Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις τώρα, petrosn! είπε

Ωραια ευχαριστω να σε ρωτησω κατι ακομα αυτα τα 3 που μου προτεινεις ειναι καλυτερα απο το beelink gt1 mini γιατι διαβαζα και προηγουμενες σελιδες και προτειναν και αυτο , εγω οπως ειπα θελω να παιζει kodi χωρις κολληματα και μπορω να δωσω μεχρι 100 ευρω 

Και τα 3 ειναι παρεμφερη...
Απλα το beelink gt1 mini εχει λιγο καλυτερη υποστηριξη και custom roms !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

6 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Και τα 3 ειναι παρεμφερη...
Απλα το beelink gt1 mini εχει λιγο καλυτερη υποστηριξη και custom roms !

Ευχαριστω πολυ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 18/5/2019 στις 5:56 ΜΜ, gat0s814 είπε

Αρκετα παλιο SoC !

Και απο AliExpress ; !

Μακαρι να πανε ολα ... καλα!

Το πήρα πριν 1,5 χρόνο, έβαλα και μία custom rom από freaktab και είναι μια χαρά. Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις όμως, popcorn, acestream, τα βασικά.

Νομίζω καλύπτει αρκετούς, δεν ξέρω τι μπορεί να χρειάζονται > 2gb, εκτός απο παιχνίδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Το πήρα πριν 1,5 χρόνο, έβαλα και μία custom rom από freaktab και είναι μια χαρά. Δεν έχω ιδιαίτερες απαιτήσεις όμως, popcorn, acestream, τα βασικά.

Νομίζω καλύπτει αρκετούς, δεν ξέρω τι μπορεί να χρειάζονται > 2gb, εκτός απο παιχνίδια.

Μιλας για το TR99 mini ;
Καποιο λαθος θα κανεις!
Αυτο βγηκε προσφατα...!

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 19/5/2019 στις 11:17 ΠΜ, gat0s814 είπε

Επισης μου αρεσει σαν χαρακτηριστικα και αυτο το νεο μποξακι που ομως εχει Android ATV λογισμικο με τα θεματακια που ειπαμε πιο πανω :
https://www.banggood.com/A95X-F2-S905X2-4GB-RAM-32GB-ROM-2_4G-WIFI-bluetooth-Android-9_0-4K-TV-Box-p-1470702.html?rmmds=category&ID=533601&cur_warehouse=CN

Αυτό σε σχέση με το Α95Χ plus τι διαφορές έχει εκτός του Android tv;

Τελικά δεν έριξα order για το Α95Χ, σκεφτόμουν αν για τη χρήση που κάνω ήταν υπερβολή αλλά ...

Το F2 με priority βγαίνει 39.08 με ισοτιμία κλπ , πιστεύω καραλεει

Screenshot_2019-05-20-14-07-19-344_com.banggood.client.png

//

Έριξα pre order, 

Screenshot_2019-05-20-14-30-20-536_com.banggood.client.png.a8418ed0dc6bf197aa56a3055cd65830.png

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, 7nisiotis είπε

Αυτό σε σχέση με το Α95Χ plus τι διαφορές έχει εκτός του Android tv;

Τελικά δεν έριξα order για το Α95Χ, σκεφτόμουν αν για τη χρήση που κάνω ήταν υπερβολή αλλά ...

Το F2 με priority βγαίνει 39.08 με ισοτιμία κλπ , πιστεύω καραλεει 

Screenshot_2019-05-20-14-07-19-344_com.banggood.client.png

//

Έριξα pre order, 

Screenshot_2019-05-20-14-30-20-536_com.banggood.client.png.a8418ed0dc6bf197aa56a3055cd65830.png

Παντως ... αν εξαιρεσεις το ATV λογισμικο φαινεται οκ!
Αντε και μας λες οταν ερθει τι μερος του λογου ειναι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Παντως ... αν εξαιρεσεις το ATV λογισμικο φαινεται οκ!
Αντε και μας λες οταν ερθει τι μερος του λογου ειναι!

