Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Λοιπον εχω στα χερια μου πλεον και ενα Mecool M8S Pro W , για τα λεφτα του ειναι αψογο .
Εκει που το εχω η μονη απαιτηση ειναι HD τιποτα αλλο .
Βασικα το πηρα για να κανω μια συνδρομη netflix και να δω τι παιζει .
VFM στα 25€ που το πηρα

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

4 λεπτά πριν, phaethon77 είπε

Έχοντας διαβάσει το όλο "θέμα" μιας κ είμαι κ εγώ προς αγορά box  έχετε να προτείνετε κάτι καλό και δυνατό γτ έχω μπερδευτεί από το ψάξιμο ...

Αφου εχεις διαβασει αρκετές σελίδες απο το θεμα, αρα εχεις εικόνα και εχεις κανει ενα ξεκαθαρισμα.

Γράψε μας λοιπον τις αναγκες σου, το budget σου, αν μπορεις να ψωνισεις απο ΕΕ ή εκτός ΕΕ και ποιες ειναι οι επιλογές απο boxes που εχεις ξεχωρίσει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θέμα ευρωπαϊκής Ένωσης ή μη δεν το έχω ακόμα ξεκαθαρίσει μετά τις τελευταίες απατεωνιστικες αλλαγές...Από εκεί και πέρα με ενδιαφέρει ένα καλό δυνατό μηχάνημα για kodi κυρίως (ταινίες δηλ) .έχω υπόψη μου το skystream two ,το ziidio h6 pro .Από εκεί κ πέρα για νέας εσοδείας δεν γνωρίζω περαιτέρω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα στους φίλους. Τελικά με το νέο τροφοδοτικό akyga 5v 3A που έχω  βάλει συν άλλο HDMI στο H96 Pro plus συν ανεμιστήρακι παίζει στους 50 βαθμούς μαξ οπότε μια χαρά. Το πρόβλημα μου είναι ότι που και που μετά από 10 η 20 λεπτά ταινίας Kodi η μετά από reboot κολλάει freezari.. Δεν ξέρω τι να φταίει.. Τι λέτε παίζει προβληματικό? Και αν ναι και χρειαστεί να πάρω άλλο από τα ακόλουθα 4 ποιο προτύνεται σαν καλό και αξιόπιστο? Το bellink GT1 ultimate, το mecool m8s pro? Η το mecool bb2 Pro η yoka tv που έχουν εξωτερικές κεραίες?? Κυρίως για χρήση Kodi το θέλω. Σκέφτομαι να αγοράσω κι άλλο για δοκιμή  γιαυτό ρωτάω. Οποία βοήθεια για επιλογή ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ πολύ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά ποιο είναι το πιο δυνατό android tv box μέχρι 100€; Έχοντας διαβάσει το θέμα έχω καταλήξει σε δύο αλλά μπορεί κάποιος που έχει δοκιμάσει 4κ ανάλυση να μου πει; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να ρωτήσω και εγώ κάτι. με ένα tv box θα μπορώ να πιάνω κανάλια από άλλες χώρες, με ενδιαφέρουν κυρίως Ιταλία και Ρωσία, χωρίς να έχω πιάτο; χρειάζεται να έχει κάποια συγκεκριμένη λειτουργία για να γίνει αυτό;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να ξανά φλασαρω την μαμά ρομ στο H 96 Pro plus. Έχω στο pc το Amlogic burning tool 2.0.9 πείτε μου αφού φορτίσει το tool την ρομ, 1) πατάμε πρώτα start και μετά συνδέουμε το box με το usb η 2) πρώτα συνδέουμε το box να το διαβάσει το tool και μετά πατάμε το start για να ξεκινήσει το flash?? 

