Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ενημερώσω το κοινό ότι το Tanix TX5 Max  4/32 παίζει novago κανονικά (λογικά και otego ) . Aν τον ενδιαφέρει κάποιον το θέμα ρωτάει ώστε να δώκω οδηγίες 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 hours ago, paiktaras69 said:

Να ενημερώσω το κοινό ότι το Tanix TX5 Max  4/32 παίζει novago κανονικά (λογικά και otego ) . Aν τον ενδιαφέρει κάποιον το θέμα ρωτάει ώστε να δώκω οδηγίες 

Για πες. Σε άλλα tanix (tx3, tx9) έχει επιλογή στις ρυθμίσεις για unroot. Στο tx5 max δεν έχω δει κάτι αντίστοιχο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, letom είπε

Για πες. Σε άλλα tanix (tx3, tx9) έχει επιλογή στις ρυθμίσεις για unroot. Στο tx5 max δεν έχω δει κάτι αντίστοιχο.

όντως δεν έχει κλείσιμο από τις ρυθμίσεις. Εγκατάσταση λοιπόν του superuser και ξε-ρουτάρισμα μέσα από την εφαρμογή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, letom είπε

Thanks! Ο παλιός καλός τρόπος δηλαδή! :) Είχα ξεχάσει την ύπαρξη του SuperSU. Παλιά το έβρισκες σε όλα τα μποξάκια προεγκατεστημένο!

μπορεί να σου βγάλει ένα μηνυμα σφάλματος σχετικά με το binary, το παραβλέπεις και συνεχίζεις την διαδικασία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η επιλογη τηλεκοντρολ με φωνητικες εντολες αξιζει (εστω σαν αξιοπρεπες air mouse σε σχεση με τα απλα τηλεκοντρολ) ή ειναι πεταμενα λεφτα ? (π.χ. τηλεκοντρολ με φωνιτικες εντολες για Η96 max x2)

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, powerup είπε

Η επιλογη τηλεκοντρολ με φωνητικες εντολες αξιζει (εστω σαν αξιοπρεπες air mouse σε σχεση με τα απλα τηλεκοντρολ) ή ειναι πεταμενα λεφτα ? (π.χ. τηλεκοντρολ με φωνιτικες εντολες για Η96 max x2)

Αν θελεις μπορεις να παρεις ενα που θα εχει και φωνητικες εντολες και θα δουλευει και σαν air mouse (Gyroscope) και θα εισαι καλυμενος!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, gat0s814 είπε

Αν θελεις μπορεις να παρεις ενα που θα εχει και φωνητικες εντολες και θα δουλευει και σαν air mouse (Gyroscope) και θα εισαι καλυμενος!

Ευχαριστω για την απαντηση .

Απλα τα τηλεκοντρολ που ειναι μαζι με το τν box ειναι χωρις gyroscope (model G10) 

https://m.geekbuying.com/item/H96-MAX-X2-S905X2-Android-8-1-4GB-64GB-TV-Box-with-Voice-Remote-409293.html

Eνω με gyroscope ειναι το μοντελο G10 s που παει ξεχωρα απο το tv box

Aρα δεν αξιζει να δωσεις παραπανω 3-4 € για ν παρεις το πακετο  τηλεκοντρολ G10  + tv box αφου το τηλεκοντρολ δεν ειναι κι air-mouse oπως το G10s ?

Επεξ/σία από powerup
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, powerup είπε

Ευχαριστω για την απαντηση .

Απλα τα τηλεκοντρολ που ειναι μαζι με το τν box ειναι χωρις gyroscope (model G10) 

https://m.geekbuying.com/item/H96-MAX-X2-S905X2-Android-8-1-4GB-64GB-TV-Box-with-Voice-Remote-409293.html

Eνω με gyroscope ειναι το μοντελο G10 s που παει ξεχωρα απο το tv box

Aρα δεν αξιζει να δωσεις παραπανω 3-4 € για ν παρεις το πακετο  τηλεκοντρολ G10  + tv box αφου το τηλεκοντρολ δεν ειναι κι air-mouse oπως το G10s ?

Εγω θα επερνα ενα μποξακι χωρις τετοιο remote και το αλλο το καλο remote !!!

Παντως ολα αυτα τα μποξακια καλο ειναι να τα χρησιμοποιουμε με air mouse για καλυτερη ''αισθηση χρησης''!

😉

4 ώρες πριν, niva97 είπε

Tο geekbuying στελνει και απο Ιταλια οπως λεει χωρις τελωνειο ?

ΝΑΙ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της κοινότητας μας! Με απασχολεί ένα θέμα για το οποίο είμαι σχετικά άσχετος, για αυτό θα ήθελα την βοηθεια σας.

Πρωτα θα σας γράψω τι δεδομενα εχουμε, και μετα το προϊόν που με ενδιαφέρει αν ειναι σωστό ή όχι.

Μέσα στο γραφείο του σπιτιου εχω TV με ανάλυση 1080p 60hz, 3 θυρες HDMI, χωρίς όμως usb ή ενσωματωμένο media player. Στην  συγκεκριμένη τηλ. θελω να μπορω να βλέπω αρχεία mkv 1080p (υποστήριξη Greek srt), TS αρχεία & σπάνια κάποια AVI.

Με βάση τα παραπάνω δεδομένα, αν αγοράσω Tanix TX9 Pro, και εγκαταστήσω απο store κάποιο player  ( VLC  / MX Player) είμαι σε σε σωστο δρόμο?

ps. Το μηχανάκι θα το συνδεσω για internet με Ethernet...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
1 ώρα πριν, jodi είπε

Καλησπέρα σε όλα τα μέλη της κοινότητας μας! Με απασχολεί ένα θέμα για το οποίο είμαι σχετικά άσχετος, για αυτό θα ήθελα την βοηθεια σας.

Πρωτα θα σας γράψω τι δεδομενα εχουμε, και μετα το προϊόν που με ενδιαφέρει αν ειναι σωστό ή όχι.

Μέσα στο γραφείο του σπιτιου εχω TV με ανάλυση 1080p 60hz, 3 θυρες HDMI, χωρίς όμως usb ή ενσωματωμένο media player. Στην  συγκεκριμένη τηλ. θελω να μπορω να βλέπω αρχεία mkv 1080p (υποστήριξη Greek srt), TS αρχεία & σπάνια κάποια AVI.

Με βάση τα παραπάνω δεδομένα, αν αγοράσω Tanix TX9 Pro, και εγκαταστήσω απο store κάποιο player  ( VLC  / MX Player) είμαι σε σε σωστο δρόμο?

ps. Το μηχανάκι θα το συνδεσω για internet με Ethernet...

Σε καλο εισαι...
Αλλα απο gearbest πριν λιγο καιρο καποια παρτιδα ηταν ''τζουφια''!
Ειχε αρκετα μποξακια με σοβαρα θεματα στην eMMC!

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θα μου πρότεινες να κάνω? Θελω μεχρι τέλος Ιουλίου να εχω προβεί σε μια αγορά & απλά νιώθω λίγο βραχυκυκλωμενος. Αν ήσουν στη θέση μου, και έπρεπε να προμηθευτείς μια συσκευή (έχοντας κατά νου τι "απαιτήσεις" έχω) ποιά θα επέλεγες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...