

Όπως ακριβώς είναι αδύνατον να γνωρίζεις κι εσύ, τι λέμε τόση ώρα - ότι ο καθένας ενημερώνεται και λέει την άποψη του. Ο μεν το κάνει παραθέτοντας εικόνες του μπούλη με το φλόππυ, ο δε ντοκυμαντερ ο παρακείθε με άρθρα, what have you. Από εκεί και πέρα ο καθείς το βάζει να δουλέψει και βγάζει τα συμπεράσματά του, εσύ που κολλάς;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση  που οντως γινει κατι,και αυτο το κατι ειναι μεγαλο,εμεις σαν Ελλαδα θα πρεπει να βοηθησουμε με το  μαμημενο ΝΑΤΟ... :mad:

Εννοείται πως ναι! Τα πυρηνικά όπλα αφορούν όλον τον πλανήτη, όχι μόνο την Αμερική και την Β. Κορέα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε αυτό το ισχυρίστηκα.Μάθε να διαβάζεις σωστά το τι γράφει ο άλλος.Είπα σύμφωνα με ότι είδα από την παρέλαση  μπλα μπλα μπλα..Επίσης σύμφωνα με ένα ντοκιμαντέρ του BBC μπλα μπλα μπλα.. επίσης σύμφωνα με τις δηλώσεις του ΥΠΕΞ των Η.ΠΑ μπλα μπλα μπλα... άρα που νομίζεις ότι διαψεύδομαι;Άλλοι εδώ μέσα προσπαθούν να περάσουν την άποψη τους ντε και καλά ενώ είναι αντικειμενικά αδύνατον να  γνωρίζουν ούτε το πως ζει η χώρα ούτε και τι στράτευμα έχει ούτε τι όπλα κατασκευάζει.

 

κοιτα

βασικα δεν μπορουν επειδη οι πορτες ειναι κλειστες.

οτι μαθαινουν το μαθαινουν απο δορυφορους και απο αποστατες. οποτε παιζει και μια αμφισβητηση...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε περιπτωση  που οντως γινει κατι,και αυτο το κατι ειναι μεγαλο,εμεις σαν Ελλαδα θα πρεπει να βοηθησουμε με το  μαμημενο ΝΑΤΟ... :mad:

 

Εγώ στη θέση τους θα αρνιόμουν βοήθεια από την Ελλάδα πάντως =ρ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ δεν κολλάω πουθενά εσύ μου έκανες quote με το επιχείρημα ότι απαντάω απλοϊκά ενώ σχεδόν σε όλες τις περιπτώσεις παρέθεσα από video μέχρι και στοιχεία από όπου άντλησα τις πληροφορίες που παρέθεσα.Και πας να μου βγεις και από πάνω;Πριν ασχοληθείς εσύ μαζί μου δεν θυμάμαι να σου απάντησα πουθενά σίγουρα πάντως όχι με τον υποτιμητικό τρόπο που μου απάντησες εσύ.Από μένα over

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στη θέση τους θα αρνιόμουν βοήθεια από την Ελλάδα πάντως =ρ

Μπα,παντα τους ειμαστε χρησιμοι...

Στους τελευταιους πολεμουςεπεμβασεις βοηθειας,σωτηριας κτλ η Ελλαδα ηταν ενα απεραντο παρκινγκ ανεφοδιασμου και οτι αλλο ζητουσαν οι Αμερικανοι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...