Θέλει usb 2.0 γιατί οι θύρες του πύργου μου είναι 3.0 πειράζει?? Επίσης για να το διαβάσει το tool θέλει και τροφοδοτικό να συνδέσουμε η μόνο το usb?? Ευχαριστώ. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το gt1 ultimate ( 706D0 ) πολύ γρήγορο,δοκίμασα Kodi netflix μπόμπα δεν είδα θερμοκρασίες από αυτά που ακούω πάντως,,,το Mele F10 μου έλυσε τα χέρια πραγματικά,ρύθμισα και την TV πάνω σε αυτό ;) 

20180212_165957.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά θέλω να φλασαρω την ρομ στο H96 Pro plus. Όταν πατάω στο flash tool το start και με την οδοντογλυφυδα πατημενη την κρατάμε μέχρι το τέλος για να προχωρήση η το αφήνουμε για να φορτώσει??

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 ώρες πριν, kom είπε

το gt1 ultimate ( 706D0 ) πολύ γρήγορο,δοκίμασα Kodi netflix μπόμπα δεν είδα θερμοκρασίες από αυτά που ακούω πάντως,,,το Mele F10 μου έλυσε τα χέρια πραγματικά,ρύθμισα και την TV πάνω σε αυτό ;) 

 

Με'γεια και καλοδουλευτο.

Το netflix που το δοκιμασες; Σε monitor 21' ;

H μεγιστη αναλυση που παιρνεις με το gt1 ult στο netflix ειναι SD και οχι HD

Τις θερμοκρασίες πως τις ειδες; Πως τις μετρησες; Εκανες κάτι βαρύ σε γραφικά για να δεις θερμοκρασίες;

9 ώρες πριν, GEOZN8 είπε

Παιδιά θέλω να ξανά φλασαρω την μαμά ρομ στο H 96 Pro plus. Έχω στο pc το Amlogic burning tool 2.0.9 πείτε μου αφού φορτίσει το tool την ρομ, 1) πατάμε πρώτα start και μετά συνδέουμε το box με το usb η 2) πρώτα συνδέουμε το box να το διαβάσει το tool και μετά πατάμε το start για να ξεκινήσει το flash?? 

Θέλει usb 2.0 γιατί οι θύρες του πύργου μου είναι 3.0 πειράζει?? Επίσης για να το διαβάσει το tool θέλει και τροφοδοτικό να συνδέσουμε η μόνο το usb?? Ευχαριστώ. 

 

4 ώρες πριν, GEOZN8 είπε

Παιδιά θέλω να φλασαρω την ρομ στο H96 Pro plus. Όταν πατάω στο flash tool το start και με την οδοντογλυφυδα πατημενη την κρατάμε μέχρι το τέλος για να προχωρήση η το αφήνουμε για να φορτώσει??

Αν ριξεις ενα γρηγορο google θα βρεις δεκαδες οδηγους και βιντεο με τη διαδικασία.

Γενικα

  • Tv box χωρις κανενα καλωδιο
  • Ενα καλωδιο usb-usb DATA που η μια ακρη καρφωμενη στον υπολογστη.
  • Ανοιγεις προγρμμα, φορτωνεις rom και πατας start
  • Βαζεις οδοντογλυφιδα και κρατας πατημενο το reset pin του box
  • Βαζεις το αλλο ακρο του usb και κοιτας οθονη
  • Αμα το προγραμμα δειξει connected βγάζεις οδοντογλυφιδα

 

10 ώρες πριν, Lazlow είπε

να ρωτήσω και εγώ κάτι. με ένα tv box θα μπορώ να πιάνω κανάλια από άλλες χώρες, με ενδιαφέρουν κυρίως Ιταλία και Ρωσία, χωρίς να έχω πιάτο; χρειάζεται να έχει κάποια συγκεκριμένη λειτουργία για να γίνει αυτό;

Εφόσον εχεις internet μπορεις να βλέπεις πολλα διαθεσιμα καναλια με πρωτόκολλο iptv.

Βάλε το kodi στον υπολογιστη σου, περασε το diamond build απο το greekodi και δες τι θα μπορεις να βλέπεις απο sto box

Υπάρχουν και αλλα προγραμματα αλλα για αρχη δες αυτό που συ ειπα

  • Thanks 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 ώρες πριν, isay είπε

Με'γεια και καλοδουλευτο.

