Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

@gat0s814

Μόλις πριν μια ώρα έφτασε στο νησί το A95X F2. Αύριο λογικά παραλαμβάνω.

Τίποτα tips?

Κοιταξε πρωτα  πρωτα αν εχει καποια αναβαθμιση το λογισμικο του!
Και επειδη ειναι ATV θα εχει και καποιους περιορισμους στο play store
Γι'αυτο βαλε κατι σαν και αυτο  https://apkpure.com/apkpure/com.apkpure.aegon/download?from=aegon

για να κατεβαζεις οτι θελεις...
Και σιγα σιγα θα μπεις και στο γενικο νοημα...!
Αντε με το καλο!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πρόσφατα πήρα δοκιμαστικό netflix για ένα μήνα για να το δοκιμάσω με το RPi2.

Τελικά είδα ότι στην εφαρμογή netflix και συγκεκριμένα στο fast forward, κολλάει η ταινία (δείχνει απλά μαύρη οθόνη) και πρέπει να ξεκινήσεις την ταινία από την αρχή για να ξεκολλήσει. Άρα προσανατολίζομαι σε κάποιο άλλο box και συγκεκριμένα κοιτάω τα παρακάτω μια και δε θέλω να ξεπεράσω τα 60 ευρώ

  • Amazon fire stick TV 4K (από ebay μιας και στο amazon δε βρίσκω να στέλνουν Ελλάδα)
  • Xiaomi Mi Box S

Σίγουρα το xiaomi έχει περισσότερες δυνατότητες, αλλά μια και το θέλω καθαρά σαν tv box (netflix, kodi για stream από τον υπολογιστή), δε με πειράζει και το fire stick.

Η ερώτηση μου σχετικά με το fire stick είναι αν μπορεί να δουλέψει η εφαρμογή του netflix στην Ελλάδα (με άλλα λόγια, εκτός USA) με ελληνικό περιεχόμενο (π.χ. μεταγλωτισμένα παιδικά κτλ) χωρίς VPN

Επεξ/σία από thodoris1985
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mecool m8s pro L (variant b)
Χθες ξαφνικά σταμάτησε να συνδέεται με το Wifi. Και όχι μόνο αυτό, δεν το βλέπει καν. Έκανα απεγκατάταση μια εφαρμογή που είχα βάλει πρόσφατα (την έβαλα Κυριακή και Δευτέρα προέκυψε το θέμα), έκανα update to firmware (έχω το Nexus ATV από το freaktab), έκανα factory reset, τίποτα. Καμία ιδέα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
6 λεπτά πριν, Lux Aeterna είπε

Mecool m8s pro L (variant b)
Χθες ξαφνικά σταμάτησε να συνδέεται με το Wifi. Και όχι μόνο αυτό, δεν το βλέπει καν. Έκανα απεγκατάταση μια εφαρμογή που είχα βάλει πρόσφατα (την έβαλα Κυριακή και Δευτέρα προέκυψε το θέμα), έκανα update to firmware (έχω το Nexus ATV από το freaktab), έκανα factory reset, τίποτα. Καμία ιδέα;

Το ρουτερ το εκανες επανεκκινηση;

Αλλα δικτυα βλεπει;

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2019 στις 7:31 ΜΜ, gat0s814 είπε

Κοιτα τι ρωταει ο πρωτος στο νημα και τι απανταει ο admin (beelink) !

http://www.bee-link.com/forum.php/forum.php?mod=viewthread&tid=49395&extra=page%3D1

ναι το είδα, βέβαια μέσα στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές το μηχάνημα έχει on off κουμπί για το root , σε λίγες ημέρες θα τσεκάρω μιας και δεν είναι στα χέρια μου αν παίζει novago και otego με τον διακόπτη στο off. Πάντως τώρα παίζει 1080p στο netflix τσεκαρισμένο με τα ματάκια μου :) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

7 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Το ρουτερ το εκανες επανεκκινηση;

Αλλα δικτυα βλεπει;

Δεν έκανα επανεκκίνηση το rooter, γιατί δεν βλέπει ούτε το άλλο δίκτυο που υπάρχει στην  περιοχή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Lux Aeterna είπε

Δεν έκανα επανεκκίνηση το rooter, γιατί δεν βλέπει ούτε το άλλο δίκτυο που υπάρχει στην  περιοχή

 

10 λεπτά πριν, Lux Aeterna είπε

Δεν έκανα επανεκκίνηση το rooter, γιατί δεν βλέπει ούτε το άλλο δίκτυο που υπάρχει στην  περιοχή

Αν δουλευε καλα και τωρα δεν δουλευει καθολου μαλλον εχει καποιο θεμα με το hardware!

