Προς το περιεχόμενο

error: no such partition


Geo353

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλησπέρα,

Όπως διαβάσετε από τον τίτλο αντιμετωπιζω αυτό το πρόβλημα αφού διεγραψα το partition με τα ubuntu χωρίς να κάνω την αλλαγή στο bootloader. Το προβλημα είναι πως δεν έχω πια το livecd για να κάνω restore. Ένα custom CD και usb που έχω τα win7, το αρχαίο μου laptop δεν το αναγνωρίζει και όταν βρίσκει το CD και το κάνει boot με πετάει πάλι στο error. Δεν έχω άλλο pc/laptop παρά μόνο το android κινητό με το οποίο γράφω εδώ. Τι μπορώ να κάνω μόνο με ένα κινητό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο usb μπορεις να εκκινησεις? Αν ναι, και το στικακι σου περιεχει τα 7, μπες εκει και κανε startup repair.

Αν οχι, επειδη το pc ειανι τοσο παλιο που δεν εκκινει απο usb, βρες ενα cd που να περιεχει και τον plop bootloader, εκκινησε με αυτο και μεσα απο αυτον εκκινησε απο usb να κανεις το παραπανω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά, στο usb είχα πρόσφατα περάσει τα win7, και γενικά κάνει boot από εκεί. Την πρώτη φορα του προβλήματος το έβαλα και με πήγε σε άλλη σελίδα λάθους που αρχισε SYSLINUX....τώρα πια καν δεν το βρίσκει στην εκκίνηση. Το CD αν το αφήσω λίγο λειτουργεί αλλά με πηγαίνει στο Κλασικό error με το partition.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...