Προς το περιεχόμενο

Επιλογή Android TV Box


thanasis00

Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 λεπτά πριν, isay είπε

Θα σου απαντησω μονο για το πρωτο (για τα μαγαζια)

Προσωπικά και δεδομένου της γενικοτερης συμπεριφορας της gearbest θα σου καρα-προτεινα να το αγοράσεις απο banggood ακομα κι αν ειναι λιγο ακριβότερο. Αν σου κάτσει στραβή θα φας πολλες εργατώρες μπας και βγάλεις άκρη με το gearbest. Επισης βλέπω οτι στο banggod το eu plug ειναι under restock στις 9 Φεβρουαρίου, που ειναι κοντα.

Το drm το βλέπεις απο reviews και δοκιμες στο internet. Τα μαγαζιά συνήθως δεν το λένε εκτός αν εχει drm L1 οποτε ισως το καραφωνάζουν για να αυξήσουν πωλήσεις

Ευχαριστω πολυ αν και δυσκολευομαι πολυ να βρω πληροφοριες για το drm στο google.

Εσυ  δεν εχεις να μου προτεινεις δηλαδη καποιο tv box σε αυτα που ζηταω ή να μου πεις τις διαφορες των m8s?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 9,7k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

25 λεπτά πριν, isay είπε

Γιατί μηνυμα και οχι public;

Αν υπάρχουν και αλλοι tarampouras με το ιδιο προβλημα, να μην βοηθηθουν; Αυτη ειναι η ενοια της κοινοτητα-forum

ontopic : Δεν το εχω πλεον στα χερια μου, οποτε δεν μπορω να σε βοηθήσω.

Γράψε ποιο προβλημα αντιμετωπίζεις, ποια rom φοράει και τι έκανε μέχρι τώρα.

Δεν ειναι αναγκαιο να εχει καποιος h96, τα μποξακια μοιάζουν αρκετα

Έχεις απόλυτα δίκιο...

Για ρομ κλπ.μπορεις να μου πεις που ακριβώς βλέπω;

Έπειτα επειδή δεν γνωρίζω ...μου έχει δώσει κάποιους κωδικούς ο ΟΤΕ για το tv go ,αλλά μου είπαν για να μπω από Wi-Fi πρέπει να έχω δηλώσει το σταθερό μου .διαφορετικά μόνο με τα δεδομένα μου.

Εγώ είχα δηλώσει κινητό,Τώρα δηλαδή δεν μπορώ μέσω Wi-Fi?

Και μπορώ μόνο μέσω του Wi-Fi μου ;

Μπαίνω από οποιοδήποτε Wi-Fi ή μόνο το δικό μου ;ή μόνο του οτε;

Αυτά τα ρωτάω γιατί υπάρχει διχογνωμία ακόμα και από τον ΟΤΕ που ρώτησα....

Μπορεί να είμαι λίγο εκτός θέματος tv box απλά τα ρωτάω αυτά πριν κάνω κάτι στο tv box ... 

2 λεπτά πριν, tarampouras είπε

Έχεις απόλυτα δίκιο...

Για ρομ κλπ.μπορεις να μου πεις που ακριβώς βλέπω;

Έπειτα επειδή δεν γνωρίζω ...μου έχει δώσει κάποιους κωδικούς ο ΟΤΕ για το tv go ,αλλά μου είπαν για να μπω από Wi-Fi πρέπει να έχω δηλώσει το σταθερό μου .διαφορετικά μόνο με τα δεδομένα μου.

Εγώ είχα δηλώσει κινητό,Τώρα δηλαδή δεν μπορώ μέσω Wi-Fi?

Και μπορώ μόνο μέσω του Wi-Fi μου ;

Μπαίνω από οποιοδήποτε Wi-Fi ή μόνο το δικό μου ;ή μόνο του οτε;

Αυτά τα ρωτάω γιατί υπάρχει διχογνωμία ακόμα και από τον ΟΤΕ που ρώτησα....

Μπορεί να είμαι λίγο εκτός θέματος tv box απλά τα ρωτάω αυτά πριν κάνω κάτι στο tv box ... 

