Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Η περιπτωση να εχουν "καλο" κινητο και πληρωμενες ολες τις υποχρεωσεις τους υπαρχει η' το αποκλειουμε?

Υπάρχει αγαπητέ μου και βέβαια υπάρχει αλλά εγώ ξέρω αρκετούς που ενώ δεν έχουν την οικονομική δυνατότητα και χρωστάνε σε όλον τον κόσμο  σε αυτοκίνητο καλό και μόστρα κινητό είναι πρώτοι.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Η πλειοψηφία έχει smartphones.

 

Πιστεύεις ότι η πλειοψηφία είναι οικονομικά άνετη;

 

Επειδή είσαι εσύ και κάποιοι άλλοι, δε σημαίνει ότι όλοι είναι το ίδιο.

Πολύ σωστά τα λες φίλε μου πολύ σωστά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμενα τα μαυρα μου κανουν για φτηνιαρικα... 

Γενικα αυτη η γυαλιστερη εκδοση του συγκεκριμενου πλαστικου και σε αυτο το εμβαδον δεν ειναι και οτι καλυτερο. Απλα για μενα το σκουρο τρωγεται καπως

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)  Δηλαδή πιστεύεις ότι ο ανασχεδιασμός του iphone 5 είναι καλύτερος; Να αναφέρω μήπως την πλαστικούρα του 3gs; Που ειλικρινά αν δεν έβγαινε με γυαλί το 4αρι δεν θα λέγατε τίποτα για την ποιότητα!

 

 

2)  Η apple ήταν αυτή που έλεγε για το ιδανικό μέγεθος των 3,5 ιντσών. Οι χρήστες τα ίδια... τότε μάλιστα κατηγορούσαν το S2 για τις 4,3 ίντσες και ξαφνικά βλέπουμε την διαφήμιση του iphone 5 να λέει πως "το δάχτυλο φτάνει από εδώ μέχρι εδώ." Το κρατούμενο; ΚΑΙ ΤΟ iPHONE ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΑ!

 

 

3)  Όσον αφορά τον εσπρέσο... τουλάχιστον η SAMSUNG δεν βγάζει μοντέλα με λίγο καλύτερο επεξεργαστή και λίγο καλύτερη κάμερα! Οι χρήστες των iphone λέγανε συγκεκριμένα ότι δεν αξίζει να αλλάξεις το 4ς για το 5.

 

 

4)  Είδες smartphone με καλή μπαταρία; Όσα mAh και να έχει μια συσκευή, η μπαταρία πέφτει πανεύκολα. Στην τελική έχει να κάνει με την χρήση και τις ρυθμίσεις που κάνει ο χρήστης. Επειδή αναφέρεσαι ως χρήστης iphone αυτό που γνωρίζω είναι ότι το iphone χωρίς φορτιστή αυτοκινήτου ή μάλλον φορτιστή στο χέρι... δεν πάει πουθενά! Το κρατούμενο; ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ, ΔΙΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ.

 

 

5)  Το iphone πόσο κοστίζει δηλαδή; Στα ίδια ακριβώς χρήματα δεν βρίσκονται; Ίσα ίσα που ειδικά για το iphone το θέμα της τιμής δεν υφίσταται καθόλου, ώστε να κατηγορούν την ακρίβεια. Για το μηλαράκι δηλαδή τα έχουν τα money; ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΣΥΓΧΥΖΟΜΑΙ.

 

 

Κλείνοντας ας μην συγκρίνουν όλες τις συσκευές με τα iphone, μιας και δεν έχουμε δει ποτέ την apple να βγάζει ένα ανάλογο κινητό με τις ανάλογες δυνατότητες... ας βγάλει ένα Iphone των 250-300-350 ευρώ ώστε να μπορέσουμε να το συγκρίνουμε με μία ανάλογη συσκευή.

 

Από τα όσα συμπεράνω, καταλαβαίνω ότι η apple δεν είναι ανταγωνιστική διότι δεν μάχεται και βρίσκεται πάντα με full χαρακτηριστικά επειδή φοβάται! Αυτό βέβαια ισχύει και στα macbook...! Να λείπουν απαντήσεις τύπου η apple τα θέλει όλα στην κορυφή, δεν είναι τυχαίο που όλα της τα προϊόντα είναι φωτιά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1)  Δηλαδή πιστεύεις ότι ο ανασχεδιασμός του iphone 5 είναι καλύτερος; Να αναφέρω μήπως την πλαστικούρα του 3gs; Που ειλικρινά αν δεν έβγαινε με γυαλί το 4αρι δεν θα λέγατε τίποτα για την ποιότητα!

 

 

2)  Η apple ήταν αυτή που έλεγε για το ιδανικό μέγεθος των 3,5 ιντσών. Οι χρήστες τα ίδια... τότε μάλιστα κατηγορούσαν το S2 για τις 4,3 ίντσες και ξαφνικά βλέπουμε την διαφήμιση του iphone 5 να λέει πως "το δάχτυλο φτάνει από εδώ μέχρι εδώ." Το κρατούμενο; ΚΑΙ ΤΟ iPHONE ΜΕΓΑΛΩΝΕΙ, ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΑ ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΣΧΗΜΑ!

