Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Δυστυχως μονο με καλωδιο θα τα καταφερεις τωρα!

Ούτε με καλώδιο δεν συνδέται στο λαπτοπ...

Εχω πατημένο το reset συνδεω το καλώδιο αλλα τίποτα.

Ξέχασα να αναφέρω οτι δεν εκανε reset και οταν το box λειτουργούσε κανονικά

Επεξ/σία από filios filios
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

43 λεπτά πριν, filios filios είπε

Ούτε με καλώδιο δεν συνδέται στο λαπτοπ...

Εχω πατημένο το reset συνδεω το καλώδιο αλλα τίποτα.

Ξέχασα να αναφέρω οτι δεν εκανε reset και οταν το box λειτουργούσε κανονικά

Πριν συνδεοταν στο λαπτοπ;
Το ''εβλεπε'' κανονικα;

Οταν βαζεις το τροφοδοτικο στο μποξακι υπαρχει καποια ενδειξη ζωης...;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

26 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Πριν συνδεοταν στο λαπτοπ;
Το ''εβλεπε'' κανονικα;

Οταν βαζεις το τροφοδοτικο στο μποξακι υπαρχει καποια ενδειξη ζωης...;

Δεν προσπάθησα πριν να το συνδέσω.

Ανάβει κόκκινο λαμπάκι και αμέσως γινεται πράσινο,εμφανίζει την γραμματοσείρα android και μενει εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ήρθε

Μέχρι στιγμής όλα μια χαρά εκτός του ήχου.IMG_20190612_164444-1843x1037.jpg.690ff5c86910b4e974aacdb8b6022d81.jpg

Επειδή δεν έχω τηλεόραση (προσωρινά) μεγάλη σπίτι το συνδεσα στην 24αρα του pcιυ με κάτι ακουστικά ψείρες ( xiaomi pistons hd 2 ) για δοκιμή και πραγματικά απογοητεύτηκα από τον ήχο. Σαν να ακους από ραδιοφωνακι της δεκαετίας του 90 από την Ομόνοια. :P Επειδή είμαι άσχετος από θέμα ήχου. Κάνω κάτι λάθος παιδιά; Στην AV έξοδο το συνδέσα. Έχει και μια SpDif βλεπω.

Προτείνετε ιδέες αν μπορείτε. Να βρω κάποια εξωτερική κάρτα ήχου με usb; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Ήρθε

Μέχρι στιγμής όλα μια χαρά εκτός του ήχου.IMG_20190612_164444-1843x1037.jpg.690ff5c86910b4e974aacdb8b6022d81.jpg

Επειδή δεν έχω τηλεόραση (προσωρινά) μεγάλη σπίτι το συνδεσα στην 24αρα του pcιυ με κάτι ακουστικά ψείρες ( xiaomi pistons hd 2 ) για δοκιμή και πραγματικά απογοητεύτηκα από τον ήχο. Σαν να ακους από ραδιοφωνακι της δεκαετίας του 90 από την Ομόνοια. :P Επειδή είμαι άσχετος από θέμα ήχου. Κάνω κάτι λάθος παιδιά; Στην AV έξοδο το συνδέσα. Έχει και μια SpDif βλεπω.

Προτείνετε ιδέες αν μπορείτε. Να βρω κάποια εξωτερική κάρτα ήχου με usb; 

Xωρίς τα ακουστικά δεν δοκίμασες τον ηχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, filios filios είπε

Δεν προσπάθησα πριν να το συνδέσω.

Ανάβει κόκκινο λαμπάκι και αμέσως γινεται πράσινο,εμφανίζει την γραμματοσείρα android και μενει εκει.

Αν δεν το συνδεσες ποτε τοτε πρεπει να εγκαταστησεις πρωτα σωστα τους rockchip drivers!
Και μετα θα εισαι ετοιμος για φλασαρισμα!
Παντως αν εχεις η μπορεις να βρεις και καποιο αλλο τροφοδοτικο κανε μια δοκιμη!
Η αν μπορεις βαλε το καλωδιο  του usb απο την μια ακρη στο μποξακι και απο την αλλη στο λαπτοπ και κοιταξε αν ανοιξει κανονικα!

 

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Ήρθε

Μέχρι στιγμής όλα μια χαρά εκτός του ήχου.IMG_20190612_164444-1843x1037.jpg.690ff5c86910b4e974aacdb8b6022d81.jpg

Επειδή δεν έχω τηλεόραση (προσωρινά) μεγάλη σπίτι το συνδεσα στην 24αρα του pcιυ με κάτι ακουστικά ψείρες ( xiaomi pistons hd 2 ) για δοκιμή και πραγματικά απογοητεύτηκα από τον ήχο. Σαν να ακους από ραδιοφωνακι της δεκαετίας του 90 από την Ομόνοια. :P Επειδή είμαι άσχετος από θέμα ήχου. Κάνω κάτι λάθος παιδιά; Στην AV έξοδο το συνδέσα. Έχει και μια SpDif βλεπω.

