Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

@gat0s814  Με το recovery μπορώ να λύσω μήπως και ένα πρόβλημα που είδα σήμερα? Συγκεκριμένα πήγα να αλλάξω την εικόνα της επιφάνειας εργασίας και δεν την άλλαζε, μόνο στην εκκίνηση 1 δευτερόλεπτο την δείχνει μετά το λογότυπο του tvbox και πριν εμφανίσει το κεντρικό μενού.

Επίσης μετά από την διαδικασία που περιγράφεις η κάρτα μνήμης θα μπορεί να αφαιρεθεί ή θα πρέπει να παραμείνει στο tvbox?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

2 ώρες πριν, GeorgeR1_700 είπε

@gat0s814  Με το recovery μπορώ να λύσω μήπως και ένα πρόβλημα που είδα σήμερα? Συγκεκριμένα πήγα να αλλάξω την εικόνα της επιφάνειας εργασίας και δεν την άλλαζε, μόνο στην εκκίνηση 1 δευτερόλεπτο την δείχνει μετά το λογότυπο του tvbox και πριν εμφανίσει το κεντρικό μενού.

Επίσης μετά από την διαδικασία που περιγράφεις η κάρτα μνήμης θα μπορεί να αφαιρεθεί ή θα πρέπει να παραμείνει στο tvbox?

Για την επιφανεια δεν νομιζω εκτος αν ηταν οκ στην αρχη...
Τωρα για την καρτα οσο θα εισαι σε περιβαλλον recovery θα εχεις την καρτα οταν βγεις απο εκει δεν σου χρειαζεται
Και αν την ξεχασεις μεσα και κανεις reboot μην φοβασε δεν θα μπουταρει σε recovery  γιατι χρειαζεται ειπαμε και το reset κουμπι!!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδία έχω μια απορία άμα πάρω ένα tv box τώρα που φοράει Android 8.1 . Σε ανα χρόνο που θα έχουν βγει για παράδειγμα τα 9 ή και τα 9.3 θα μπορώ να το κάνω update η όχι ; Όπως κάνω τώρα το κινητό μου που είναι iOS ; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, Mrsmoke95 είπε

Παιδία έχω μια απορία άμα πάρω ένα tv box τώρα που φοράει Android 8.1 . Σε ανα χρόνο που θα έχουν βγει για παράδειγμα τα 9 ή και τα 9.3 θα μπορώ να το κάνω update η όχι ; Όπως κάνω τώρα το κινητό μου που είναι iOS ; 

Κάποια boxes παιρνουν αναβαθμίσεις και κάποια δεν παιρνουν. Εχει να κάνει με εταιρεία-μοντέλο και αν υπάρχει community που το υποστηρίζει. Γενικά στα boxes το συνηθες είναι να μένουν στην έκδοση android που αγοράστηκαν (αντε να πάρουν αναβάθμιση υποδιαστολής πχ 7-> 7.1 ) με ελάχιστες εξαιρέσεις (π.χ. το mibox πηρε επομενη έκδοση). Μην το σκέφτεσαι όμως έτσι και φροντισε να φορά τώρα 8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, isay είπε

Κάποια boxes παιρνουν αναβαθμίσεις και κάποια δεν παιρνουν. Εχει να κάνει με εταιρεία-μοντέλο και αν υπάρχει community που το υποστηρίζει. Γενικά στα boxes το συνηθες είναι να μένουν στην έκδοση android που αγοράστηκαν (αντε να πάρουν αναβάθμιση υποδιαστολής πχ 7-> 7.1 ) με ελάχιστες εξαιρέσεις (π.χ. το mibox πηρε επομενη έκδοση). Μην το σκέφτεσαι όμως έτσι και φροντισε να φορά τώρα 8

Σε ευχαιρστω για την απάντηση . Σκέφτομαι να αγοράσω το bellink gt1 mini 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 boxaki με 4GB Ram ποιο προτείνετε?  Θέλω να βάλω το cosmote tv go και να βλέπω κανα kodi κλπ

 

*offtopic κανένα καινούργιο οδηγό για Kodi που μπορώ να βρώ? Έχω να ασχοληθώ πάνω απο 1 χρόνο και έχω χάσει τις εξελίξεις. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 ώρες πριν, logokrimenos είπε

 boxaki με 4GB Ram ποιο προτείνετε?  Θέλω να βάλω το cosmote tv go και να βλέπω κανα kodi κλπ

*offtopic κανένα καινούργιο οδηγό για Kodi που μπορώ να βρώ? Έχω να ασχοληθώ πάνω απο 1 χρόνο και έχω χάσει τις εξελίξεις. 

