Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, niva97 είπε

επειδη ειμαι λιγο ασχετος ποια ειναι η διαφορα  ?

καταλαβαινω οτι μαλλον ATV  καλυτερα ?

Το ATV ειναι τυπου τηλεορασης με πολλους περιορισμους στο playstore αλλα και με καλυτερη ποιοτητα εικονας στο νετφλιξ , youtube κτλ

Οι προτιμησεις παντως του κοσμου νομιζω ειναι υπερ του απλου Android!

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 ώρες πριν, gat0s814 είπε

😞😞😞

Δεν πειραζει...!

Εάν το στείλω στο banggood λες να μου το επισκευάσει;

Λέω να παραγγείλω και ένα ακόμη(ΌΧΙ το ίδιο βεβαίως βεβαίως)και να μου τα στείλουν πακέτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, filios filios είπε

Εάν το στείλω στο banggood λες να μου το επισκευάσει;

Λέω να παραγγείλω και ένα ακόμη(ΌΧΙ το ίδιο βεβαίως βεβαίως)και να μου τα στείλουν πακέτο.

Δεν υπαρχει περιπτωση!
Ασε που θα δωσεις παρα πολλα χρηματα για να το στειλεις!
Ξαναπροσπαθησε μονος σου καποια αλλη στιγμη πιο ηρεμα και ισως εχεις αποτελεσμα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gat0s814 είπε

Δεν υπαρχει περιπτωση!
Ασε που θα δωσεις παρα πολλα χρηματα για να το στειλεις!
Ξαναπροσπαθησε μονος σου καποια αλλη στιγμη πιο ηρεμα και ισως εχεις αποτελεσμα!

Δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το box με τίποτα.

Έκανα απενεργοποίηση της ψηφιακής υπογραφής αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω τους drivers,μου βγάζει σφάλμα 43.

Προσπάθησα με άλλο τρόπο φτιάχνοντας ένα usb boot.Φορτώνω drivers,firmware κανονικα και οταν παταω εκκίνηση για να διαμορφώσει το usb μου μου γράφει ενεργοποίησε το ΜΒR.

Έψαξα και για το MBR,έδωσα μια εντολή στην γραμμή εντολών των windows αλλά τίποτα.

Το box δεν το εχω σε μεγάλη εκτίμηση,είχα υποσχεθεί ομως να το δώσω δωρεάν σε μια φίλη μου. Στεναχωριεμαι λιγο νιώθω σαν να της είπα ψέματα .

Αρρώστησα εχτές,είχα  3 ημέρες πάνω από ένα λάπτοπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Οικογενειακός γνωστός μου ζήτησε να βρω μηχάνημα με budget έως 80 ευρώ;

Θα τρέχει κυρίως kodi για να βλέπει ταινίες και διάφορα streaming αγώνων. Τι μπορείτε να προτείνετε;

Προχωράω σε κάποιο beelink ή σε κάποιο xiaomi;

Επεξ/σία από christakos07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, filios filios είπε

Δεν αναγνωρίζει ο υπολογιστής το box με τίποτα.

Έκανα απενεργοποίηση της ψηφιακής υπογραφής αλλά δεν μπορώ να εγκαταστήσω τους drivers,μου βγάζει σφάλμα 43.

Προσπάθησα με άλλο τρόπο φτιάχνοντας ένα usb boot.Φορτώνω drivers,firmware κανονικα και οταν παταω εκκίνηση για να διαμορφώσει το usb μου μου γράφει ενεργοποίησε το ΜΒR.

Έψαξα και για το MBR,έδωσα μια εντολή στην γραμμή εντολών των windows αλλά τίποτα.

Το box δεν το εχω σε μεγάλη εκτίμηση,είχα υποσχεθεί ομως να το δώσω δωρεάν σε μια φίλη μου. Στεναχωριεμαι λιγο νιώθω σαν να της είπα ψέματα .

Αρρώστησα εχτές,είχα  3 ημέρες πάνω από ένα λάπτοπ.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Μετα απο κανα διμηνο/τριμηνο που εχω περάσει με το Tanix TX5 Max 4/32 μπορω να πως πως ειμαι ικανοποιημένος για την τιμή που το ειχα πετυχει ειδικά (46ευρω)

Δεν το έχω σκαλίσει καθόλου, firmware updates κτλ

Η χρηση που του κανω ειναι πολυ συγκεκριμένη:

Η βλέπω ταινίες από torrents μέσω MX Player ή απευθείας ταινίες/σειρές/αθλητικά απο εφαρμογές του στυλ Zion, Cinema, Tea, Sportzone κτλ

Δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό θέμα. 

Το Wifi στα 5ghz είναι σταθερό. 

Reboot κτλ λόγω θερμοκρασίας δεν είχα πότε (έχω δει σερί 6 ώρες ταινίες μέσω stream app χωρίς θέμα τώρα στη ζέστα. Δεν το έχω πιάσει να δω αν ζεσταίνεται πολύ. Αφού δεν μου βγάζει πρόβλημα δεν με απασχολεί και να τηγανίζει αυγό)

Το UI του μια χαρά με το remote.

