Προς το περιεχόμενο

Νέα επιδείνωση στις σχέσεις Β Κορέας με νότια


No limit

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 385
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αυτό δεν είναι δικό μου πρόβλημα όμως, μ;

 

μερες.

 

 το 'βλεπε' θα μπορουσε να γινει 'a different take/view on things' και αλλα πολλα.

 

Τουτεστιν

dont waste our time

 

*πιο απλο δεν γινεται*

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 το 'βλεπε' θα μπορουσε να γινει 'a different take/view on things' και αλλα πολλα.

 

Τουτεστιν

dont waste our time

 

*πιο απλο δεν γινεται*

 

Τόση απελπισία για την τελευταία κουβέντα που προτιμάς να εκθέσεις τον εαυτό σου αποδεικνύοντας ότι πρέπει να σου λέμε τα βασικά; Ρηλη;

 

Ας σταματήσει εδώ το οφφτοπικ κι ας επιστρέψουμε στο θέμα. Τζιζους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλοι μιλάνε με spaculations όπως εσύ π.χ και εγώ μιλάω στηριζόμενος στις δηλώσεις των πιο αρμόδιων οι οποίοι μάλιστα αποτελούν και στόχοι του καθεστώτος της Πιονγιάνγκ και θέλεις να μιλήσουμε και σοβαρά;2)Πως περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος όταν του λες ότι απαντάει απλοϊκά όταν δεν το έχει κάνει ποτέ τουλάχιστον όχι με την μορφή από την οποία πιάστηκε και απάντησε αντίθετα έβαλε link ή οποιαδήποτε άλλη πληροφορία υπήρχε διαθέσιμη;Τέλος μου βάζεις να διαβάσω ένα κατεβατό ολόκληρο βασιζόμενο σε υποθέσεις όταν έχω τις απαντήσεις από τα πιο υπεύθυνα χείλη.Αν αυτό δεν αποτελεί εκτροχιασμό της λογικής πάω πάσο.Τεσπα πείτε ότι θέλετε δεν μπορώ να το παρακολουθήσω άλλο το θέμα έχει καταντήσει γελοίο.Έχει πέσει στο επίπεδο του στυλ:Η βόρειος Κορέα έχει πυρηνικά το μάθαμε πριν από λίγο και εμείς. Μα δεν έχει υπάρχουν τα speculations.Αν δεν πέσει πυρηνικός πύραυλος στην αυλή μου δεν πιστεύω τίποτα.kostasdr αν βρεις λίγο χρόνο δες αποσπάσματα από την παρέλαση να δεις πυραύλους που θα πάθεις πλάκα.Επίσης πίσω στο βάθος παρατήρησε τους γιγάντιους ουρανοξύστες που φαίνονται.Δεν ξέρω αν στα χωριά λιμοκτονούν πάντως η πρωτεύουσα δεν μαρτυρά κάτι τέτοιο.Είδα και ένα ντοκιμαντέρ του bbc για την ζωή των μαθητών εκεί ούτε με εντυπωσίασε αλλά πουθενά δεν μου έδωσε την εντύπωση ούτε για ξεβράκωτους ούτε για λιμοκτονούντες.Θέλω να πω μήπως λέω μήπως η προπαγάνδα όλα αυτά τα χρόνια να ήταν η πλήρης απαξίωση του καθεστώτος;Απλά αναρωτιέμαι δεν λέω ότι είναι έτσι.Α και αυτό ντοκιμαντέρ επίσης το είδα στο youtube

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η αξιοπιστία δεν είναι το τυρόγαλο που φτιάχνατε στο χωριό σας μερικοί.

Το είδα στο youtube, στο τελευταίο 10λεπτο έχει κάτι πρόβατα που θα πάθεις πλάκα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το τυρογαλο δεν το φτιαχνεις. Ειναι αυτο που περισσευει οταν φτιαχνεις τυρι.

Μπορεις να το χρησιμοποιησεις παλι για να φτιαξεις αλλου ειδους τυρι.

 

Ban?

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν μίλησε για αξιοπιστία από το youtube μιλάμε για εντυπώσεις που σου προκαλούν αυτά που βλέπεις.Καταρχήν η παρέλαση των πυραύλων δεν είναι παραγωγή του youtube είναι αναπαραγωγή του youtube.Το ίδιο και το ντοκιμαντέρ για την ζωή των μαθητών του ΒΒC στην περιοχή το ίδιο και οι δηλώσεις του ΥΠΕΞ των Η.Π.Α

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Το τυρογαλο δεν το φτιαχνεις. Ειναι αυτο που περισσευει οταν φτιαχνεις τυρι.
Μπορεις να το χρησιμοποιησεις παλι για να φτιαξεις αλλου ειδους τυρι.
 
