Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα, έχω μια παλιά τηλεόραση Toshiba Regza που παίζει κανάλια και USB μυ αποκωδικοποιητή Osio και θέλω να την αναστήσω για να τη βγάλω στο μπαλκόνι. Ο αποκωδικοποιητής δεν παίζει αρχεία τελευταίας γενιάς πχ mkv, μόνο κάτι παλιά H264 και αν.

Οπότε σκέφτομαι να πάρω ένα tv box να την κάνω smart, θέλω να δέχεται και στικάκι. Tv stick δυστυχώς απορρίπτεται γιατί δεν έχει θύρα USB. Επίσης, σκέφτομαι το ίδιο box να το μεταφέρω στην τηλεόραση στο σαλόνι LG 4K του 2017 (webOs 3.4) η οποία κατά τα άλλα δουλεύει τέλεια, αλλά δε μπορεί να συνδεθεί με Ant1+. Και μιας και έχω δωρεάν συνδρομή μέσω της γνωστής προσφοράς της ΔΕΗ, ήθελα να το βάλω να δω καμία σειρά.

Με αυτά τα δεδομένα δε θα ήθελα να ξηλωθω οικονομικά, γιατί αν είναι να πάρω καλό box, παίρνω και μια καινούργια φθηνή android tv για το μπαλκόνι. 

Τι προτείνετε; Το mecool θα με καλύψει; Υπάρχει πιο οικονομική επιλογή;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 ώρες πριν, JimBeam81 είπε

Καλημέρα, έχω μια παλιά τηλεόραση Toshiba Regza που παίζει κανάλια και USB μυ αποκωδικοποιητή Osio και θέλω να την αναστήσω για να τη βγάλω στο μπαλκόνι. Ο αποκωδικοποιητής δεν παίζει αρχεία τελευταίας γενιάς πχ mkv, μόνο κάτι παλιά H264 και αν.

Οπότε σκέφτομαι να πάρω ένα tv box να την κάνω smart, θέλω να δέχεται και στικάκι. Tv stick δυστυχώς απορρίπτεται γιατί δεν έχει θύρα USB. Επίσης, σκέφτομαι το ίδιο box να το μεταφέρω στην τηλεόραση στο σαλόνι LG 4K του 2017 (webOs 3.4) η οποία κατά τα άλλα δουλεύει τέλεια, αλλά δε μπορεί να συνδεθεί με Ant1+. Και μιας και έχω δωρεάν συνδρομή μέσω της γνωστής προσφοράς της ΔΕΗ, ήθελα να το βάλω να δω καμία σειρά.

Με αυτά τα δεδομένα δε θα ήθελα να ξηλωθω οικονομικά, γιατί αν είναι να πάρω καλό box, παίρνω και μια καινούργια φθηνή android tv για το μπαλκόνι. 

Τι προτείνετε; Το mecool θα με καλύψει; Υπάρχει πιο οικονομική επιλογή;

 

οποιοδηποτε tv box ειναι πιστοποιημενο androidtv, θα σε καλυψει.
To να αναφερεις σκετα "mecool" χωρις να λες ποιο συγκεκριμενο μοντελο κοιτας, ειναι λαθος γτ εχει κ tv boxes η mecool που δεν ειναι πιστοποιημενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

 

Στις 7/9/2024 στις 11:57 ΠΜ, JimBeam81 είπε

Καλημέρα, έχω μια παλιά τηλεόραση Toshiba Regza που παίζει κανάλια και USB μυ αποκωδικοποιητή Osio και θέλω να την αναστήσω για να τη βγάλω στο μπαλκόνι. Ο αποκωδικοποιητής δεν παίζει αρχεία τελευταίας γενιάς πχ mkv, μόνο κάτι παλιά H264 και αν.

Οπότε σκέφτομαι να πάρω ένα tv box να την κάνω smart, θέλω να δέχεται και στικάκι. Tv stick δυστυχώς απορρίπτεται γιατί δεν έχει θύρα USB. Επίσης, σκέφτομαι το ίδιο box να το μεταφέρω στην τηλεόραση στο σαλόνι LG 4K του 2017 (webOs 3.4) η οποία κατά τα άλλα δουλεύει τέλεια, αλλά δε μπορεί να συνδεθεί με Ant1+. Και μιας και έχω δωρεάν συνδρομή μέσω της γνωστής προσφοράς της ΔΕΗ, ήθελα να το βάλω να δω καμία σειρά.