Προτείνετε ιδέες αν μπορείτε. Να βρω κάποια εξωτερική κάρτα ήχου με usb; 

Οταν συνδεθει σωστα σε μια καλη τιβι με hdmi θα εχει και καλο ηχο!
Μη φοβασε..!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Αν δεν το συνδεσες ποτε τοτε πρεπει να εγκαταστησεις πρωτα σωστα τους rockchip drivers!
Και μετα θα εισαι ετοιμος για φλασαρισμα!
Παντως αν εχεις η μπορεις να βρεις και καποιο αλλο τροφοδοτικο κανε μια δοκιμη!
Η αν μπορεις βαλε το καλωδιο  του usb απο την μια ακρη στο μποξακι και απο την αλλη στο λαπτοπ και κοιταξε αν ανοιξει κανονικα!

Οταν συνδεθει σωστα σε μια καλη τιβι με hdmi θα εχει και καλο ηχο!
Μη φοβασε..!

Το θέμα είναι ότι θα πάει μετά το καλοκαίρι αυτό. Ψάχνω μια usb λύση ώστε να έχω της προκοπής ήχο. Έχει μια έξοδο η οθονουλα αλλά βγάζει παράσιτα ( ένα σσσσσσσ ) αλλά εκεί ο ήχος είναι πολύ πιο δυνατός ( βέβαια χωρίς ούτε λίγο μπάσο )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Το θέμα είναι ότι θα πάει μετά το καλοκαίρι αυτό. Ψάχνω μια usb λύση ώστε να έχω της προκοπής ήχο. Έχει μια έξοδο η οθονουλα αλλά βγάζει παράσιτα ( ένα σσσσσσσ ) αλλά εκεί ο ήχος είναι πολύ πιο δυνατός ( βέβαια χωρίς ούτε λίγο μπάσο )

ΥΠΟΜΟΝΗ....!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gat0s814 είπε

Πριν συνδεοταν στο λαπτοπ;
Το ''εβλεπε'' κανονικα;

Οταν βαζεις το τροφοδοτικο στο μποξακι υπαρχει καποια ενδειξη ζωης...;

Το συνδεσα αλλα δεν μπορώ να κανω τα windows να αναγνωρίσουν το box

Κανω ενημέρωση του προγραμματος οδήγησης αλλα τίποτα...

πρέπει να κατεβάσω χειροκίνητα τους drivers;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

ΥΠΟΜΟΝΗ....!

Δηλαδή με κάρτα ήχου εξωτερική ή με κάποιο άλλο τρόπο να πάρουμε ήχο απευθείας από το μποξ δε γίνεται;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, filios filios είπε

Το συνδεσα αλλα δεν μπορώ να κανω τα windows να αναγνωρίσουν το box

Κανω ενημέρωση του προγραμματος οδήγησης αλλα τίποτα...

πρέπει να κατεβάσω χειροκίνητα τους drivers;

Στην 395 σελιδα το λινκ τα ειχε ολα...
Επισης αν εχεις windows 10 θελει να απενεργοποιησεις την ψηφιακη υπογραφη για να εγκατασταθουν σωστα  οι drivers...!

 

1 ώρα πριν, 7nisiotis είπε

Δηλαδή με κάρτα ήχου εξωτερική ή με κάποιο άλλο τρόπο να πάρουμε ήχο απευθείας από το μποξ δε γίνεται;

Δεν ξερω αν υπαρχει καποια συμβατη....
Επειδη για να λειτουργησει θελει ειδικους Android drivers!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα. Με ενδιαφέρει η αγορά android box αποκλειστικά απο ευρωπη(ebay) η Ελλάδα ενος Android box με τουλάχιστον 4gb ram. Ο σκοπος της χρησης του ειναι το kodi, YouTube, netflix και iptv. Το budget καθορίζεται στα 80 90 ευρωπουλα. 

Θα ηθελα 2 3 καλες προτάσεις(δεν με ενδιαφερει το xiaomi box και τα beelink μιας και τα τελευταία απο οτι διαβασα εχουν θεμα με το netflix και bugs με YouTube με καθε επιφύλαξη) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Εναλλακτικη προταση  με αυτες τις προδιαγραφες για kodi, YouTube, και iptv ?

 

https://www.banggood.com/Mecool-KM3-ATV-Google-Certificated-S905X2-4GB-LPDDR4-64GB-Android-9_0-5G-WIFI-BT4_0-Voice-Control-TV-Box-p-1440287.html?rmmds=search

Επεξ/σία από niva97
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, nautikoslg είπε

Καλημέρα. Με ενδιαφέρει η αγορά android box αποκλειστικά απο ευρωπη(ebay) η Ελλάδα ενος Android box με τουλάχιστον 4gb ram. Ο σκοπος της χρησης του ειναι το kodi, YouTube, netflix και iptv. Το budget καθορίζεται στα 80 90 ευρωπουλα. 

Θα ηθελα 2 3 καλες προτάσεις(δεν με ενδιαφερει το xiaomi box και τα beelink μιας και τα τελευταία απο οτι διαβασα εχουν θεμα με το netflix και bugs με YouTube με καθε επιφύλαξη) 

Δυστυχως για σενα αν θελεις καλη ποιοτητα στο netflix τα 2 μποξακια που ανεφερες ειναι μονοδρομος με πιο σιγουρη περιπτωση το xiaomi box

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...