Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 11/5/2019 στις 5:09 ΜΜ, manoskost είπε

εγω εχω το beelink ultimate και το δουλευω με custom rom. αν αγοραζα σημερα θα επαιρνα το gt1 mini σαν πιο καινουργιο. εδω ο συγκριτικος πινακας των δυο επεξεργαστων:  https://hometheatrelife.com/amlogic-s905x2-vs-s912/

Οπότε να πάρουμε το beelink gt1 min. Έχει custom rom το συγκεκριμένο? Θα μείνει ευχαριστημένος με την εμπειρία χρήσης κτλ? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Καλημέρα στην παρέα. Ψάχνω και εγώ ενα Android TV Box. Τα κριτήρια μου είναι τα ακόλουθα:

- Πρεπει να υποστηριζει εξωτερικο σκληρο δισκο μεχρι 2ΤΒ με NTFS format.

- Πρεπει το remote control να εχει και φωνητικη λειτουργια για ευρεση περιεχομενου με την φωνη

- Θα ηθελα να μπορω να βαλω και την εφαρμογη Cosmote TV Go και να παιζει (χριεαζεται να ειναι root το box για να γινει αυτο;;;)

- Υποστηριξη Kodi

- Δεν με ενδιαφερει καθολου το Netflix

 

Με βαση τις αναγκες μου το Beelink GT1 Mini θα με καλυψει; Μπορει καποιος να με διαφωτισει;

 

Ευχαριστω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
2 ώρες πριν, johnnyman είπε

Οπότε να πάρουμε το beelink gt1 min. Έχει custom rom το συγκεκριμένο? Θα μείνει ευχαριστημένος με την εμπειρία χρήσης κτλ? 

ναι, υπαρχει, και θα μεινει ευχαριστημενος.

57 λεπτά πριν, asikis είπε

Καλημέρα στην παρέα. Ψάχνω και εγώ ενα Android TV Box. Τα κριτήρια μου είναι τα ακόλουθα:

- Πρεπει να υποστηριζει εξωτερικο σκληρο δισκο μεχρι 2ΤΒ με NTFS format.

- Πρεπει το remote control να εχει και φωνητικη λειτουργια για ευρεση περιεχομενου με την φωνη

- Θα ηθελα να μπορω να βαλω και την εφαρμογη Cosmote TV Go και να παιζει (χριεαζεται να ειναι root το box για να γινει αυτο;;;)

- Υποστηριξη Kodi

- Δεν με ενδιαφερει καθολου το Netflix

Με βαση τις αναγκες μου το Beelink GT1 Mini θα με καλυψει; Μπορει καποιος να με διαφωτισει;

Ευχαριστω

το tvbox για να παιξει cosmote tv go πρεπει να ειναι unroot. το μονο box που ερχεται unroot απο την μανα του ειναι το xiaomi, οποιοδηποτε αλλο παρεις πρεπει να το κανεις εσυ unroot με ολους του κινδυνους να μπρικαρει το μηχανημα.

Επεξ/σία από manoskost
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 ώρες πριν, paiktaras69 είπε

έχει και ρομ που δεν είναι ATV ? Γενικά μπορείς να μου στείλεις κανένα Link ώστε να μελετήσω τι υπάρχει ? Το θέμα με την usb 2 και το twrp recovery δεν το κατάλαβα να πω την αλήθεια

S95 Android TV Box = Beelink GTmini !
Οτι custom λογισμικο υπαρχει για το Beelink κανει και για το  S95 !

Εδω εχει πολλα : FreakTab S905X2

Το Beelink GTmini παρεμπιπτοντως δεν εχει μαμα ATV λογισμικο!
Τωρα για την TWRP ...
Οπως ειπα δεν δουλευει η θυρα usb 2.0 με αποτελεσμα να μην μπορεις να χρησιμοποιησεις στην μια θυρα το στικακι σου και στην αλλη τον δεκτη απο το αυρματο ποντικι σου οποτε πρεπει να χρησιμοποιησεις αναγκαστικα ενα usb hub για να τα κανεις αυτα !!!

Επεξ/σία από gat0s814
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, manoskost είπε

ναι, υπαρχει, και θα μεινει ευχαριστημενος.

το tvbox για να παιξει cosmote tv go πρεπει να ειναι unroot. το μονο box που ερχεται unroot απο την μανα του ειναι το xiaomi, οποιοδηποτε αλλο παρεις πρεπει να το κανεις εσυ unroot με ολους του κινδυνους να μπρικαρει το μηχανημα.

Περα απο το κομματι του Cosmote TV App στα υπολοιπα θα με καλυψει το GT1 Mini;;; Εχεις εμπειρια;;

 

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
54 λεπτά πριν, asikis είπε

Περα απο το κομματι του Cosmote TV App στα υπολοιπα θα με καλυψει το GT1 Mini;;; Εχεις εμπειρια;;

Σε ευχαριστω πολυ για την βοηθεια.

στα υπολοιπα ναι, εγω εχω το beelink ultimate, αλλα με custom rom.    https://codecity.gr/beelink-gt1-mini-greek-review-by-codecity-gr/ 

Επεξ/σία από manoskost
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

RK3328  είναι η cpu με κολλητή ψήκτρα αλλα δεν ξεκολλάει με τίποτα και το άφησα μην μου σπάσει.

Είχε πιάσει σκόνη μέσα με τον αέρα που τράβαγε το ανεμιστηρι για αυτό μου ανέβαζε θερμοκρασίες πάνω απο 70C.

Τώρα γύρισε στα φυσιολογικά του 50C στο kodi με βαρύ έργο.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 λεπτά πριν, spamo είπε

RK3328  είναι η cpu με κολλητή ψήκτρα αλλα δεν ξεκολλάει με τίποτα και το άφησα μην μου σπάσει.

Είχε πιάσει σκόνη μέσα με τον αέρα που τράβαγε το ανεμιστηρι για αυτό μου ανέβαζε θερμοκρασίες πάνω απο 70C.

Τώρα γύρισε στα φυσιολογικά του 50C στο kodi με βαρύ έργο.

Και σιγα την ψυκτρα που θα εχει , φανταζομαι...!
Λιγα απο αυτα τα μποξακια εχουν καλες ψυκτρες και πλακες για καλυτερη απαγωγη θερμοτητας!
Τελος παντων...
Με λιγο ζεστο αερα και πολυ υπομονη ξεκολλαει....!

4 λεπτά πριν, paiktaras69 είπε

Μην παρεις με 2GB μονο!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, gat0s814 είπε

Και σιγα την ψυκτρα που θα εχει , φανταζομαι...!
Λιγα απο αυτα τα μποξακια εχουν καλες ψυκτρες και πλακες για καλυτερη απαγωγη θερμοτητας!
Τελος παντων...
Με λιγο ζεστο αερα και πολυ υπομονη ξεκολλαει....!

Μην παρεις με 2GB μονο!

όχι για το 4/32 πάω.

Αν κατάλαβα καλά αυτό είναι που δεν είναι ATV και από ότι φαίνεται παίζει FHD NETFLIX ( το 2ο δεν μας τρελαίνει )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...