Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

2 ώρες πριν, manoskost είπε

 

Ενημερωτικα ειχε καποια προβληματα, αλλα εβγαλε update, οποτε δεν το αφησε στην τυχη του. 

Για μενα, η mecool κανει αρπακτες. αν δεν διορθωνε αυτο το προβλημα στο mecool km2 plus, καλυτερα να το εκλεινε το μαγαζακι της...

Τι εννοω οταν λεω αρπακτες; δες το xiaomi mi box s. τοσα χρονια, επαιρνε συνεχεια αναβαθμισεις κ πηρε κ νεωτερη εκδοση android. δες τωρα την mecool. ειχε βγαλει το km2.  μισο χρονο μετά τι εκανε; αντι να δωσει update κ να δωσει android11, το αφησε στο ελεος του θεου χωρις κανενα απολυτως update.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM2-PLUS-Netflix-4K-Android-TV-4K-TV-BOX-517095.html [Coupon: NNNMEKM2P] με 65.5€ τελική τιμή!, Σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει ανταγωνισμός!

Επεξ/σία από vitolegend
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, vitolegend είπε

https://www.geekbuying.com/item/MECOOL-KM2-PLUS-Netflix-4K-Android-TV-4K-TV-BOX-517095.html [Coupon: NNNMEKM2P] με 65.5€ τελική τιμή! 8 ώρες έμειναν προλάβετε,σε αυτά τα χρήματα δεν υπάρχει ανταγωνισμός!

Πφφ χάρηκα και εγώ ότι είναι ελληνικό κατάστημα, τι να το κάνεις να περιμένεις 1 μήνα να σου έρθει για να κερδίσεις 30 ευρώ και να έχεις και θέμα με τελωνείο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Πφφ χάρηκα και εγώ ότι είναι ελληνικό κατάστημα, τι να το κάνεις να περιμένεις 1 μήνα να σου έρθει για να κερδίσεις 30 ευρώ και να έχεις και θέμα με τελωνείο

Νομιζω πως τωρα κάνει λιγότερες ημέρες να έρθει.

Δεν εχω πληρώσει ποτε τελωνείο με priority Line

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, filios filios είπε

Νομιζω πως τωρα κάνει λιγότερες ημέρες να έρθει.

Δεν εχω πληρώσει ποτε τελωνείο με priority Line

Τελικά το τσίμπησα από skroutz στο 100ρικο το km2 plus να είμαι και ήσυχος από θέμα εγγύησης αν συμβεί κάτι μη μπλέκω με τους κινεζους

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, giorgosmcmc είπε

Τελικά το τσίμπησα από skroutz στο 100ρικο το km2 plus να είμαι και ήσυχος από θέμα εγγύησης αν συμβεί κάτι μη μπλέκω με τους κινεζους

Καλα έκανες μαλλον απο Ελλάδα θα πάρω και εγώ.

Η εγγύηση ισχύει τις πρώτες ώρες,ημέρες να μην βγει ελλατωματικό,μετα δεν σε ειδα δεν σε ξέρω....πληρώνεις για την επισκευή.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, filios filios είπε

Καλα έκανες μαλλον απο Ελλάδα θα πάρω και εγώ.

Η εγγύηση ισχύει τις πρώτες ώρες,ημέρες να μην βγει ελλατωματικό,μετα δεν σε ειδα δεν σε ξέρω....πληρώνεις για την επισκευή.

 

 

Ε ναι έστω και έτσι πες πως ερχετε με βλάβη δε θέλω να μπλέκω μετά με Κίνα κτλπ δε βαριέσαι 30 ευρώ πάνω 30 ευρώ κάτω δε θα κάτσουμε να σκάσουμε κιόλας, πάντως έχω ακούσει πως έχει βγει καλό.

Εγώ για να βλέπω 4k στο stremio το πήρα και να το κουβαλάω και μαζί σε κάνα ταξιδάκι σε ξενοδοχείο, γιατί το pc μου είναι χρεπι με τα ενσωματωμένα γραφικά έχω αγανακτήσει βαζω να δω ταινια 4k και κρασαρει όλο το pc αναβοσβηνει η τηλεόραση. Μου έχει και η Samsung τη πατάτα το tizen os που δε κάνει για τίποτα ε εντάξει απελπισία.

Kανονικα θα έπρεπε να καθιερώσουν σε όλες τις smart tv το Android απ τα σάπια λειτουργικά με ελεγχόμενες εφαρμογές που πάνε και σου κουμπώνουν να γλυτώναμε και έξοδα από tv boxes.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, giorgosmcmc είπε

Ε ναι έστω και έτσι πες πως ερχετε με βλάβη δε θέλω να μπλέκω μετά με Κίνα κτλπ δε βαριέσαι 30 ευρώ πάνω 30 ευρώ κάτω δε θα κάτσουμε να σκάσουμε κιόλας, πάντως έχω ακούσει πως έχει βγει καλό.

