Προς το περιεχόμενο

Να παρω νεο εκτυπωτη?


therock

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εχω ενα παλιο αλλα καλο Kyocera Laser για το γραφειο αλλα τωρα που χρησιμοποιω νεο PC με Win x64 δεν υπαρχουν drivers να τον υποστηριζουν ρε γμτ. Το χω ψαξει πολυ, εχω ρωτησει φορουμ, εστειλα email στην εταιρια αλλα δεν υπαρχει λυση.

 

Αναγκαστικα θα χρειαστει να τον αντικαταστησω γιατι δεν με βλεπω να βαζω 32αρια μονο για να μπορω να χρησιμοποιω τον εκτυπωτη.

 

Σε ασπρομαυρο Laser με οικονομικη εκτυπωση, χωρις τρελες αναγκες συντηρησης τι εχετε δοκιμασμενο να προτεινετε? Εγω αυτον τον δουλεψα καμμια δεκαετια και ουτε σφαλμα μου βγαλε, ουτε θορυβους ουτε τπτ. Και σε ολα αυτα τα χρονια αντε 2 φορες να αλλαξα τονερ με κανα 90αρι αν θυμαμαι καλα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορείς πάντα να έχεις μια δεύτερη εγκατάσταση windows ή οποιουδήποτε λειτουργικού μόνο και μόνο για να δουλεύεις τον εκτυπωτή σου, αφού είσαι τόσο ικανοποιημένος. Θα γλυτώσεις τα έξοδα.

Μια σκέψη...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε οντως να βαλω Virtual Machine? Το ειχα σκεφτει, αλλα ενα μικρο νετμποοκακι ειναι με 4GB Ram, λογικα θα χρειαστω γυρω στα 8 για να μπορω να τρεξω αλλο λειτουργικο μεσα απο το υπαρχον, και τα λεφτα που θα δωσω για τις μνημες θα μπορουσαν να πανε σε ενα νεο εκτυπωτη. Εφοσον στα ιδια χρηματα υπαρχει κατι αντιστοιχα καλο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ε, όχι και 8.

Δεν υπάρχει κανένας λόγος να βάλεις βαρύ λειτουργικό, πόσο μάλλον να το φορτώσεις και προγράμματα για να χρειαστεί άλλα 4GB.

Είναι σαν να λες όσοι έχουν 4GB ram δεν μπορούν να τρέξουν vm's...

Btw αν όντως είναι νέτμπουκ δεν έχει λίγη ram για την κατηγορία αυτή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λετε οντως να βαλω Virtual Machine? Το ειχα σκεφτει, αλλα ενα μικρο νετμποοκακι ειναι με 4GB Ram, λογικα θα χρειαστω γυρω στα 8 για να μπορω να τρεξω αλλο λειτουργικο μεσα απο το υπαρχον, και τα λεφτα που θα δωσω για τις μνημες θα μπορουσαν να πανε σε ενα νεο εκτυπωτη. Εφοσον στα ιδια χρηματα υπαρχει κατι αντιστοιχα καλο...

 

Φτιάξε ένα partition 2-3gb το πολύ δώσε και 512mb ram και πέρνα xp αν έχεις, θα το τρέχεις μόνο όταν το χρειάζεσαι όχι συνέχεια να επιβαρύνει το σύστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραια τα εγκατηστησα. Τωρα πως μπορω να χρησιμοποιησω τον εκτυπωτη? Θα πρεπει να μεταφερω τα αρχεια στο εικονικο συστημα, .η μπορω να κανω κοινοχρηστο τον εκτυπωτη απο το εικονικο και να τον χρησιμοποιω τα βασικο μου συστημα? Το δευτερο θα με ενδιεφερε καλυτερα, μη χρειαζεται καθε φορα να δημιουργω αρχεια εκτυπωσης και τα μεταφερω απο το ενα στο αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφού ειναι νετμπουκ με 4GB και ο εκτυπωτής ειναι καλός η λογική κίνηση ειναι να πας σε 32bit windows αν δεν βαριέσαι να τα περνάς. Δε βρισκω πρακτικό το vm. Δική σου η τελικη κρίση βέβαια.

 

Υ.Γ. Μήπως εννοείς notebook και όχι netbook; Αν ειναι έτσι τα 32αρια ειναι όντως αποτρεπτικος παράγοντας η πιθανή αύξηση της μνήμης στο μελλον

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

NetBook ειμαι και σκοπευω ουτως η αλλως να ανεβασω μνημη σε 8GB + δεν αλλαζω σε 32αρια. Δεν πειραζει καλα ειναι και με vitual να τον δουλευω, αλλα με vbox Που προπαθω δεν μου τον βρισκει συνδεδεμενο. Υπαρχει κατι που πρεπει να κανω πρωτα για να φαινονται οι συσκευες usb στο εικονικο λειτουργικο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν βγαζω ακρη με τα virtual machines, Μηπως ξερετε αν μπορω με καποιο router ή repeater να τον κανω δικτυακο και να το χρησιμοποιω ασυρματα χωρις να χρειαζονται οι drivers?

 

Σε αλλη περιπτωση βλεπω εναν Dell Laser ασυρματο που ειναι τωρα σε προσφορα. Ξερετε αυτος λοιπον αν αξιζει? Ποιοτητα εκτυπωσης, φορτος εργασια και οικονομια μελανης?

 

http://www.e-shop.gr/product?id=PER.407877&sid=1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...