Το netflix που το δοκιμασες; Σε monitor 21' ;

H μεγιστη αναλυση που παιρνεις με το gt1 ult στο netflix ειναι SD και οχι HD

Τις θερμοκρασίες πως τις ειδες; Πως τις μετρησες; Εκανες κάτι βαρύ σε γραφικά για να δεις θερμοκρασίες;

Αν ριξεις ενα γρηγορο google θα βρεις δεκαδες οδηγους και βιντεο με τη διαδικασία.

Γενικα

  • Tv box χωρις κανενα καλωδιο
  • Ενα καλωδιο usb-usb DATA που η μια ακρη καρφωμενη στον υπολογστη.
  • Ανοιγεις προγρμμα, φορτωνεις rom και πατας start
  • Βαζεις οδοντογλυφιδα και κρατας πατημενο το reset pin του box
  • Βαζεις το αλλο ακρο του usb και κοιτας οθονη
  • Αμα το προγραμμα δειξει connected βγάζεις οδοντογλυφιδα

Εφόσον εχεις internet μπορεις να βλέπεις πολλα διαθεσιμα καναλια με πρωτόκολλο iptv.

Βάλε το kodi στον υπολογιστη σου, περασε το diamond build απο το greekodi και δες τι θα μπορεις να βλέπεις απο sto box

Υπάρχουν και αλλα προγραμματα αλλα για αρχη δες αυτό που συ ειπα

Αυτό το έχει δοκιμάσει κανείς; https://forum.xda-developers.com/android/apps-games/netflix-hd-ultrahd-ultrahd-dolby-5-1-l1-t3535349

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεια στην παρεα. Εχει καποιος αγορασει καποιο tv box και το χρησιμοποιει σαν mini pc; Εχω υπολογιστη, αλλα πλεον πολυ λιγες φορες θα τον χρησημοποιησω για κατι αλλο απο σερφαρισμα στο ιντερνετ και αναπαραγωγη περιεχομενου. Τσαμπα καταναλωνει το επιπλεον ρευμα. Πιστευω πως αν επαιρνα καποιο σχετικα γρηγορο tv box θα ημουν ενταξει με την χρηση που κανω τωρα. Αυτο που σκεφτομαι ειναι να παρω ενα tv box και να το συνδεσω με την οθονη του υπολογιστη. Τα tv box που βρισκω ομως δεν εχουν VGA για να συνδεθουν με την οθονη μου. Βρισκω και mini pc, αλλα μεχρι τα 100 ευρω που κοιταω, ουτε αυτα εχουν VGA εξοδο. Εχει κανεις καμια ιδεα; Ευχαριστω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, raidensub είπε

Γεια στην παρεα. Εχει καποιος αγορασει καποιο tv box και το χρησιμοποιει σαν mini pc; Εχω υπολογιστη, αλλα πλεον πολυ λιγες φορες θα τον χρησημοποιησω για κατι αλλο απο σερφαρισμα στο ιντερνετ και αναπαραγωγη περιεχομενου. Τσαμπα καταναλωνει το επιπλεον ρευμα. Πιστευω πως αν επαιρνα καποιο σχετικα γρηγορο tv box θα ημουν ενταξει με την χρηση που κανω τωρα. Αυτο που σκεφτομαι ειναι να παρω ενα tv box και να το συνδεσω με την οθονη του υπολογιστη. Τα tv box που βρισκω ομως δεν εχουν VGA για να συνδεθουν με την οθονη μου. Βρισκω και mini pc, αλλα μεχρι τα 100 ευρω που κοιταω, ουτε αυτα εχουν VGA εξοδο. Εχει κανεις καμια ιδεα; Ευχαριστω.

Παρε εναν hdmi σε vga ανταπτορα και θα κανεις την δουλεια σου! Προσεξε ομως οχι απλο καλωδιο απο hdmi σε vga, αλλά ανταπτορα. Τους εχω χρησιμοποιησει πολλες φορες και δουλευουν αψογα σε tv box. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...