Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 9,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

59 λεπτά πριν, angelk1983 είπε

Καλησπέρα.  Έχω το meecol ms pro w . Μπορεί κάποιος να μου εξηγήσει τι συμβαίνει με το wifi; test με download  6mbps max ενώ έχω 30αρα ταχύτητα.  

 Είσαι σίγουρος ότι έχεις πραγματικά 30;

Εγώ με ονομαστικά 50, αλλά πραγματικά 43 περίπου και το mecool στα 2 μέτρα και οπτική επαφή, πιάνει περίπου 25. Δυστυχώς το τσιπάκι του δεν είναι και από τα κορυφαία...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, zto είπε

Καλημέρα, 

έχω ένα mxiii-g εδω και καποια χρονια και ηρθε η ωρα επιτελους να αλλαχτει (αφου γλιτωσε αμτερητες φορες να φυγει απο το παραθυρο)

διαβαζοντας το φορουμ καταλαβαινω ότι πρεπει να παω σε S905X2 η S912.

- Μια ερώτηση είναι γιατί στα πρωτα βγαινουν υλοποιήσεις με 4gb rom ενώ τα δεύτερα όχι και τι συν και πλην εχουν.

- Μεταξύ των Mecool KM9, Tanix TX5, Beelink GT1 Mini (σε 905) και Mecook M8s, Tanix TX9 Pro, Beelink GT1 Ultimate (σε 912) ποια ξεχωριζουν; 

Με ενδιαφέρει σύνδεση Ethernet, Kodi, Ικανοποιητικό Browsing, Playstore  και να λειτουργει καλά με το Μinix neo A2. Παίζουν αλλα brands αξιοπιστα (h96, vorke);

-  Που μπορώ να δω προσφορές και ποια καταστήματα διαθετουν ευρωπαικές αποθήκες;

Ευχαριστώ!

Εαν περιμένεις λίγο και έχεις και το μπάτζετ,πάρε το νεο s922x μάλλον μέσα στην εβδομάδα θα βγει απο beelink και ugoos.

Εαν δεν θες να ανεβείς σε χρήματα το μίνι είναι καλή επιλογή για 905x2.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

47 λεπτά πριν, Lanike71 είπε

 Είσαι σίγουρος ότι έχεις πραγματικά 30;

Εγώ με ονομαστικά 50, αλλά πραγματικά 43 περίπου και το mecool στα 2 μέτρα και οπτική επαφή, πιάνει περίπου 25. Δυστυχώς το τσιπάκι του δεν είναι και από τα κορυφαία...

Λες να μη ξέρω τι ταχύτητα έχω σπίτι μου ; ένας τοίχος μακριά από το ρούτερ και τζίφος.  Μέχρι 600 κατεβάζει. Έχει να προτείνει κάποιος κάτι ή θα το σφίξω στον τοίχο;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα σε ενα απο τα δυο το ενα ειναι μια χαρα και το δευτερο και νεοτερο  το wifi για τα μπαζα νομιζω τα τελευταια με την μπλε μπλε πλακετα μεσα εχουν προβλημα το εχω διαβασει στο freaktab εχω εδωσα το ενα και πηρα ενα τανιξ τχ3 μινι 

26 λεπτά πριν, angelk1983 είπε

Λες να μη ξέρω τι ταχύτητα έχω σπίτι μου ; ένας τοίχος μακριά από το ρούτερ και τζίφος.  Μέχρι 600 κατεβάζει. Έχει να προτείνει κάποιος κάτι ή θα το σφίξω στον τοίχο;

φιλε ειχα το ιδιο προβλημα με εσενα σε ενα απο τα δυο το ενα ειναι μια χαρα και το δευτερο και νεοτερο  το wifi για τα μπαζα νομιζω τα τελευταια με την μπλε μπλε πλακετα μεσα εχουν προβλημα το εχω διαβασει στο freaktab εχω εδωσα το ενα και πηρα ενα τανιξ τχ3 μινι 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, angelk1983 είπε

Λες να μη ξέρω τι ταχύτητα έχω σπίτι μου ; ένας τοίχος μακριά από το ρούτερ και τζίφος.  Μέχρι 600 κατεβάζει. Έχει να προτείνει κάποιος κάτι ή θα το σφίξω στον τοίχο;

Νομίζεις ξέρουν όλοι; Ή επειδή έχουν στο καλώδιο 30, έχει το wifi 30; Ή επειδή πιάνει το λαπτοπ, πιάνει και το κινητό τόσο;

Α, ναι, ξέχασα, σφίξ' το κανονικά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, aristidis540 είπε

Εαν περιμένεις λίγο και έχεις και το μπάτζετ,πάρε το νεο s922x μάλλον μέσα στην εβδομάδα θα βγει απο beelink και ugoos.

Εαν δεν θες να ανεβείς σε χρήματα το μίνι είναι καλή επιλογή για 905x2.

Σε τι μπάτζετ περίπου και τι διαφορές θα έχει χοντρικα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, gevinio35 είπε

πηγα στις πληροφοριες στο μενου μεσα απο το τν box και λεει εκδοση 20180402 μηπως πρεπει να μπω στην επισημη σελιδα της τανιξ και να κανω update:

Οταν λες οτι δεν μπορεις να κατεβασεις απο πλει στορ τι ενοιεις;
Τι ακριβως κανει η δεν κανει;
Επισης τι γραφει πανω στο μποξακι TX9 η σκετο TANIX;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 ώρες πριν, zto είπε

Σε τι μπάτζετ περίπου και τι διαφορές θα έχει χοντρικα;

αν βγει στα 100 καλα θα ειναι..

https://androidpctv.com/amlogic-s922x-benchmark/

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν παίρνω RK,άλλα είχα πάρει H96 pro+ με s912.

Του άλλαξα ότι ρομ υπήρχε εκεί έξω, δυστυχώς δεν έπαιξε με καμιά.Αν έχει κάποιος το RK ας μας πει.

Επεξ/σία από aristidis540
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

46 λεπτά πριν, aristidis540 είπε

Δεν παίρνω RK,άλλα είχα πάρει H96 pro+ με s912.

Του άλλαξα ότι ρομ υπήρχε εκεί έξω, δυστυχώς δεν έπαιξε με καμιά.Αν έχει κάποιος το RK ας μας πει.

Αν δεν κανω λαθος το H96 pro+ εχει τουλαχιστον 3 motherboards (Black , Blue & Green) πραγμα που σημαινει ....βρασε ορυζα  με τα λογισμικα!!! 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 λεπτό πριν, gat0s814 είπε

Αν δεν κανω λαθος το H96 pro+ εχει τουλαχιστον 3 motherboards (Black , Blue & Green) πραγμα που σημαινει ....βρασε ορυζα  με τα λογισμικα!!! 

Ναι το δικό μου έχει την μπλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...