Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

48 λεπτά πριν, elias.kaz είπε

Όσοι έχετε το xiaomi έχετε παρατηρήσει η εντάση ότι είναι πολύ χαμηλή στα netflix κτλ? εγώ πρέπει να την ανεβάζω τέρμα σχεδόν. υπάρχει κάποια ρύθμιση? 

Δεν το έχω παρατηρήσει .Σε μένα είναι το ίδιο και από την ενσωματωμένη εφαρμογής των τηλεοράσεων μου.. Για δοκίμασε στις ρυθμίσεις ήχου της εφαρμογής αλλά και στις ρυθμίσεις ήχου στο ίδιο το Xiaomi. Στο gen2 το θέμα είναι με τον πολυκάναλο ήχο από την έξοδα την οπτική σε ενισχυτή 5,1  που βγαίνει σε stereo και όχι πολυκάναλος. Είχαν πει ότι θα τα διορθώσουν με update αλλά δεν ξέρω τι έγινε επειδή για πολυκάναλο χρησιμοποιώ το gen1.  Είχα αναφερθεί εκτενέστερα παλαιότερα για το.πρόβλημα αυτό 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

mi tv box S / Nokia 8000 και 8010 / dune hd homatics r4k plus /homatics r4k plus /rocktek q2  /google chromecast /nvidia sheld /amazon fire tv stick 4k / amazon fire tv stick 4k max /amazon fire tv cube 2η και 3η γενιά και πολλά άλλα.

Στα υπόψιν ότι όλα διαβάζουν δίσκους φορμαρισμένους σε  exFAT αλλά κανένα δεν γράφει.

Επεξ/σία από nakata1954
  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
11 hours ago, nakata1954 said:

@stefanos_th

Το δοκίμασες και δεν τα έβλεπε?

οχι απλα γελαω που σε αυτο το θρεντ ΜΟΝΟ πιστοποιημενα υποστηριζονται. 

ολοι οι αλλοι στο καιαδα .

και αυτο γινετε τελευταιες 100 σελιδες.

εχω ενα μη πιστοποιημενο το εχω φλασαρει εκατο φορες με custom rom και android tv  και pure android .

και του εχω βαλει modified netflix app .

και με κανετε να  νιωθω κατωτερος, αλλωστε δεν κανω ποστ.

ουτε θελω να βοηθησω κανενα , ουτε να το παιξω εξυπνος .

το να βαζετε αρχαριους χρηστες να αγοραζουν nokia των 80 -100 ευρω , ειναι " περιορισμενη " γνωση .

το βλεπετε στις αγγελιες και το ξερετε, ολες οι σελιδες εχουν πιστοποιμενα που πουλανε τα μελη απο εδω.

κοιταξτε λιγο και τα διπλανα forum , xda-developers, λιγο  youtube. 

ανοιξτε τους οριζοντες σας . μολις παει καποιος να ρωτησει κατι η απαντηση ειναι "παρε πιστοποιημενο"

ποτε δεν ειδα να μιλαει κανεις για libreelec . 

ποτε δεν ειδα να μιλαει κανεις για emuelec . 

ποτε δεν ειδα να μιλαει κανεις για linux on sd.

ουτε και περιμενω να δω. 

δεν ειναι παρανομα,

και δεν ειναι παρανομο να φλασαρεις το μποξακι σου.

το θρεντ "μη πετατε τιποτα , χαριστε το εδω" ειναι καλυτερο απο αυτο το θρεντ : χαρισανε ενα μπρικαρισμενο μποξακι και ο αλλος το πηρε  για να φλασαρει  bootloader  με ftdi . 

ξερετε οτι απο αυτο το θρεντ εχει αποχωρησει μελος με σοβαροτατες γνωσεις και γραφει στο γειτονικο ?

makis1024 . πολλοι ουτε καν τον προλαβατε.

αυτα τα λιγα . ελπιζω να ΜΗΝ προσβληθει κανεις ,

και καντε μου quote να μου πειτε οτι τα μη πιστοποιημενα ειναι παρανομα και τα πιστοποιημενα νομιμα .

 

Επεξ/σία από stefanos_th
  • Thanks 1
  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, stefanos_th είπε

οχι απλα γελαω που σε αυτο το θρεντ ΜΟΝΟ πιστοποιημενα υποστηριζονται. 

ολοι οι αλλοι στο καιαδα .

και αυτο γινετε τελευταιες 100 σελιδες.

εχω ενα μη πιστοποιημενο το εχω φλασαρει εκατο φορες με custom rom και android tv  και pure android .

και του εχω βαλει modified netflix app .

και με κανετε να  νιωθω κατωτερος, αλλωστε δεν κανω ποστ.

ουτε θελω να βοηθησω κανενα , ουτε να το παιξω εξυπνος .

το να βαζετε αρχαριους χρηστες να αγοραζουν nokia των 80 -100 ευρω , ειναι " περιορισμενη " γνωση .

