Προς το περιεχόμενο

Αγορά laser εκτυπωτή.


stavregos

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να πάρω ένα laser ασπρόμαυρο εκτυπωτή για χρήση γραφείου.

 

Οι εκτυπώσεις που θα γίνονται είναι περίπου στις 400-500 το μήνα.

 

Το βασικότερο που θέλω είναι να είναι ένα αρκετά αξιόπιστο μηχάνημα και με σχετικά οικονομικά ανταλλακτικά.

 

Όσο για το κόστος δεν έχω κάτι συγκεκριμένο(αλλά όσο οικονομικότερο τόσο καλύτερα).

 

Επειδή δεν το έχω και πολύ με το θέμα περιμένω τα φώτα σας..

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, προσωπικά εχω εδώ και πολλά χρόνια τον hp laserjet 1018 (φυσικά από τότε έχουν βγει πολλοί αντικαταστάτες του μοντέλου αυτού) για τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος.

Οικονομικός γρήγορες εκτυπώσεις και φυσικά το toner ανακατασκευάζεται.

Κατι που πρέπει να το προσέξεις αν δεν θελεις κάποια μερα να αγορασεις τονερ και πάθεις σοκ στο άκουσμα της τιμής

 

Sent from my iPhone using Insomnia

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Έχω αυτόν κι έχει βγει πολύ καλό μηχανηματάκι. Γενικά ακούω καλά λόγια για τους εκτυπωτές της samsung

 

http://www.skroutz.gr/s/425046/Samsung-ML-2165.html

 

http://www.amazon.co.uk/Samsung-ML-2165-Mono-Laser-Printer/dp/B006W4Z8B4/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1363945236&sr=8-1

Επεξ/σία από g_alkis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τον samsung 2165. Τον έχω κι εγώ και έχει βγεί πολύ καλος. Ωραίες εκτυπώσεις και γρήγορος. Την επόμενη εβδομάδα θα αγοράσω και γραφίτη, για να ξαναγεμίσω το τόνερ του. Ελπίζω να τα καταφέρω και να μην κάνω καμια πατάτα....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

+1 για τον samsung 2165. Τον έχω κι εγώ και έχει βγεί πολύ καλος. Ωραίες εκτυπώσεις και γρήγορος. Την επόμενη εβδομάδα θα αγοράσω και γραφίτη, για να ξαναγεμίσω το τόνερ του. Ελπίζω να τα καταφέρω και να μην κάνω καμια πατάτα....

 

Να πεις και σε μας πως το έκανες γιατί θα έλθει και η δική μας η σειρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημέρα, προσωπικά εχω εδώ και πολλά χρόνια τον hp laserjet 1018 (φυσικά από τότε έχουν βγει πολλοί αντικαταστάτες του μοντέλου αυτού) για τον οποίο είμαι πολύ ευχαριστημένος.

 

Κατι που πρέπει να το προσέξεις αν δεν θελεις κάποια μερα να αγορασεις τονερ και πάθεις σοκ στο άκουσμα της τιμής

 

 

Ποιοι είναι αυτοί οι αντικαταστάτες?

Όσο αφορά το τονερ για τι τιμές μιλάμε?

 

Γενικώς κάποια άλλη πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πεις και σε μας πως το έκανες γιατί θα έλθει και η δική μας η σειρά.

 

 

Ο σωστός τρόπος: Link.png Site: http://www.youtube.com/watch?v=mxlj57BNB84

 

 

και βέβαια υπάρχει και ο τσαπατσούλικος, που απλά ανοίγεις μια τρύπα με κολητήρι σε ένα σημείο στο toner, αδειάζεις το παλιό και βάζεις το καινούριο....

 

Εγώ θα προτιμήσω τον πρώτο πάντως...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα τόνερ τι κόστος αλλαγής έχουν?

Όλα τα τόνερ ανακατασκευάζονται?

Υπάρχουν καταστήματα που το κάνουν αυτό?

 

Και όσο αφορά τον εκτυπωτή κάποια άλλη πρόταση?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω για τον ML-1665 χρησιμοποιώ αυτό http://www.f-deals.gr/mlt-d1042s-black-toner-samsung-gr-2.html  και στο 2ο γέμισμα που είμαι τώρα είναι μια χαρά.

Δεν χρειάζεται και αλλαγή το chip, οπότε γλυτωσα κατι λιγα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πεις και σε μας πως το έκανες γιατί θα έλθει και η δική μας η σειρά.

 

Mission accomplished... κοινώς το γέμισμα του τόνερ έγινε με επιτυχία. η μέθοδος που χρησιμοποίησα είναι σύμφωνα με το βίντεο που έβαλα παραπάνω, με τροποποίηση οτι δεν χρησιμοποίησα την ηλεκτρική σκούπα, αλλά απλό σκούπισμα. με χαρτί.
 
Οι εκτυπώσεις είναι ποιότητας original μπορώ να πω, εκτός απο τα μάυρα εντελώς background, που χάνει λιγάκι, χωρίς να είναι ενοχλητικό όμως. Ο γραφίτης δεν ξεκολάει πάνω απο το χαρτί, όπως έχω δει σε άλλα ξαναγεμσμένα τονερ.
 
Κόστος 19 ευρώ, τόνερ και chip, απο ένα μαγαζί απέναντι απο το πλαίσιο στην στουρνάρη. Βέβαια μου χύθηκε λίγο τονερ απ'εξω κατα το γέμισμα και η στάθμη έφτασε στο 90% αντί 100%. Θα παραγγείλω και απο ebay την επόμενη φορά να δω ποιότητα και θα δοκιμάσω και γεμίσω χωρίς να αλλάξω chip, να δω μήπως είναι περιττή η αλλαγή του.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mission accomplished... κοινώς το γέμισμα του τόνερ έγινε με επιτυχία. η μέθοδος που χρησιμοποίησα είναι σύμφωνα με το βίντεο που έβαλα παραπάνω, με τροποποίηση οτι δεν χρησιμοποίησα την ηλεκτρική σκούπα, αλλά απλό σκούπισμα. με χαρτί.
 
Οι εκτυπώσεις είναι ποιότητας original μπορώ να πω, εκτός απο τα μάυρα εντελώς background, που χάνει λιγάκι, χωρίς να είναι ενοχλητικό όμως. Ο γραφίτης δεν ξεκολάει πάνω απο το χαρτί, όπως έχω δει σε άλλα ξαναγεμσμένα τονερ.
 
Κόστος 19 ευρώ, τόνερ και chip, απο ένα μαγαζί απέναντι απο το πλαίσιο στην στουρνάρη. Βέβαια μου χύθηκε λίγο τονερ απ'εξω κατα το γέμισμα και η στάθμη έφτασε στο 90% αντί 100%. Θα παραγγείλω και απο ebay την επόμενη φορά να δω ποιότητα και θα δοκιμάσω και γεμίσω χωρίς να αλλάξω chip, να δω μήπως είναι περιττή η αλλαγή του.

 

 

Και πόσο χρόνο σε πήρε αυτή η διαδικασία;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μισή ώρα. Και ήταν η πρώτη φορά που γέμισα τονερ.

Τωρα μένει να δω πόσες εκτυπώσεις θα μου βγάλει. Το αυθεντικό σε κείμενο με λίγες φωτογραφίες, πρέπει να ξεπέρασε τις 1500 σελίδες που έλεγε. Ανυυυ και με το γέμισμα φτάσει το 75 % των σελίδων, τότε θα το συνεχισω, αλλιώς αυθεντικά τονερ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...