Προς το περιεχόμενο

αγορά φωτοτυπικου laser


ino

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Καλημέρα σε όλους! θα ήθελα την βοήθειά σας.

 

Θέλω να αγοράσω ένα φωτοτυπικό λέιζερ. Είμαι φοιτήτρια και βγάζω αρκετές φωτοτυπίες και κάνω αρκετές εκτυπώσεις σε φωτοτυπάδικα, και έχω βαρεθεί να τρέχω να τα προλάβω ανοικτά..

 

έχω καταλήξει σε αυτά τα δύο μοντέλα και θέλω να μου πείτε τη γνώμη σας:

 

HP M1132 Laser Πολυμηχάνημα

 

Samsung SCX-3405F Laser Πολυμηχάνημα

 

Σχετικα με την χρήση που θέλω να του κάνω:

τους περισσότερους μήνες, θα βγάζω το πολύ 50 φωτοτυπίες την εβδομαδα.

σε περίοδο εξεταστικής, απο 100 εως και 250 φωτοτυπίες τη βδομάδα.

 

ποιο απο τα δύο θα μου βγαλει τα λιγότερα προβλήματα; έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο σε ανάλογη τιμή;

 

με ενδιαφέρει και η εμπειρία σας απο αυτες τις δύο εταιρίες ακομα κι αν δν είχατε αυτο το μοντέλο (απλά όταν μου λέτε για την εμπειρία σας, παρακαλώ να μου λέτε αν είχατε λέιζερ ή κάτι άλλο για να καταλήξω πιο εύκολα στο τί θα προτιμήσω!)

 

ευχαριστώ πολύ!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Hp τον ξεχνάς ή πάνω στο παραπάνω μοντέλο για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν έχει Αυτόματο τροφοδότη. Πρέπει δλδ να σηκώνεις το καπάκι για την κάθε σελίδα. Tragic!!! Πάντως είναι αρκετά αξιόπιστος, όπως και το επόμενο μοντέλο με τον τροφοδότη.  Τα έχω και τα δύο στο γραφείο και δεν έχουν παρουσιάσει το παραμικρό. Για τον samsung δεν έχω εικόνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον Hp τον ξεχνάς ή πάνω στο παραπάνω μοντέλο για τον πολύ απλό λόγο ότι δεν έχει Αυτόματο τροφοδότη. Πρέπει δλδ να σηκώνεις το καπάκι για την κάθε σελίδα. Tragic!!! Πάντως είναι αρκετά αξιόπιστος, όπως και το επόμενο μοντέλο με τον τροφοδότη.  Τα έχω και τα δύο στο γραφείο και δεν έχουν παρουσιάσει το παραμικρό. Για τον samsung δεν έχω εικόνα

ααα αρα γενικα τον λειτουργεις το συγκεκριμενο εκτυπωτη και δεν σου εχει βγαλει προβληματα ε? τι θα πει αυτοματος τροφοδοτης θα μπορουσες να μου εξηγησεις? :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα τον HP M1132 γιατί είναι σκυλί και έχει πολύ φθηνά συμβατά αναλώσιμα.

 

Άλλωστε σε αυτές τις τιμές δε θα βρεις σωστό μηχάνημα laser με αυτόματο τροφοδότη.

Το samsung έχει, αλλά έχει πιο ακριβά αναλώσιμα. Διαλέγεις και παίρνεις.

 

Αναλώσιμα για τον HP βρίσκεις με 15 ευρώ, ενώ για τον samsung με 30 ευρώ για τις ίδιες πάνω κάτω σελίδες.

O αυτόματος τροφοδότης είναι αυτό που βάζεις όλα τα φύλλα μαζεμένα και τα αντιγράφει μόνο του. Αν δηλαδή σκοπεύεις να βγάζεις φωτοτυπίες μαζικά χαρτί Α4, τότε θα σου είναι χρήσιμος. Αν βγάζεις βιβλία ή τετράδια δε θα σου είναι χρήσιμος.

 

Αν νομίζεις ότι δε θα το χρησιμοποιείς τόσο πολύ και ο αυτόματος τροφοδότης σου είναι χρήσιμος, πάρε samsung!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα σου πρότεινα τον HP M1132 γιατί είναι σκυλί και έχει πολύ φθηνά συμβατά αναλώσιμα.

 

Άλλωστε σε αυτές τις τιμές δε θα βρεις σωστό μηχάνημα laser με αυτόματο τροφοδότη.

Το samsung έχει, αλλά έχει πιο ακριβά αναλώσιμα. Διαλέγεις και παίρνεις.

 

Αναλώσιμα για τον HP βρίσκεις με 15 ευρώ, ενώ για τον samsung με 30 ευρώ για τις ίδιες πάνω κάτω σελίδες.

O αυτόματος τροφοδότης είναι αυτό που βάζεις όλα τα φύλλα μαζεμένα και τα αντιγράφει μόνο του. Αν δηλαδή σκοπεύεις να βγάζεις φωτοτυπίες μαζικά χαρτί Α4, τότε θα σου είναι χρήσιμος. Αν βγάζεις βιβλία ή τετράδια δε θα σου είναι χρήσιμος.

 

Αν νομίζεις ότι δε θα το χρησιμοποιείς τόσο πολύ και ο αυτόματος τροφοδότης σου είναι χρήσιμος, πάρε samsung!

 σε ευχαριστώ με κατατόπισες πολύ καλά. όχι δεν μου χρειάζεται ο αυτόματος τροφοδοτης γιατι θα βγαζω κυρίως απο βιβλία.. συνεπώς, καταλήγω  στον hp.

σας ευχαριστω πολύ όλους, καλό τριήμερο να έχετε :-)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...