Εγώ για να βλέπω 4k στο stremio το πήρα και να το κουβαλάω και μαζί σε κάνα ταξιδάκι σε ξενοδοχείο, γιατί το pc μου είναι χρεπι με τα ενσωματωμένα γραφικά έχω αγανακτήσει βαζω να δω ταινια 4k και κρασαρει όλο το pc αναβοσβηνει η τηλεόραση. Μου έχει και η Samsung τη πατάτα το tizen os που δε κάνει για τίποτα ε εντάξει απελπισία.

Kανονικα θα έπρεπε να καθιερώσουν σε όλες τις smart tv το Android απ τα σάπια λειτουργικά με ελεγχόμενες εφαρμογές που πάνε και σου κουμπώνουν να γλυτώναμε και έξοδα από tv boxes.

Θα έπρεπε να κουμπώσουν πράγματι το Android TV σε όλες τις Smart τηλεοράσεις και να δίνουν για κάποια χρόνια αναβαθμίσεις εγγυημένα. Τουλάχιστον όσο αντέχει το hardware. Τα άλλα λειτουργικά αχρηστεύονται σε ένα με δυο χρόνια το μέγιστο και στις πιο ακριβά μοντέλα και στις πιο ακριβές μάρκες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
59 λεπτά πριν, mr.Vox είπε

Θα έπρεπε να κουμπώσουν πράγματι το Android TV σε όλες τις Smart τηλεοράσεις και να δίνουν για κάποια χρόνια αναβαθμίσεις εγγυημένα. Τουλάχιστον όσο αντέχει το hardware. Τα άλλα λειτουργικά αχρηστεύονται σε ένα με δυο χρόνια το μέγιστο και στις πιο ακριβά μοντέλα και στις πιο ακριβές μάρκες.

Όπως το είπες, δεν έχω να προσθέσω κάτι άλλο, πάλι καλά που υπάρχουν πλέον και πολύ καλά boxακια εκεί έξω σε σχεση με τις αρχές που έβγαιναν κάτι σάπια και σώζεται η κατάσταση.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν άντεξα  και εγώ,  χτύπησα το ΚΜ7 plus  από  Geekbuying  στα 58€  με ένα κουπονάκι που βρήκα στο https://gr.gizchina.com/2023/04/07/mecool-km7-plus-tv-box-available-2-hislow-2-2-2-2-2/  Λίγες οι διαφορές του με το ΚΜ2 plus όπως το GOOGLE TV 11  αντί ANDROID TV  11 .  Ολα τα άλλα νομίζω ίδια σχεδόν με το  ΚΜ2 Plus. 

Επεξ/σία από GeminiMAX
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, GeminiMAX είπε

Δεν άντεξα  και εγώ,  χτύπησα το ΚΜ7 plus  από  Geekbuying  στα 58€  με ένα κουπονάκι που βρήκα στο https://gr.gizchina.com/2023/04/07/mecool-km7-plus-tv-box-available-2-hislow-2-2-2-2-2/  Λίγες οι διαφορές του με το ΚΜ2 plus όπως το GOOGLE TV 11  αντί ANDROID TV  11 .  Ολα τα άλλα νομίζω ίδια σχεδόν με το  ΚΜ2 Plus. 

Η μόνη διαφορά που έχουν είναι ότι το ΚΜ2plus έχει καλύτερο επεξεργαστή.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.banggood.com/UGOOS-AM7-Amlogic-S905X4-Android-11-Smart-TV-BOX-DDR4-4GB-RAM-32GB-ROM-WiFi-6-4K-HD-Support-AV1-CEC-HDR-1000M-Bluetooth-5_0-p-1884998.html  37 €  με τον κωδικό BG89db5b και ξετσεκάροντας το εντελώς άχρηστο shipping insurance... 

 

Επεξ/σία από zacharis1955
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, zacharis1955 είπε

https://www.banggood.com/UGOOS-AM7-Amlogic-S905X4-Android-11-Smart-TV-BOX-DDR4-4GB-RAM-32GB-ROM-WiFi-6-4K-HD-Support-AV1-CEC-HDR-1000M-Bluetooth-5_0-p-1884998.html  37 €  με τον κωδικό BG89db5b και ξετσεκάροντας το εντελώς άχρηστο shipping insurance... 

 

που πατε και τα βρισκεται τετοια κουπονια ?

μπορεις να βρεις και αλλα ?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Το τσίμπησα στα 100 από skroutz KM2 plus απίστευτο το εργαλείο! Σφαίρα γρήγορο 4K κρύσταλλο εικόνα δε κολλάει ουτε ελάχιστα. Αξίζει και το τελευταίο ευρώ άνετα.

Ο exoplayer του Android tv είναι επανάσταση, έχει το καλύτερο performance σε 4K στο stremio, vlc και libvlc είναι για τα μπαζα μαζι με τον player των Windows τίγκα stuttering και lag άθλια. Μόνο ο exo αξίζει για stremio. Όλα τα άλλα είναι ακατάλληλα απλά.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...