Τα κακά του Android Tv εν ολίγοις ποια είναι;

Για χρήση 1080p κατά 90% και αναπαραγωγή αρχείων με mx player + subs ξεχωριστούς, chrome browsing, youtube ή twitch δεν νομίζω να έχω κάπου θέμα (;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Τα κακά του Android Tv εν ολίγοις ποια είναι;

Για χρήση 1080p κατά 90% και αναπαραγωγή αρχείων με mx player + subs ξεχωριστούς, chrome browsing, youtube ή twitch δεν νομίζω να έχω κάπου θέμα (;)

Διαφορετικο μενου , χωρις μπαρες πανω κατω για ειδοποιησεις και για τις ανοικτες εφαρμογες , περισσοτεροι περιορισμοι στο play store αλλα και παλι με ενα εναλακτικο ''μαγαζακι'' θα μπορεις να κατεβαζεις και να εγκαταστεις οτι προγραμμα θελλεις!
Και ναι, για την δουλεια που το θελεις ειναι τουμπανο (στα χαρακτηριστικα!)
Και οταν με το καλο μπεις και εσυ στον μαγικο κοσμο των τι βι μποξ θα δεις οτι ενδεχομενως μπορει να ταιριαζει και καμια custom rom!
Ξεκινα ετσι και θα την βρεις την ακρη....!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, ψαχνω ενα tv box για χρηση βασικα iptv και kodi , δε με ενδιαφερει ασυρματο ιντερνετ εχω καλωδιο, πιο ειναι το καλυτερο που θα μπορουσα να παρω γυρω στα 70 ευρω?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, gat0s814 είπε

Διαφορετικο μενου , χωρις μπαρες πανω κατω για ειδοποιησεις και για τις ανοικτες εφαρμογες , περισσοτεροι περιορισμοι στο play store αλλα και παλι με ενα εναλακτικο ''μαγαζακι'' θα μπορεις να κατεβαζεις και να εγκαταστεις οτι προγραμμα θελλεις!
Και ναι, για την δουλεια που το θελεις ειναι τουμπανο (στα χαρακτηριστικα!)
Και οταν με το καλο μπεις και εσυ στον μαγικο κοσμο των τι βι μποξ θα δεις οτι ενδεχομενως μπορει να ταιριαζει και καμια custom rom!
Ξεκινα ετσι και θα την βρεις την ακρη....!

Μετά τις 30 θα βγει από pre order. Ελπίζω να μην αργήσει και κάνει κάνα μήνα+ :P

Πρώτο μου μποξακι, θα σας αφήσω εντυπώσεις όταν με το καλό παραλάβω, φυσικά!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Lanike71 είπε

Μιλάω για αυτό με τον 905.

Tο TR99 mini με τον S905 και Android 8.1 ΒΓΗΚΕ ΠΡΟΣΦΑΤΑ!
Οι S905 σε γενικες γραμμες ηταν οι πρωτοι Amlogic που ξεκινησαν να αναπαραγουν αρκετα αρχεια (π.χ : 4K H.265 hardware video decoding & 60hz 2160p video streaming) και σε συγκριση για παραδειγμα με τους S905W ειναι και ποιο καλυτεροι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Στις 20/5/2019 στις 11:51 ΜΜ, 7nisiotis είπε

Μετά τις 30 θα βγει από pre order. Ελπίζω να μην αργήσει και κάνει κάνα μήνα+ :P

Πρώτο μου μποξακι, θα σας αφήσω εντυπώσεις όταν με το καλό παραλάβω, φυσικά!

Πρίν ΜΙΑ εβδομάδα απέκτησα το H96 max plus,τρεχει με 8.1 android TV.

Μακρά Η χειρότερη αγορα μου μακρά.

Μπάρες πάνω κάτω ανύπαρκτες,δεν ξέρεις αν τρέχουν εφαρμογές,λήψεις, ενημερώσεις,τίποτα όλα στην αφάνεια.

Οι εφαρμογές που κατεβάζω με πλάγιο τρόπο δεν λειτουργούν σωστά,καθυστερούν πολύ και με πετάνε εκτός.Δεν υποστηρίζει  VPN(κανένα)IPTV ενώ το kodi σέρνεται.

Κατεβάζω απο το aptoide  παλιότερη έκδοση Netflix με καλύτερη ποιότητα εικόνας,όταν όμως κλείσω το box αυτο επιστρέφει στην έκδοση που είχε προεγκατεστημένη.Ειναι να τρελάθεις.

ΣΤΟ ΕΝΑ χέρι πρέπει να έχω το ποντίκι και στο άλλο το χειριστήριο,το box ΔΕΝ δέχεται όλες τις κλικ εντολές από το ποντίκι.Απο την στιγμή που δεν έχει κάτω μπάρα αναγκαστικά χρησιμοποιώ και το χειριστήριο,με το ποντίκι ΔΕΝ μπορείς να γυρίζεις σε προηγούμενη σελίδα η να πάς σε δεύτερη  εφαρμογή χωρις να κλείσει Η πρώτη.

ΔΕΝ το γράφω για να σε απογοητεύσω,το δικό TV box ίσως ανταποκρίνεται καλύτερα.