Ban?

ΑΥΤΑ ΤΑ ΞΕΡΕΙΣ ΤΡΑΧΑΝΟΠΛΑΓΙΑ, ΑΜΑ ΠΕΣΕΙ ΚΑΜΙΑ ΜΠΟΜΠΑ ΟΜΩΣ ΝΑ ΣΕ ΔΩ

Κανείς δεν μίλησε για αξιοπιστία από το youtube μιλάμε για εντυπώσεις που σου προκαλούν αυτά που βλέπεις.Καταρχήν η παρέλαση των πυραύλων δεν είναι παραγωγή του youtube είναι αναπαραγωγή του youtube.Το ίδιο και το ντοκιμαντέρ για την ζωή των μαθητών του ΒΒC στην περιοχή το ίδιο και οι δηλώσεις του ΥΠΕΞ των Η.Π.Α

 

Σε γενικές γραμμές, οι στρατιωτικές παρελάσεις έχουν ως στόχο τη δημιουργία εντυπώσεων. Ως εκ τούτου, το να εξάγεις συμπεράσματα από αυτές δεν είναι ασφαλές. Μπορεί οι ΠΥΡΑΒΛΑΡΕΣ της Β.Κ. να είναι γεμάτες εμπλουτισμένο πάμπλουτο ουράνιο από τη Μόρντορ, μπορεί να είναι γεμάτες πασχαλινά αυγά. Μπορεί οι μισές να μη σκάνε, εδώ μόνο με σφεντόνα δεν προσπάθησαν να στείλουν τον σαπιοδορυφόρο τους σε τροχιά. Το θέμα είναι ότι η μία πηγή είναι το στρατόκαυλο καθεστώς του χοντρόσαυρα και η άλλη το στρατόκαυλο καθεστώς των ΗΠΑ. Κι εσύ μιλάς για αξιοπιστία από βίντεο παρελάσεων στο γιουτουμπ και "σιγά μη διαβάσω αυτά τα κατεβατά".

 

Πες πως θες συζήτηση καφενείου να ξέρουμε.

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άλλοι μιλάνε με spaculations όπως εσύ π.χ και εγώ μιλάω στηριζόμενος στις δηλώσεις των πιο αρμόδιων οι οποίοι μάλιστα αποτελούν και στόχοι του καθεστώτος της Πιονγιάνγκ και θέλεις να μιλήσουμε και σοβαρά;2)Πως περιμένεις να σου απαντήσει κάποιος όταν του λες ότι απαντάει απλοϊκά όταν δεν το έχει κάνει ποτέ τουλάχιστον όχι με την μορφή από την οποία πιάστηκε και απάντησε αντίθετα έβαλε link ή οποιαδήποτε άλλη πληροφορία υπήρχε διαθέσιμη;Τέλος μου βάζεις να διαβάσω ένα κατεβατό ολόκληρο βασιζόμενο σε υποθέσεις όταν έχω τις απαντήσεις από τα πιο υπεύθυνα χείλη.Αν αυτό δεν αποτελεί εκτροχιασμό της λογικής πάω πάσο.Τεσπα πείτε ότι θέλετε δεν μπορώ να το παρακολουθήσω άλλο το θέμα έχει καταντήσει γελοίο.Έχει πέσει στο επίπεδο του στυλ:Η βόρειος Κορέα έχει πυρηνικά το μάθαμε πριν από λίγο και εμείς. Μα δεν έχει υπάρχουν τα speculations.Αν δεν πέσει πυρηνικός πύραυλος στην αυλή μου δεν πιστεύω τίποτα.kostasdr αν βρεις λίγο χρόνο δες αποσπάσματα από την παρέλαση να δεις πυραύλους που θα πάθεις πλάκα.Επίσης πίσω στο βάθος παρατήρησε τους γιγάντιους ουρανοξύστες που φαίνονται.Δεν ξέρω αν στα χωριά λιμοκτονούν πάντως η πρωτεύουσα δεν μαρτυρά κάτι τέτοιο.Είδα και ένα ντοκιμαντέρ του bbc για την ζωή των μαθητών εκεί ούτε με εντυπωσίασε αλλά πουθενά δεν μου έδωσε την εντύπωση ούτε για ξεβράκωτους ούτε για λιμοκτονούντες.Θέλω να πω μήπως λέω μήπως η προπαγάνδα όλα αυτά τα χρόνια να ήταν η πλήρης απαξίωση του καθεστώτος;Απλά αναρωτιέμαι δεν λέω ότι είναι έτσι.Α και αυτό ντοκιμαντέρ επίσης το είδα στο youtube