Με αυτά τα δεδομένα δε θα ήθελα να ξηλωθω οικονομικά, γιατί αν είναι να πάρω καλό box, παίρνω και μια καινούργια φθηνή android tv για το μπαλκόνι. 

Τι προτείνετε; Το mecool θα με καλύψει; Υπάρχει πιο οικονομική επιλογή;

 

Κάποια οικονομική επιλογή και πιστοποιημένο tv box είναι το xiaomi mi box  s 2nd gen έχει κοντα στο 50αρικο περίπου ανάλογα που θα το πάρεις στο eshop.gr το βρίσκεις κάπου τόσο...για τα λεφτά του για οικονομική επιλογή αξίζει πιστεύω...έχει και μια είσοδο usb για να παίζεις βίντεο από εκει

Επεξ/σία από xristaras1925
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, xristaras1925 είπε

 

Κάποια οικονομική επιλογή και πιστοποιημένο tv box είναι το xiaomi mi box  s 2nd gen έχει κοντα στο 50αρικο περίπου ανάλογα που θα το πάρεις στο eshop.gr το βρίσκεις κάπου τόσο...για τα λεφτά του για οικονομική επιλογή αξίζει πιστεύω...έχει και μια είσοδο usb για να παίζεις βίντεο από εκει

Γύρω στα 55 με κουπονακι παίζει και το Mecool KM7 Plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 ώρες πριν, -WISE- είπε

Γύρω στα 55 με κουπονακι παίζει και το Mecool KM7 Plus

Καλη τιμη για πιστοποιημενο netflix κλπ που εχει 2 usb θυρες, ethernet και MicroSD υποδοχη καρτας μνημης...Στα λεφτα αυτά αξιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, -WISE- είπε

Γύρω στα 55 με κουπονακι παίζει και το Mecool KM7 Plus

Προσωπικά δεν θα αγόραζα Mecool μιας και δεν υποστηρίζουν/ενημερώνουν τις συσκευές τους αλλά προτιμότερο το Mecool KM2 Plus με S905X4 chip από το Mecool KM7 Plus με S905Y4 chip που είναι φθηνότερο και πιο αδύναμο με αισθητή διαφορά ταχύτητας.
https://www.mecool.com/products/tv-box-mecool-km2-plus
https://www.mecool.com/products/tv-box-mecool-km7-plus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα στο φόρουμ. Ενδιαφέρομαι για οικονομικό tv box, θέαση κυρίως netflix - you tube - cosmote, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις ανάλυσης εικόνας αλλά με όσο το δυνατόν λιγότερα αναφερθέντα προβλήματα (κολλήματα κλπ). --- Οι γνώσεις μου είναι γενικά περιορισμένες--. Τί μου προτείνετε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

25 λεπτά πριν, CHRISKEA16 είπε

Καλησπέρα στο φόρουμ. Ενδιαφέρομαι για οικονομικό tv box, θέαση κυρίως netflix - you tube - cosmote, χωρίς ιδιαίτερες απαιτήσεις ανάλυσης εικόνας αλλά με όσο το δυνατόν λιγότερα αναφερθέντα προβλήματα (κολλήματα κλπ). --- Οι γνώσεις μου είναι γενικά περιορισμένες--. Τί μου προτείνετε? Ευχαριστώ εκ των προτέρων...

Xiaomi mi box s, Xiaomi stick (4k) , Amazon stick (4K)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, -WISE- είπε

Xiaomi mi box s, Xiaomi stick (4k) , Amazon stick (4K)

Σ'ευχαριστώ πολύ. Ως προς το mi box s, όσον αφορά σε διάφορα προβλήματα που διαβάζω από κάποιους (κολλήματα, προβλήματα με ήχο κ.λ.π.), τί γνωρίζεις?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, CHRISKEA16 είπε

Σ'ευχαριστώ πολύ. Ως προς το mi box s, όσον αφορά σε διάφορα προβλήματα που διαβάζω από κάποιους (κολλήματα, προβλήματα με ήχο κ.λ.π.), τί γνωρίζεις?

Και τα 3 όσο τα είχα απροβληματιστα ήταν σε μένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...