Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 25/8/2024 στις 5:05 ΜΜ, airtrelomike13 είπε

Καλησπέρα. Έβαλα χτες Cosmote TV Full Pack με τα κανάλια nova ( αθλητικά) και μου έδωσαν από τη Cosmote ένα μποξάκι το οποίο σύνδεσα στη τηλεόραση του δωματίου μου για να βλέπω αγώνες κλπ. 

Στην άλλη τηλεόραση που έχει η μητέρα μου στο δωμάτιό της, πήγα να συνδέσω το mi box s στη τηλεόραση samsung led που έχει, έτσι ώστε να κατεβάσω και εκεί την εφαρμογή cosmote tv , για να βλέπει και εκείνη ote cinema.

Δυστυχώς ένω σύνδεσα το mi box s με τη τηλεόραση, δεν το αναγνώριζε η τηλεόραση και γενικά δεν υπάρχει σήμα.

Είχα 3 χρόνια να πιάσω το συγκεκριμένο μποξάκι κλπ και το λαμπάκι στο mi box s είναι κόκκινο.

Μήπως υπάρχει κάποια λύση, τι μου προτείνετε να κάνω?

 

Σας ευχαριστώ

Σε αλλη τηλεοραση παιζει κανονικα το  mi box;

επισης ειναι παλια η samsung; παιζει η αναλυση  που εχεις ρυθμισμενο το μποξακι να μην την υποστηριζει η τηλεοραση. δες τι αναλυσεις υποστηριζει κ βαλε αυτη, πριν το συνδεσεις στην σαμσουνγκ.

Επεξ/σία από kallair
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 ώρες πριν, kallair είπε

Σε αλλη τηλεοραση παιζει κανονικα το  mi box;

επισης ειναι παλια η samsung; παιζει η αναλυση  που εχεις ρυθμισμενο το μποξακι να μην την υποστηριζει η τηλεοραση. δες τι αναλυσεις υποστηριζει κ βαλε αυτη, πριν το συνδεσεις στην σαμσουνγκ.

Ναι μου βγάζει ένα μήνυμα για ανάλυση. Πως το φτιάχνω αυτό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, airtrelomike13 είπε

Ναι μου βγάζει ένα μήνυμα για ανάλυση. Πως το φτιάχνω αυτό?

το συνδεεις στην παλια τηλεοραση που το ειχες, χαμηλωνεις την αναλυση κ δοκιμαζεις παλι. ξεκινα με 720p, λογικα θα παιζει, αν ειναι θεμα αναλυσης εκτος κ αν ειναι αρχαια η τηλεοραση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, airtrelomike13 said:

Ναι μου βγάζει ένα μήνυμα για ανάλυση. Πως το φτιάχνω αυτό?

Μόλις σου είπε πως.

Σύνδεσε το σε άλλη TV που παίζει, πήγαινε στα Preferences και στο Resolution βάλε κάτι ασφαλές που πιθανόν θα παίξει στην άλλη TV (π.χ. 1280x720 [720p] 24p 8bit RGB)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω tv box για χρήση της εφαρμογής της cosmote tv, stremio, youtube και netflix. Καθαρά και μόνο για αυτές τις 4 εφαρμογές το χρειάζομαι.

 

Σκέφτομαι το nokia 8000, καθώς το 8010 είναι ακριβό για μένα. Θα είμαι κομπλέ πιστεύετε;

Επεξ/σία από Infamous13
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Infamous13 είπε

Καλησπέρα σε όλους, ψάχνω tv box για χρήση της εφαρμογής της cosmote tv, stremio, youtube και netflix. Καθαρά και μόνο για αυτές τις 4 εφαρμογές το χρειάζομαι.

 

Σκέφτομαι το nokia 8000, καθώς το 8010 είναι ακριβό για μένα. Θα είμαι κομπλέ πιστεύετε;

mi box s

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, airtrelomike13 είπε

Γνώμη για το tv box Νokia8010?

αψογο, γρήγορο με σουπερ  τηλεχειριστήριο. Το μόνο αρνητικό μετά την τελευταία αναβάθμιση προ μηνός, ότι χάθηκε η επιλογή του ''shut down '' 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paiktaras69 είπε

αψογο, γρήγορο με σουπερ  τηλεχειριστήριο. Το μόνο αρνητικό μετά την τελευταία αναβάθμιση προ μηνός, ότι χάθηκε η επιλογή του ''shut down '' 

Αλλά σε σύγκριση με το Nvidia shield pro δεν είναι καλύτερο ε?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 του μηνός Σεπτεμβρίου την τηλεόραση μου την πετάει εκτός το Netflix. Έχω πάρει κουτί. Πιστεύω ότι καλύτερη εικόνα είχε η εφαρμογή της τηλεόρασης. Με τα κουτιά παρατηρώ ένα σπάσιμο στην εικόνα 

FB_IMG_1724866741524.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 28/8/2024 στις 8:39 ΜΜ, mr.Vox είπε

9 του μηνός Σεπτεμβρίου την τηλεόραση μου την πετάει εκτός το Netflix. Έχω πάρει κουτί. Πιστεύω ότι καλύτερη εικόνα είχε η εφαρμογή της τηλεόρασης. Με τα κουτιά παρατηρώ ένα σπάσιμο στην εικόνα 

FB_IMG_1724866741524.jpg

Οποια εφαρμογή παίζει στην τηλεόραση εννοείται ότι παίζει καλύτερα από ένα tv box, για αυτό πολλοί προτιμούν να παίρνουν τηλεόραση android tv.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...