το βλεπετε στις αγγελιες και το ξερετε, ολες οι σελιδες εχουν πιστοποιμενα που πουλανε τα μελη απο εδω.

κοιταξτε λιγο και τα διπλανα forum , xda-developers, λιγο  youtube. 

ανοιξτε τους οριζοντες σας . μολις παει καποιος να ρωτησει κατι η απαντηση ειναι "παρε πιστοποιημενο"

ποτε δεν ειδα να μιλαει κανεις για libreelec . 

ποτε δεν ειδα να μιλαει κανεις για emuelec . 

ποτε δεν ειδα να μιλαει κανεις για linux on sd.

ουτε και περιμενω να δω. 

δεν ειναι παρανομα,

και δεν ειναι παρανομο να φλασαρεις το μποξακι σου.

το θρεντ "μη πετατε τιποτα , χαριστε το εδω" ειναι καλυτερο απο αυτο το θρεντ : χαρισανε ενα μπρικαρισμενο μποξακι και ο αλλος το πηρε  για να φλασαρει  bootloader  με ftdi . 

ξερετε οτι απο αυτο το θρεντ εχει αποχωρησει μελος με σοβαροτατες γνωσεις και γραφει στο γειτονικο ?

makis1024 . πολλοι ουτε καν τον προλαβατε.

αυτα τα λιγα . ελπιζω να ΜΗΝ προσβληθει κανεις ,

και καντε μου quote να μου πειτε οτι τα μη πιστοποιημενα ειναι παρανομα και τα πιστοποιημενα νομιμα .

 

Πουλάω τρία από αυτά που λες στα 30 ευρώ έκαστο και δεν τα αγοράζει κανείς και καλά κάνει. Αρκετά με τα φορμαρϊσματα. Δεν απαγόρεψε κανείς να γράψει ο καθένας ότι θέλει. Μας τα πήραν οι κουπονάδες για κουτιά τούμπανο.. Netflix σε κανένα από τα μη πιστοποιημένα δεν κατάφερα να πάρω Dolby Digital 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

34 λεπτά πριν, nakata1954 είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μήπως τα 8 gb είναι πολύ λίγα; Είχα παλιά ένα κινητό που είχε 8 gb και κάποια στιγμή δεν μπορούσε ούτε καν αναβάθμιση να κάνω, λόγω ελλείψεις χώρου.

Τι γνώμη έχετε γι'αυτό;

https://www.skroutz.gr/mp/182824950/H96-TV-Box-Max-W2-8K-S905W2-4-32GB-WiFi-6-Bluetooth-Android-11.html

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, yanyul είπε

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Μήπως τα 8 gb είναι πολύ λίγα; Είχα παλιά ένα κινητό που είχε 8 gb και κάποια στιγμή δεν μπορούσε ούτε καν αναβάθμιση να κάνω, λόγω ελλείψεις χώρου.

Τι γνώμη έχετε γι'αυτό;

https://www.skroutz.gr/mp/182824950/H96-TV-Box-Max-W2-8K-S905W2-4-32GB-WiFi-6-Bluetooth-Android-11.html

 

Μόνο πιστοποιημένα tvbox, mecool km2 plus με 16gb αποθηκευτικό.

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ξέρει κανένας αν το MI TV BOX S είναι πιστοποιημένη συσκευή. Βλέπω ότι στο τηλεχειριστήριο υπάρχουν κουμπιά Netflix, Prime Video, Youtube κ.α. Σημαίνει αυτό αυτομάτως ότι είναι πιστοποιημένο; Δεν ξέρω αν τόσο μεγάλη εταιρία όπως Xiaomi θα έβγαζε μη πιστοποιημένα TV box.

https://www.e-shop.gr/xiaomi-pfj4151eu-mi-tv-box-s-4k-black-2nd-gen-p-PER.664894

Έχει και αρκετά καλή τιμή, το μόνο που με προβληματίζει είναι τα 2/8 Gb. Είναι αρκετά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 λεπτά πριν, yanyul είπε

Ξέρει κανένας αν το MI TV BOX S είναι πιστοποιημένη συσκευή. Βλέπω ότι στο τηλεχειριστήριο υπάρχουν κουμπιά Netflix, Prime Video, Youtube κ.α. Σημαίνει αυτό αυτομάτως ότι είναι πιστοποιημένο; Δεν ξέρω αν τόσο μεγάλη εταιρία όπως Xiaomi θα έβγαζε μη πιστοποιημένα TV box.

https://www.e-shop.gr/xiaomi-pfj4151eu-mi-tv-box-s-4k-black-2nd-gen-p-PER.664894

Έχει και αρκετά καλή τιμή, το μόνο που με προβληματίζει είναι τα 2/8 Gb. Είναι αρκετά;

Είναι πιστοποιημένο ... Είναι μια χαρά για streaming δεν θες κάτι άλλο...είναι υπεραρκετό...δες και το mi tv stick 4k

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...