Ισως ξεκολλησε η κεραια του , χαλασε το τσιπακι του , χαλασε η πλακετα που εκτελει χρεη κεραιας κτλ
Αν ηταν παντως θεμα software θα ειχε επανερθει μετα απο αυτα που εκανες...

Δοκιμασε και να φλασαρεις ενα λογισμικο απο την αρχη για να εισαι 100% σιγουρος!
Αλλιως ανοιξε το σιγα σιγα και κοιταξε αν μπορεις να βγαλεις καποια ακρη με αυτα που σου ειπα...!
Καλη τυχη!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 10/6/2019 στις 7:31 ΜΜ, gat0s814 είπε

Κοιτα τι ρωταει ο πρωτος στο νημα και τι απανταει ο admin (beelink) !

http://www.bee-link.com/forum.php/forum.php?mod=viewthread&tid=49395&extra=page%3D1

Και πως το συμπέρανες από αυτά που γράφει ότι δεν είναι original η άδεια? Γιατί δεν αναφέρει κάτι τέτοιο. Αν στο μέλλον δεν ανανεώσει την άδεια  και δεν παίζει 4Κ είναι άλλο θέμα. Το ίδιο ισχύει βέβαια και για το Xiaomi. 

Πάντως στα 54 ευρώ που παίζει τώρα το Beelink με τρώει το χέρι μου...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

ναι το είδα, βέβαια μέσα στις ρυθμίσεις για προγραμματιστές το μηχάνημα έχει on off κουμπί για το root , σε λίγες ημέρες θα τσεκάρω μιας και δεν είναι στα χέρια μου αν παίζει novago και otego με τον διακόπτη στο off. Πάντως τώρα παίζει 1080p στο netflix τσεκαρισμένο με τα ματάκια μου :) 

Απο την στιγμη που δεν ειναι ''Google certified'' δεν υπαρχει εγγυηση ''συνεχωμενα'' καλης ποιοτητας (δες mecool)
Τωρα θεωρω οτι δεν θα παιξει novago και otego με τον διακόπτη στο off γιατι εχει και αλλες ''βρωμιες'' μεσα (οπως το busybox) !
Αλλα οταν το τσεκαρεις 100% μας λες!

3 λεπτά πριν, zananiro είπε

Και πως το συμπέρανες από αυτά που γράφει ότι δεν είναι original η άδεια? Γιατί δεν αναφέρει κάτι τέτοιο. Αν στο μέλλον δεν ανανεώσει την άδεια  και δεν παίζει 4Κ είναι άλλο θέμα. Το ίδιο ισχύει βέβαια και για το Xiaomi. 

Πάντως στα 54 ευρώ που παίζει τώρα το Beelink με τρώει το χέρι μου...

E - 1) Is this box Google certified?

A - 1.NO

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

32 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Απο την στιγμη που δεν ειναι ''Google certified'' δεν υπαρχει εγγυηση ''συνεχωμενα'' καλης ποιοτητας (δες mecool)
Τωρα θεωρω οτι δεν θα παιξει novago και otego με τον διακόπτη στο off γιατι εχει και αλλες ''βρωμιες'' μεσα (οπως το busybox) !
Αλλα οταν το τσεκαρεις 100% μας λες!

E - 1) Is this box Google certified?

A - 1.NO

busy box δεν έχει, ούτε κάτι άλλο ΄΄πρόστυχο΄΄ είδα στην πρώτη ματιά.......για δώσε όμως τα φώτα σου τι άλλο να ψάξω 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το  tv box H96 max plus 4/32  κατά την εκκίνηση εχει κόλλησει στην γραμματόσειρά android που εμφανίζεται στην οθόνη.
Προσπαθώ να κάνω reset με την γνωστή διαδικασία( πατημένο το κουμπι επαναφοράς και σύνδεση στο ρεύμα)αλλά δεν γινεται τίποτα...
Χωρις να μπώ στο μενού επαναφοράς δεν μπόρω να του περάσω άλλο υλικολογισμικό σωστα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, filios filios είπε

το  tv box H96 max plus 4/32  κατά την εκκίνηση εχει κόλλησει στην γραμματόσειρά android που εμφανίζεται στην οθόνη.
Προσπαθώ να κάνω reset με την γνωστή διαδικασία( πατημένο το κουμπι επαναφοράς και σύνδεση στο ρεύμα)αλλά δεν γινεται τίποτα...
Χωρις να μπώ στο μενού επαναφοράς δεν μπόρω να του περάσω άλλο υλικολογισμικό σωστα;

Δυστυχως μονο με καλωδιο θα τα καταφερεις τωρα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...