 

Προφανώς δεν έκανες καν κλικ έτσι; Γιατί μιλάμε για ένα άρθρο που απήυθυνα στον viper (που και αυτό έχει βασικότατη επιχειρηματολογία αλλά πάει στο διάολο) και άλλα 4-5 που έδωσα πριν από αυτό που είναι αναλύσεις από nytimes, bbc (που τόσο αγαπάς) και official publication διεθνολόγων της ΕΕ - που πάνε λίγο παραπέρα από τα headlines του yahoo. Διαβάζω, ενημερώνομαι, διατυπώνω άποψη. Έτσι πάει τι να κάνουμε τώρα, αλλιώς δεν θα υπήρχε αυτό το φόρουμ.

 

Ενηγουεη, δεν διατίθεμαι να παίξω άλλο το παιχνιδάκι ποιος έχει μεγαλύτερη την πηγή. Για το ντοκιμαντερ το μόνο που μπορώ να σου πω είναι ότι κανένα ολοκληρωτικό καθεστώς δεν αφήνει να βγει παραέξω η εξαθλίωση του. Άσε που δεν κρίνεις την κατάσταση μιας χώρας μόνο από την πρωτεύουσα. Επιπλέον δες εδώ τις χώρες που λαμβάνουν βοήθεια από το world food programme, ανάμεσα σε αυτές και η Β. Κορέα, και κρίνε μόνος σου. Και δεν λαμβάνει βοήθεια μόνο από εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ό,τι και να λέμε κανείς δεν βρίσκεται σε θέση να γνωρίζει εάν όντως έχει τέτοια (λειτουργικά) όπλα η Β. Κορέα. Μόνο εικασίες μπορούμε να κάνουμε αυτήν την στιγμή. Το καλύτερο αυτήν την στιγμή θα ήταν να προετοιμαστούμε για παν ενδεχόμενο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο που στο ντοκιμαντέρ του ΒΒC οι άνθρωποι εκεί έμειναν μέρες στο σπίτι μιας λαϊκής οικογένειας χωρίς την παρουσία του καθεστώτος της Πιονγιάνγκ αλλά μάλλον και εσύ δεν έκανες καν τον κόπο να το δεις αλλά τι να κάνουμε έτσι λειτουργεί το insomnia.Luci και εγώ μαζί σου  παίζει οι πύραυλοι να ήταν γεμισμένοι με σοκολάτα.Προτείνω να φτιάξουμε και εμείς του χρόνου τέτοιους από τσίγκο για την 25 Μάρτη.Αν είναι σωστή η άποψη σου περί προπαγάνδας και εκφοβισμού οι Τούρκοι θα μας παρακαλάν γονατιστοί να μας δώσουν πίσω την Κύπρο μόλις τους δουν.Καλά σοβαρά θα βγάλεις ψεύτικες δυνάμεις που δεν έχεις για παρέλαση;Επιχειρήματα δημοτικού.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί σου είπα εγώ πουθενά ότι θα γίνει πουθενά πόλεμος ντε και καλά;Και τι επιχείρημα είναι αυτό με το μπαν;Δηλαδή όποιος έχει αντίθετη άποψη με σένα τρώει μπαν;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι, συνήθως όσοι έχουν τις ίδιες την πληρώνουν, είναι πατέντα Στάλιν.

 

Οπότε τι μας λες, ότι η Β.Κ. δεν είναι να την υποτιμάς γιατί έχει πυραβλάρες, τις έδειξε και στο βίντεο το καθεστώς που το γύρισε, άνετα έχουν πυρηνικά, καλά κάνουν και φοβούνται οι ΗΠΑ γιατί οι πύραυλοι φτάνουν μέχρι τα κεντρικά Starbucks στο New Jersey, αλλά μπορεί και να μη γίνει πόλεμος παρά το γεγονός πως η Β.Κ. μόνο στη δυτική Γκάνα δεν τον κήρυξε.

 

Και τότε θα βγεις και θα πεις "παιδιά ευτυχώς που δεν έγινε τελικά γιατί με ΤΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΠΥΡΗΝΙΚΑ ΠΟΥ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΙΔΑΜΕ τώρα θα είχαμε όλοι 6 πόδια".

 

Όχι. Όχι.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...