Γενικά πολύ γρήγορο, δεν κολλάει καθόλου, δεν έχει χρειαστεί να του κάνω καν reboot. Κανα 2-3 φορές να μου έχει κρασάρει κάνας MX Player μόνο στην αρχη οχι κατα τη διαρκεια της ταινιας. Αυτά...

Οι ανάγκες του κάθε ενός είναι σίγουρα διαφορετικές. Για κάποιον που θέλει support σε roms, firmwares κτλ ή netflix δεν είναι σίγουρα καλή επιλογή, αλλά για την δικιά μου απλή χρήση, είμαι φουλ  ευχαριστημενος.

Επεξ/σία από guido
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 16/6/2019 στις 1:28 ΜΜ, gat0s814 είπε

Εχω προσπαθήσει με 3 διαφορετικές εκδοσεις drivers και δεν γίνεται τίποτα.

Εγκατάσταση κάνει μόνο ο ο οδηγός ADB οπως έδω https://rootmydevice.com/install-adb-driver-windows-computer/:

αλλά μου βγάζει σφάλμα 10.

Πρέπει να κάνουμε εγκατάσταση και το ADB η αδίκως ασχολούμαι;

Επείδη δεν είμαι σίγουρος για το  καλώδιο δεδομενων usb που έχω,εχεις να μου προτείνεις κάποιο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
37 λεπτά πριν, filios filios είπε

Εχω προσπαθήσει με 3 διαφορετικές εκδοσεις drivers και δεν γίνεται τίποτα.

Εγκατάσταση κάνει μόνο ο ο οδηγός ADB οπως έδω https://rootmydevice.com/install-adb-driver-windows-computer/:

αλλά μου βγάζει σφάλμα 10.

Πρέπει να κάνουμε εγκατάσταση και το ADB η αδίκως ασχολούμαι;

Επείδη δεν είμαι σίγουρος για το  καλώδιο δεδομενων usb που έχω,εχεις να μου προτείνεις κάποιο.

 

 

 

 

 

 

 

 

https://www.skroutz.gr/s/8951126/USB-3-0-Cable-USB-A-male-USB-A-male-1-5m-23861.html

 

Παντως για να μην παιδευεσαι τζαμπα και βερεσε δοκιμασε και με εναν αλλον υπολογιστη ενος φιλου η καποιου αλλου οικογενειακου μελους!

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα χει παίξει το A95XF2

Ενώ ήταν μια χαρά από χθες αντιμετωπίζω κάτι ακραία bugs:

a) Για κάποιο λόγο δε κατεβάζει apps από το  play store: κολλάει για πάντα στο " downloading " ή " pending download ". Με τρόπους επίλυσης όπως καθάρισμα cashe / all data / unistall latest update / reset app preferences / google play services clear cashe κλπ. ΔΕ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ. Μόνο με reset εργοστασιακή κατάσταση στα πάντα και πάλι για καμια ώρα και πάλι τα ίδια

b) Ενώ έπαιζε ΑΨΟΓΑ 1080p mkv webdl/bluray rip αρχεία των 2 με 4gb με custom codec που δεν υπήρχε ποτέ πρόβλημα και HW+ αναπαραγωγή ενώ παίζει η ταινία θα κάνει ενα μικρό λόξυγκα θα χάσει/skipαρει 1 frame. Δεν είναι εύκολα αντιληπτό αλλά συμβαίνει. ΔΕ το έκανε μια βδομάδα τώρα.

 

Κάποια λύση; Μήπως τα έπαιξε και πρέπει να μιλήσω με το banggood;

https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
50 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Τα χει παίξει το A95XF2

Ενώ ήταν μια χαρά από χθες αντιμετωπίζω κάτι ακραία bugs:

a) Για κάποιο λόγο δε κατεβάζει apps από το  play store: κολλάει για πάντα στο " downloading " ή " pending download ". Με τρόπους επίλυσης όπως καθάρισμα cashe / all data / unistall latest update / reset app preferences / google play services clear cashe κλπ. ΔΕ ΔΙΟΡΘΩΝΕΤΑΙ. Μόνο με reset εργοστασιακή κατάσταση στα πάντα και πάλι για καμια ώρα και πάλι τα ίδια

b) Ενώ έπαιζε ΑΨΟΓΑ 1080p mkv webdl/bluray rip αρχεία των 2 με 4gb με custom codec που δεν υπήρχε ποτέ πρόβλημα και HW+ αναπαραγωγή ενώ παίζει η ταινία θα κάνει ενα μικρό λόξυγκα θα χάσει/skipαρει 1 frame. Δεν είναι εύκολα αντιληπτό αλλά συμβαίνει. ΔΕ το έκανε μια βδομάδα τώρα.

Κάποια λύση; Μήπως τα έπαιξε και πρέπει να μιλήσω με το banggood;

https://forum.xda-developers.com/apps/mx-player/mx-player-custom-codec-dts-support-t2156254

Για ριξε και μια ματια στις θερμοκρασιες του!
Και ζητα απο το μπανγκ αν εχουν καποια αναβαθμηση!

Δοκιμασε επισης να απενεργοποιησεις την εφαρμογη της google (G) και κοιτα το playstore αν διορθωθει!

Επεξ/σία από gat0s814
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...