Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

... κι αν σου κάτσει, γιατί υπάρχουν και παρτίδες Mi Box που δεν νιώθουν από Netflix αν δεν τους γουστάρει η τηλεόραση (οπότε δεν κλειδώνει το HDCP).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Kαλησπερα παιδια!!Ενας φιλος μου ψαχνει tv box μεχρι 100-120(Δεν πειραζει να ειναι και φτηνοτερο αρκει να ειναι καλο) απο ελλαδα.

Τι εχετε να προτεινεται?

Ευχαριστω πολυ!

Επεξ/σία από johnnyman
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, christakos07 είπε

Μιλάμε για το mibox  ή το s?

το s ειναι το καινουργιο.

 

1 ώρα πριν, johnnyman είπε

Kαλησπερα παιδια!!Ενας φιλος μου ψαχνει tv box μεχρι 100-120(Δεν πειραζει να ειναι και φτηνοτερο αρκει να ειναι καλο) απο ελλαδα.

Τι εχετε να προτεινεται?

Ευχαριστω πολυ!

τι θα βλεπει? μονο kodi ή netflix, nova go, otego? απο εκει ξεκιναμε παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 9/5/2019 στις 6:04 ΜΜ, genci είπε

Καλησπέρα στην ομάδα θα ήθελα αν γνωρίζει κάποιος για το tv box vorke z7 να μου πει την γνώμη του αν αξίζει η αγορά του  

https://m.geekbuying.com/item/VORKE-Z7-Allwinner-H6-Android-9-0-4GB-32GB-TV-Box-416074.html

Τους Allwinner δεν τους εχω σε μεγαλη υποληψη ...
Καποια πιο ακριβα μποξακια ξεκινησαν με υποσχεσεις αλλα για'αυτα τα φθηνιαρικα φανταζομαι θα υπαρχουν πολλα ερωτηματικα....!

 

20 ώρες πριν, christakos07 είπε

Για smooth χρήση για άτομο κοντά στα 60, που ασχολείται μόνο με netflix και youtube, τι προτείνετε;

Παρε καποιο απο τα Xiaomi...!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, manoskost είπε

το s ειναι το καινουργιο.

τι θα βλεπει? μονο kodi ή netflix, nova go, otego? απο εκει ξεκιναμε παντα.

Θελει Kodi,δορυφορικα καναλια,αθλητικα κτλ.

Στο kodi πλεον χρειαζεται οπωςδηποτε υπηρεσια vpn?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, johnnyman είπε

Θελει Kodi,δορυφορικα καναλια,αθλητικα κτλ.

Στο kodi πλεον χρειαζεται οπωςδηποτε υπηρεσια vpn?

το vpn ειναι καλο να υπαρχει , δεν ειναι απαραιτητο, αλλα με αυτα που εγιναν τελευταια με ορισμενες σελιδες μπλοκαρισμενες στην ελλαδα, εκει που υπηρξε προβλημα ηταν με τους υποτιτλους. βεβαιως υπαρχουν και free vpn για καποιους που δεν θελουν συνδρομη. οσον αφορα το tvbox να προτιμησεις ειτε με επεξεργαστη s912 ή τους καινουργιους, και μνημη απο 2gb και επανω. εγω θα προτεινα ειτε beelink ultimate , ειτε το νεο gt1 mini, με βαση οτι ειναι διαδεδομενη εταιρεια, πολλοι προγραμματιστες ασχολουνται με custom rom, οποτε εχεις εναλλακτικες λυσεις αν παει κατι στραβα. αν σου αρεσει το μενου android tv μπορεις να κοιταξεις και τα mecool.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 ώρες πριν, manoskost είπε

το vpn ειναι καλο να υπαρχει , δεν ειναι απαραιτητο, αλλα με αυτα που εγιναν τελευταια με ορισμενες σελιδες μπλοκαρισμενες στην ελλαδα, εκει που υπηρξε προβλημα ηταν με τους υποτιτλους. βεβαιως υπαρχουν και free vpn για καποιους που δεν θελουν συνδρομη. οσον αφορα το tvbox να προτιμησεις ειτε με επεξεργαστη s912 ή τους καινουργιους, και μνημη απο 2gb και επανω. εγω θα προτεινα ειτε beelink ultimate , ειτε το νεο gt1 mini, με βαση οτι ειναι διαδεδομενη εταιρεια, πολλοι προγραμματιστες ασχολουνται με custom rom, οποτε εχεις εναλλακτικες λυσεις αν παει κατι στραβα. αν σου αρεσει το μενου android tv μπορεις να κοιταξεις και τα mecool.

Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις! Εσύ άμα αγοραζες πιο απο τα 2 πρώτα θα προτιμούσες? 

Σε αυτά παίζουν όλα άψογα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, johnnyman είπε

Σε ευχαριστώ πολύ για τις προτάσεις! Εσύ άμα αγοραζες πιο απο τα 2 πρώτα θα προτιμούσες? 

Σε αυτά παίζουν όλα άψογα? 

