Προς το περιεχόμενο

Η Sony ανακοινώνει επίσημα το νέο Xperia L


z4rx07

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Στην επίσημη ανακοίνωση ενός νέου handset προχώρησε πρόσφατα η Sony, ερχόμενο να προστεθεί στην επιτυχημένη σειρά συσκευών Xperia που έχει παρουσιάσει η εταιρεία μέχρι στιγμής.

Ο λόγος για το Sony Xperia L, που φέρει διπύρηνο επεξεργαστή MSM8230 Qualcomm Snapdragon χρονισμένο στα 1GHz και γραφικά Adreno 305. Επιπροσθέτως η συσκευή έρχεται με 1GB μνήμη RAM αλλά και με 8GB εσωτερικό αποθηκευτικό χώρο καθιστώντας μάλιστα εφικτή και την επέκταση του μέσω μιας επιπρόσθετης microSD κάρτας μνήμης.

 

Να αναφερθεί ακόμη οτι η συσκευή εξοπλίζεται με οθόνη 4.3 ιντσών τύπου FWVGA (480 x 854). Η Sony επέλεξε να τοποθετήσει στη συσκευή έναν αισθητήρα κάμερας 8MP Exmor RS υποστηρίζοντας λήψη φωτογραφιών HDR και εγγραφή video 720p. Στο μπροστινό μέρος υπάρχει και μία κάμερα τύπου VGA.

 

Οι διαστάσεις της συσκευής ανέρχονται στα 128.7 x 65 x 9.7 mm, ενώ το βάρος της αγγίζει τα 137 γραμμάρια. Οι αυξημένες ενεργειακές απαιτήσεις καλύπτονται από μια μπαταρία των 1750mAh που επιτρέπει 8 ώρες και 30 λεπτά συνεχόμενη ομιλία σε 3G δίκτυα. Η συσκευή αναμένεται να κυκλοφορήσει σε παγκόσμιο επίπεδο με Android 4.1.2 Jelly Bean κατά το δεύτερο τρίμηνο του έτους, ενώ θα είναι διαθέσιμη σε τρείς χρωματικές εκδόσεις, μαύρο, άσπρο και κόκκινο.

 

Η τιμή του αυτή τη στιγμή στη Γερμανία, ανέρχεται στα €299 ενώ στην Ολλανδία στα €279. Η Sony Mobile Ιταλίας τοποθετεί την τιμή στα €299.

 

Link.png Site: http://www.xperiablog.net/2013/03/18/xperia-l-announced-4-3-inch-fwvga-display-1ghz-dual-core-8mp-exmor-rs/?utm_source=feedburner&utm_medium=feed&utm_campaign=Feed%3A+XperiaBlog+%28Xperia+Blog%29[/url]']xperiablog.net


Διαβάστε ολόκληρο το άρθρο

Επεξ/σία από z4rx07
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

480χ854 ανάλυση οθόνης σε κινητό 4,3 ιντσών????

WTF κινέζικες μαϊμούδες έχουν καλύτερη ανάλυση...

Επεξ/σία από Pain_Nagato
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγιναν της μοδας τα κινητα-παντοφλες. Ελεος

Έχεις δίκιο. Και να σκεφτείς ότι 4.3 ίντσες θεωρείται πλέον και σχετικά νορμάλ, όταν τα άλλα φτάνουν τις 5! Δλδ ρε παιδιά, δεν είμαι ο Shaq για να χωράει στο χέρι μου αυτό το πράμα! 

Να μου το θυμηθείς, σε λίγο θα βγάζουν εμφυτεύματα σιλικόνης για να έχουμε μακρύτερα δάχτυλα! 

(Φυσικά τώρα θα σπεύσουν όλοι οι υπέρμαχοι των smartphones με μεγάλες οθόνες και θα αρχίσουν για HD αναλύσεις, οτι είναι θέμα γούστου κτλ!Bring it on!) 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Και να σκεφτείς ότι 4.3 ίντσες θεωρείται πλέον και σχετικά νορμάλ, όταν τα άλλα φτάνουν τις 5! Δλδ ρε παιδιά, δεν είμαι ο Shaq για να χωράει στο χέρι μου αυτό το πράμα! 