για να δεις cosmote tv go μονο tv box unroot και δυστηχως το μονο unroot απο την μανα του ειναι το xiaomi mibox. οτιδηποτε αλλο παρεις πρεπει να το κανεις εσυ unroot με ολους τους κινδυνους που συνεπαγεται.

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 ώρες πριν, manoskost είπε

για να δεις cosmote tv go μονο tv box unroot και δυστηχως το μονο unroot απο την μανα του ειναι το xiaomi mibox. οτιδηποτε αλλο παρεις πρεπει να το κανεις εσυ unroot με ολους τους κινδυνους που συνεπαγεται.

Πριν κανα 2 χρόνια αγόρασα στα 16 ευρώ το x96 mini 2/16, αποκλειστικά για youtube και cosmote tv go. Δυστυχώς δεν ήξερα τότε ότι ήθελε unroot για να παίξει το tv go και το παράτησα. Μετά βρήκα έναν πολύ εύκολο οδηγό από το dr android που μου έλυσε τα χέρια. Αφού μπόρεσα να το κάνω εγώ, μπορεί ο καθένας.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

13 ώρες πριν, Thanos233 είπε

Πριν κανα 2 χρόνια αγόρασα στα 16 ευρώ το x96 mini 2/16, αποκλειστικά για youtube και cosmote tv go. Δυστυχώς δεν ήξερα τότε ότι ήθελε unroot για να παίξει το tv go και το παράτησα. Μετά βρήκα έναν πολύ εύκολο οδηγό από το dr android που μου έλυσε τα χέρια. Αφού μπόρεσα να το κάνω εγώ, μπορεί ο καθένας.. 

λογικη η σκεψη που εκανες, αλλα ολα τα μηχανηματα δεν ειναι ιδια, ουτε εχουν την ιδια συμπεριφορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

https://www.banggood.com/A95X-Plus-S905Y2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-8_1-5_0G-WIFI-Bluetooth-4_2-TV-Box-p-1362669.html

Ένα βήμα πριν το κλικ.

Έχουμε μήπως κάποιο κουπονακι; 

Επίσης priority line αν θυμάμαι καλά επιλέγουμε σωστά;

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

17 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

https://banggood.com/A95X-Plus-S905Y2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-8_1-5_0G-WIFI-Bluetooth-4_2-TV-Box-p-1362669.html

Ένα βήμα πριν το κλικ.

Έχουμε μήπως κάποιο κουπονακι; 

Επίσης priority line αν θυμάμαι καλά επιλέγουμε σωστά;

Πολυ τιμιο μηχανακι και σε πολυ καλη τιμη!
Παρτο με priority line οπως θυμασε....!

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

50 λεπτά πριν, 7nisiotis είπε

https://banggood.com/A95X-Plus-S905Y2-4GB-DDR4-RAM-32GB-ROM-Android-8_1-5_0G-WIFI-Bluetooth-4_2-TV-Box-p-1362669.html

Ένα βήμα πριν το κλικ.

Έχουμε μήπως κάποιο κουπονακι; 

Επίσης priority line αν θυμάμαι καλά επιλέγουμε σωστά;

https://codecity.gr/a95x-plus-greek-review/

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Βέβαια υπάρχει και αυτό Η96 Max X2 (S905X2 4GB DDR4 RAM 64GB) στα 51$ αλλά διάβασα άσχημα καπώς πράγματα για την υποστήριξη /os updates

Επεξ/σία από 7nisiotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, manoskost είπε

Καλησπέρα σας 

θα ήθελα πληροφορία για tv box. μ ενδιαφέρει Netflix hd ,Kodi, αθλητικα (novasport go, otetvgo). Δεν με ενδιαφέρουν τα παιχνίδια Κ Τ λειτουργικό ας μην είναι και Android (πράγμα δύσκολο). Μέχρι 60€ - 70€.

Ευχαριστώ πολύ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 30/4/2019 στις 12:41 ΜΜ, manoskost είπε

για να δεις cosmote tv go μονο tv box unroot και δυστηχως το μονο unroot απο την μανα του ειναι το xiaomi mibox. οτιδηποτε αλλο παρεις πρεπει να το κανεις εσυ unroot με ολους τους κινδυνους που συνεπαγεται.

Ναι, το δοκίμασα κι εγώ προχθές και παίζει cosmote tv go άψογα, απλά (κατά τη γνώμη μου) θέλει mouse για καλύτερο χειρισμό

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...