εγω εχω το beelink ultimate και το δουλευω με custom rom. αν αγοραζα σημερα θα επαιρνα το gt1 mini σαν πιο καινουργιο. εδω ο συγκριτικος πινακας των δυο επεξεργαστων:  https://hometheatrelife.com/amlogic-s905x2-vs-s912/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

BEELINK GT1 A με Netflix 4k

  • Features
    - Android 8.1 operation system 
    - Amlogic S905X2 CPU, quad core, Cortex-A53
    - Quad-core ARM G31 MP2 Graphics GPU
    - 2GB / 4GB DDR4 RAM + 32GB / 64GB ROM 
    - 2.4GHz + 5.8GHz dual band WiFi 
    - Support 4K ultra high definition 
    - Support H.265 decoding
  • Specification
    Brand: Beelink
    Model: GT1 
    Type: TV BOX
    Color: Black

    System: Android TV OS 
    CPU: Amlogic S912
    Core: 1.5GHz, Octa Core
    GPU: ARM Mali-T820MP3 
    RAM: 3GB RAM 
    ROM: 32GB ROM
    Maximum Extended Capacity: 32G 
    Maximum External Hard Drives Capacity: 500GB  

    5G WiFi: Yes
    WIFI: 802.11 a/b/g/n/ac
    Bluetooth: 4.0 
    RJ45 Port Speed: 1000M

    Decoder Formats: AVS, H.264/AVC, H.265, RealVideo8/9/10 
    Video Formats: 1080P, 4K x 2K, AVI, AVS, DAT, H.265, ISO, MKV, MP4, MPEG, MPEG-1, MPEG-4, RM, VC-1, VP9-10 Profile-2, WMV 
    Audio Formats: AAC, FLAC, MP3, OGG, RM, WMA 
    Photo Formats: JPEG, JPG 
    Support 5.1 Surround Sound Output: No
    Netflix 4K 

    DC 5V, HDMI 2.0, Micro SD Card Slot, RJ45, SPDIF, 3*USB2.0 

    Language: Multi-language
    Antenna: Yes 
    DVD Support: No
    External Subtitle Supported: No

    Power Type: External Power Adapter Mode
    Power Supply: Charge Adapter
  • Package content
    1 x Beelink GT1 ATV Edition
    1 x Voice Remote
    1 x HDMI Cable
    1 x Power Adapter
    1 x English Manual
 
 

 

 

 

3B0B7855-4946-4B78-9123-C857AC56E476.jpeg

3E046D5B-451E-4D15-8813-28F49B9F7F00.jpeg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν οντως εχει πληρωμενα τα δικαιωματα στη netflix ναι, καποιοι ομως λενε οτι ισως ειναι φουσκα δλδ παραπλανητικο και ξεφουσκωσει. οποιος δεν βιαζεται περιμενει να μαθει εντυπωσεις αγοραστων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θέλω να πάρω ένα box για φίλο χωρίς απαιτήσεις netflix, έχοντας δοκιμάσει τελευταία το TAnix tx5 max μένοντας ικανοποιημένος, υπάρχει λόγος να πάω σε κάποιο άλλο S905X2 έτσι για αλλαγή ή να μείνω σε αυτό ?

Μιλάω πάντα για κάποιο έως 60 € 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, paiktaras69 είπε

Θέλω να πάρω ένα box για φίλο χωρίς απαιτήσεις netflix, έχοντας δοκιμάσει τελευταία το TAnix tx5 max μένοντας ικανοποιημένος, υπάρχει λόγος να πάω σε κάποιο άλλο S905X2 έτσι για αλλαγή ή να μείνω σε αυτό ?

Μιλάω πάντα για κάποιο έως 60 € 

Μπορεις να παρεις τον ...''πρωτο ξαδερφο'' του Beelink GTmini με το ονομα S95 Android TV Box και να χρησιμοποιησεις την πληθωρα custom firmwares για το Beelink !!!
Το μονο θεμα που εχουν τα Beelink (& σια) ειναι οτι δεν δουλευει στην TWRP η θυρα usb 2.0 οποτε πρεπει να γινονται ολα με ενα usb hub απο την θυρα usb 3.0 !
Αλλα οπως ειπα υπαρχει πολυ πραγμα σε λογισμικο!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, gat0s814 είπε

Μπορεις να παρεις τον ...''πρωτο ξαδερφο'' του Beelink GTmini με το ονομα S95 Android TV Box και να χρησιμοποιησεις την πληθωρα custom firmwares για το Beelink !!!
Το μονο θεμα που εχουν τα Beelink (& σια) ειναι οτι δεν δουλευει στην TWRP η θυρα usb 2.0 οποτε πρεπει να γινονται ολα με ενα usb hub απο την θυρα usb 3.0 !
Αλλα οπως ειπα υπαρχει πολυ πραγμα σε λογισμικο!

έχει και ρομ που δεν είναι ATV ? Γενικά μπορείς να μου στείλεις κανένα Link ώστε να μελετήσω τι υπάρχει ? Το θέμα με την usb 2 και το twrp recovery δεν το κατάλαβα να πω την αλήθεια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...