Απλά είπα να μοιραστώ την εμπειρία μου με το Η96 max plus.ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΚΡΙΆ 

 

Επεξ/σία από filios filios
Επεξεργασία
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, filios filios είπε

Πρίν ΜΙΑ εβδομάδα απέκτησα το H96 max plus,τρεχει με 8.1 android TV.

Μακρά Η χειρότερη αγορα μου μακρά.

Μπάρες πάνω κάτω ανύπαρκτες,δεν ξέρεις αν τρέχουν εφαρμογές,λήψεις, ενημερώσεις,τίποτα όλα στην αφάνεια.

Οι εφαρμογές που κατεβάζω με πλάγιο τρόπο δεν λειτουργούν σωστά,καθυστερούν πολύ και με πετάνε εκτός.Δεν υποστηρίζει  VPN(κανένα)IPTV ενώ το kodi σέρνεται.

Κατεβάζω απο το aptoide  παλιότερη έκδοση Netflix με καλύτερη ποιότητα εικόνας,όταν όμως κλείσω το box αυτο επιστρέφει στην έκδοση που είχε προεγκατεστημένη.Ειναι να τρελάθεις.

ΣΤΟ ΕΝΑ χέρι πρέπει να έχω το ποντίκι και στο άλλο το χειριστήριο,το box ΔΕΝ δέχεται όλες τις κλικ εντολές από το ποντίκι.Απο την στιγμή που δεν έχει κάτω μπάρα αναγκαστικά χρησιμοποιώ και το χειριστήριο,με το ποντίκι ΔΕΝ μπορείς να γυρίζεις σε προηγούμενη σελίδα η να πάς σε δεύτερη  εφαρμογή χωρις να κλείσει Η πρώτη.

ΔΕΝ το γράφω για να σε απογοητεύσω,το δικό TV box ίσως ανταποκρίνεται καλύτερα.

Απλά είπα να μοιραστώ την εμπειρία μου με το Η96 max plus.ΜΑΚΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ ΜΑΚΡΙΆ 

Με αγχωσες λίγο, η αλήθεια να λέγεται πάντως για απλή χρήση δηλαδή:

α) Άνοιξε chrome

β) βρες το torrent κατέβασε το με Flud

γ) βρες υπότιτλο σε .srt κατάληξη και ρίξε τον σε ένα φάκελο με τη ταινία μέσα

δ) αναπαραγωγή με mx player

άλλο εναλλακτικό σενάριο YouTube/twitch πιστεύω οκ θα είναι.

Γράφει ότι υποστηρίζει πλοήγηση και με το κινητό ως remote controller.

Θα δούμε. Αρχικά δεν ήθελα να δώσω πάνω από 35 ευρώ καθώς δεν με απασχολεί καμία λύση τύπου Netflix για τώρα. Στα 39 ευρώ δε ξέρω αν μπορούσα να βρω κάτι καλύτερο με καλά specs. 

Ειδωμεν ελπίζω μη τη πατησαμε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

Με αγχωσες λίγο, η αλήθεια να λέγεται πάντως για απλή χρήση δηλαδή:

α) Άνοιξε chrome

β) βρες το torrent κατέβασε το με Flud

γ) βρες υπότιτλο σε .srt κατάληξη και ρίξε τον σε ένα φάκελο με τη ταινία μέσα

δ) αναπαραγωγή με mx player

άλλο εναλλακτικό σενάριο YouTube/twitch πιστεύω οκ θα είναι.

Γράφει ότι υποστηρίζει πλοήγηση και με το κινητό ως remote controller.

Θα δούμε. Αρχικά δεν ήθελα να δώσω πάνω από 35 ευρώ καθώς δεν με απασχολεί καμία λύση τύπου Netflix για τώρα. Στα 39 ευρώ δε ξέρω αν μπορούσα να βρω κάτι καλύτερο με καλά specs. 

Ειδωμεν ελπίζω μη τη πατησαμε

Δεν νομίζω να εχεις πρόβλημα.

Εψαχνα ενα καλύτερο box απο το alfawise 92s που επίσης εχω και μου βγήκε χειρότερο.Το αγόρασα για netflix με ποιοτητα 960χ540 κατεβασμενο  apk οπου εχω πρόβλημα,πρεπει να το κάνω καθε ήμερα εγκατάσταση η να μην κλείνω το box.

Εχω αγορασμένο vpn δεν το υποστηρίζει..

Χρησιμοποιω iptv δεν παίζει.

Εχω πληρωμένους providers στο kodi και σερνεται,το s92 με την μισή ram μοιάζει φεράρι....

Για τα δίκα μου θελω η λεξη απογοήτευσηειναι λίγη.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...