Να μου το θυμηθείς, σε λίγο θα βγάζουν εμφυτεύματα σιλικόνης για να έχουμε μακρύτερα δάχτυλα! 

(Φυσικά τώρα θα σπεύσουν όλοι οι υπέρμαχοι των smartphones με μεγάλες οθόνες και θα αρχίσουν για HD αναλύσεις, οτι είναι θέμα γούστου κτλ!Bring it on!) 

Ναι, καποτε οι 4 ιντσες φανταζαν πολυ! Και δε λεω, να υπαρχουν και αυτα, αλλα απο οτι φαινεται η αγορα των μικρων (και καλων) κινητων εγκαταλειπεται.

Υπαρχουν και χρηστες που δεν χρειαζονται 8 πυρηνες και διπλους επεξεργαστες για να κανουν μια κληση ή να ακουσουν ενα mp3!

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ίντσες έχω και τις θεωρώ υπερβολή. πίστευα πως θα "προσαρμοστώ" αλλά δεν .. ιδανικές είναι οι 3.5, καταλαβαίνεις ότι όντως έχεις-κρατάς κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, καποτε οι 4 ιντσες φανταζαν πολυ! Και δε λεω, να υπαρχουν και αυτα, αλλα απο οτι φαινεται η αγορα των μικρων (και καλων) κινητων εγκαταλειπεται.

Υπαρχουν και χρηστες που δεν χρειαζονται 8 πυρηνες και διπλους επεξεργαστες για να κανουν μια κληση ή να ακουσουν ενα mp3!

ακριβώς. Με ένα κινητό 3.2 ιντσών είμαι, με μονοπύρηνο επεξεργαστή στα 600 ΜΗz και μισό γίγα RAM, και τα κάνω όλα όσα θέλω χωρίς πρόβλημα. Και μουσική, και πλοήγηση στο ίντερνετ, και τηλέφωνο, ακόμα και GPS και πάει μια χαρά. Έχουν γίνει πια τα smartphones σαν τους υπολογιστές που αγοράζει ο άλλος με 8 πυρήνες και 10 gigabyte RAM...για να μπαίνει fb και να ανοίγει μια εφαρμογή Office! Δεν λέμε να μη βγαίνουν και πιο τούρμπο κινητά, αλλά ας τα παίρνει στην τελική κάποιος που θα τα έχει όντως ανάγκη και βασικά να ΞΕΡΕΙ να τα χρησιμοποιήσει! 

Αλλά να μου πεις...κι η γκλαμουριά;;;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

480χ854 ανάλυση οθόνης σε κινητό 4,3 ιντών????

WTF κινέζικες μαϊμούδες έχουν καλύτερη ανάλυση...

 

Και ούτε Bravia Engine.Ας ήταν 30 e ακριβότερο με ανάλυση 720 και Bravia Engine.Θα ήταν πιο δελεαστική προσφορά.Α ρε Sony.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ακριβώς. Με ένα κινητό 3.2 ιντσών είμαι, με μονοπύρηνο επεξεργαστή στα 600 ΜΗz και μισό γίγα RAM, και τα κάνω όλα όσα θέλω χωρίς πρόβλημα. Και μουσική, και πλοήγηση στο ίντερνετ, και τηλέφωνο, ακόμα και GPS και πάει μια χαρά. Έχουν γίνει πια τα smartphones σαν τους υπολογιστές που αγοράζει ο άλλος με 8 πυρήνες και 10 gigabyte RAM...για να μπαίνει fb και να ανοίγει μια εφαρμογή Office! Δεν λέμε να μη βγαίνουν και πιο τούρμπο κινητά, αλλά ας τα παίρνει στην τελική κάποιος που θα τα έχει όντως ανάγκη και βασικά να ΞΕΡΕΙ να τα χρησιμοποιήσει! 

Αλλά να μου πεις...κι η γκλαμουριά;;;

Ελα ντε! Κι εγω με το ταπεινο xperia mini θα μεινω για πολυ ακομα, κραταει γερα! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...