Sorry τωρα ειδα για το tv box

Cpu s912

Ram 3gb

Rom 32gb

Android 7.1

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, tarampouras είπε

Έχεις απόλυτα δίκιο...

Για ρομ κλπ.μπορεις να μου πεις που ακριβώς βλέπω;

Έπειτα επειδή δεν γνωρίζω ...μου έχει δώσει κάποιους κωδικούς ο ΟΤΕ για το tv go ,αλλά μου είπαν για να μπω από Wi-Fi πρέπει να έχω δηλώσει το σταθερό μου .διαφορετικά μόνο με τα δεδομένα μου.

Εγώ είχα δηλώσει κινητό,Τώρα δηλαδή δεν μπορώ μέσω Wi-Fi?

Και μπορώ μόνο μέσω του Wi-Fi μου ;

Μπαίνω από οποιοδήποτε Wi-Fi ή μόνο το δικό μου ;ή μόνο του οτε;

Αυτά τα ρωτάω γιατί υπάρχει διχογνωμία ακόμα και από τον ΟΤΕ που ρώτησα....

Μπορεί να είμαι λίγο εκτός θέματος tv box απλά τα ρωτάω αυτά πριν κάνω κάτι στο tv box ... 

Τωρα αρχίζεις να δίνεις στοιχεία ΚΑΙ τα μεχρι τώρα εισαι εκτός θεματολογίας της παρουσας συζητησης.

Απο οσο ξέρω (γιατί δεν εχω μεγαλη ειδική εμεπιρια) πρεπει μια φορα να μπεις με δηλωμένο αριθμό και μετα θα βλέπεις απο οπου θελεις (δεν ξερω αν αυτό πρεπει να επαναλαμβάνεται ανα τακτά διστήματα). Ανοιγεις τα data τιυ κινητου σου και το κάνεις hotspot (δηλαδη να μοιράζει internet με wifi) συνδεεσαι απο το tv box στο κινητο, κανεις login sto cosmostego, μετα αποσυνδεεσαι και συνδεεσαι στο wifi του σπιτιου σου (κλεισε και το hotspot). Αν τωρα εχεις feature phone (που δεν εχει hotspot) ή δεν εχει μοβιλε data ειναι επιπλεον προβληματα και βαθμοι δυσκολίας

Το παραπαναω στο γραφω με μεγαλη επιφυλαξη γιατί δεν το εχω δοκιμασει προσωπικά. Ψάξε στο intenet για επιβεβαιωση ΚΑΙ ΜΕΤΑ δοκιμασε το με το boxακι. Αυτό γιατί μετά μπορει να αντιμετωπίσεις προβλήματα το cosmote go να μην παιζει στο boxακι σου επειδή ειναι rooted (ή οτιδήποτε αλλο) το οποιο ειναι άλλο προβλημα και θεμα συζητησης.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

6 λεπτά πριν, isay είπε

Τωρα αρχίζεις να δίνεις στοιχεία ΚΑΙ τα μεχρι τώρα εισαι εκτός θεματολογίας της παρουσας συζητησης.

Απο οσο ξέρω (γιατί δεν εχω μεγαλη ειδική εμεπιρια) πρεπει μια φορα να μπεις με δηλωμένο αριθμό και μετα θα βλέπεις απο οπου θελεις (δεν ξερω αν αυτό πρεπει να επαναλαμβάνεται ανα τακτά διστήματα). Ανοιγεις τα data τιυ κινητου σου και το κάνεις hotspot (δηλαδη να μοιράζει internet με wifi) συνδεεσαι απο το tv box στο κινητο, κανεις login sto cosmostego, μετα αποσυνδεεσαι και συνδεεσαι στο wifi του σπιτιου σου (κλεισε και το hotspot). Αν τωρα εχεις feature phone (που δεν εχει hotspot) ή δεν εχει μοβιλε data ειναι επιπλεον προβληματα και βαθμοι δυσκολίας

Το παραπαναω στο γραφω με μεγαλη επιφυλαξη γιατί δεν το εχω δοκιμασει προσωπικά. Ψάξε στο intenet για επιβεβαιωση ΚΑΙ ΜΕΤΑ δοκιμασε το με το boxακι. Αυτό γιατί μετά μπορει να αντιμετωπίσεις προβλήματα το cosmote go να μην παιζει στο boxακι σου επειδή ειναι rooted (ή οτιδήποτε αλλο) το οποιο ειναι άλλο προβλημα και θεμα συζητησης.

Ok.Σε ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σου να μου απαντήσεις.

Να σαι καλά. 

Θα το προσπαθήσω 

Εάν πάντως γνωρίζεις κάποιο μέλος που θα μπορούσε να με βοηθήσει ,ισως και έμπρακτα αν ειναι εφικτο, γενικά με αυτό το θέμα πες μου σε παρακαλώ γιατί είμαι λίγο ασχετος

 

Και πάλι σε ευχαριστώ 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

21 ώρες πριν, enterhere είπε

Mε το Beelink GT1 ultimate κατεβάζω torrent κανονικά, στην εσωτερική κάρτα SD που έχω βάλει.

Ποια SD κάρτα έβαλες; Η αν γνωρίζεις μέχρι τι χωρητικότητα παίρνει. Στο Gearbest αναφέρει maximum 32GB, αλλα εχω διαβάσει σε άλλο site ότι έχουνε βάλει 64GB και 128GB.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
22 ώρες πριν, enterhere είπε

Mε το Beelink GT1 ultimate κατεβάζω torrent κανονικά, στην εσωτερική κάρτα SD που έχω βάλει.

ποιο app χρησιμοποιείς για torrents ;

Επεξ/σία από kom
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Παιδιά τι γνώμη έχετε για το beelink gs1; Βλέπω ότι παίζει πολύ και το GT1 ultimate αλλά νομίζω ότι το GS1 έχει καλύτερο επεξεργαστή; 

Οι ερωτήσεις που έχω είναι οι εξής :

  • Θα είμαι εντάξει από θέμα netflix;
  • παράγοντας futureproof ή σε κανά 2 χρόνια θα θέλω καινούριο;
  • Ποιο κατάστημα προτείνετε με ευρωπαϊκές αποθήκες;
  • έχει εύκολο ξερουτάρισμα για να παίζει η εφαρμογή novago;
  • θα έχει καλή απόδοση σε 4Κ με dolby audio;

Τα φώτα σας :)

Επεξ/σία από becoming_I
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, becoming_I είπε

Παιδιά τι γνώμη έχετε για το beelink gs1; Βλέπω ότι παίζει πολύ και το GT1 ultimate αλλά νομίζω ότι το GS1 έχει καλύτερο επεξεργαστή; 

Οι ερωτήσεις που έχω είναι οι εξής :

  • Θα είμαι εντάξει από θέμα netflix;
  • παράγοντας futureproof ή σε κανά 2 χρόνια θα θέλω καινούριο;
  • Ποιο κατάστημα προτείνετε με ευρωπαϊκές αποθήκες;
  • έχει εύκολο ξερουτάρισμα για να παίζει η εφαρμογή novago;
  • θα έχει καλή απόδοση σε 4Κ με dolby audio;

Τα φώτα σας :)

ddr3 βλέπω, βέβαια δεν ξέρω να είναι τόσο σημαντική διαφορά με μνήμες ddr4 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό το δωρεάν για πάντα μου βρωμάει. Πρέπει να έχει προεγκατεστημένα τα γνωστά kodi plugins και φυσικά όταν κλείσουν μην τον είδατε.

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, Putman είπε

 

Aυτό αξίζει; 

To συγκεκριμένο μηχανακι απο τη συγκεκριμενη σελιδα το εχουμε συζητήσει στις σελιδες 229-230

Δες https://www.insomnia.gr/forums/topic/480400-επιλογή-android-tv-box/?do=findComment&comment=56266586

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχοντας διαβάσει το όλο "θέμα" μιας κ είμαι κ εγώ προς αγορά box  έχετε να προτείνετε κάτι καλό και δυνατό γτ έχω μπερδευτεί από το ψάξιμο ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...