 

 

3)  Όσον αφορά τον εσπρέσο... τουλάχιστον η SAMSUNG δεν βγάζει μοντέλα με λίγο καλύτερο επεξεργαστή και λίγο καλύτερη κάμερα! Οι χρήστες των iphone λέγανε συγκεκριμένα ότι δεν αξίζει να αλλάξεις το 4ς για το 5.

 

 

4)  Είδες smartphone με καλή μπαταρία; Όσα mAh και να έχει μια συσκευή, η μπαταρία πέφτει πανεύκολα. Στην τελική έχει να κάνει με την χρήση και τις ρυθμίσεις που κάνει ο χρήστης. Επειδή αναφέρεσαι ως χρήστης iphone αυτό που γνωρίζω είναι ότι το iphone χωρίς φορτιστή αυτοκινήτου ή μάλλον φορτιστή στο χέρι... δεν πάει πουθενά! Το κρατούμενο; ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΗΣΕΙ ΑΥΤΗ Η ΠΑΡΛΑ ΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ, ΔΙΟΤΙ ΑΦΟΡΑ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΚΑΤΑΣΚΕΥΑΣΤΗ.

 

 

5)  Το iphone πόσο κοστίζει δηλαδή; Στα ίδια ακριβώς χρήματα δεν βρίσκονται; Ίσα ίσα που ειδικά για το iphone το θέμα της τιμής δεν υφίσταται καθόλου, ώστε να κατηγορούν την ακρίβεια. Για το μηλαράκι δηλαδή τα έχουν τα money; ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΑ ΒΛΕΠΩ ΚΑΙ ΣΥΓΧΥΖΟΜΑΙ.

 

 

Κλείνοντας ας μην συγκρίνουν όλες τις συσκευές με τα iphone, μιας και δεν έχουμε δει ποτέ την apple να βγάζει ένα ανάλογο κινητό με τις ανάλογες δυνατότητες... ας βγάλει ένα Iphone των 250-300-350 ευρώ ώστε να μπορέσουμε να το συγκρίνουμε με μία ανάλογη συσκευή.

 

Από τα όσα συμπεράνω, καταλαβαίνω ότι η apple δεν είναι ανταγωνιστική διότι δεν μάχεται και βρίσκεται πάντα με full χαρακτηριστικά επειδή φοβάται! Αυτό βέβαια ισχύει και στα macbook...! Να λείπουν απαντήσεις τύπου η apple τα θέλει όλα στην κορυφή, δεν είναι τυχαίο που όλα της τα προϊόντα είναι φωτιά.

ψυχραιμα φιλε μου. θα βγαλεις λεφτα αν πουλησει λιγοτερο η apple? μια χαρα ειναι και τα μεν και τα δε. ας παρει ο καθενας οποιο προτιμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ωραία. σε νέα παρουσίαση κινητού μπήκε ο καθένας κι έγραψε τη μαλακία του..

από apple vs android flame μέχρι κοινωνιοοικονομικές απόψεις για την οικονομική κατάσταση του έλληνα με το smartphone.

 

ας γράψω κι εγώ τη δική μου λοιπόν .. :P

 

το συγκεκριμένο κινητό για μένα είναι το πρώτο desktop replacement smartphone όλων των εποχών.

με την επεξεργαστική ισχύ και τη μνήμη του,
με τη full hd ανάλυση,
 

και με μια οθόνη 20-22 ιντσών

με ένα ανταπτοράκι hdmi των 25 ευρώ , κι ένα Bluetooth πληκτρολόγιο και ποντίκι
δεν χρειάζεσαι πλέον υπολογιστή για βασική χρήση desktop.   :-D

 

μέχρι και windows emulators υπάρχουν (ή linux) για όποιον θέλει να δοκιμάσει..

 

δοκίμασα να το κάνω με το note II μου αλλά η χαμηλή ανάλυση της οθόνης μου ήταν εμπόδιο.

 

ενδεχομένως να το κάνω με το Note III (αν το αγοράσω όταν βγει)..

 

 

=====================

όσον αφορά το s4 , είναι ένα smartphone με την τελευταία λέξη της τεχνολογίας.

Σε άλλους θα αρέσει η 5άρα οθόνη και τα πλαστικά, άλλους θα τους ενοχλούν.

end of story.

 

προσωπικά , είμαι φαν των μεγάλων οθονών εδώ και χρόνια.

 

Από τα υπάρχοντα μοντέλα μου αρέσει περισσότερο το xperia Z, και σαν σχήμα και σαν μέγεθος,
αλλά κυρίως γιατί πλένεται :-D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εσυ που θες 5 ποιος ο λογος;

είπε ότι δεν του φτάνουν οι 4.3, όχι ότι θέλει 5...

 

αν έχεις συνηθίσει σε περισσότερες ίντσες κακά τα ψέματα σου κακοφαίνεται όταν πας σε λιγότερες...

 

άσε που για να έχεις τουλάχιστον 720p πρέπει να πας σε 4.5 ίντσες (ελάχιστα 4.3" 720p στην ελληνική αγορά) το λιγότερο, οπότε αυτόματα οι 4.3 τρώνε άκυρο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα.Αν σου φτανουν 4,3 ιντσες,τοτε να παρεις εσυ 4,3 ιντσες.Κουμαντο στην οθονη του κινητου μας θα μας κανετε;Εγω μπορει να γουσταρω 5 ιντσες,ποιος εισαι εσυ που που θα μου πει:"ελεος,μεχρι 4,3 και πολυ ειναι";

 

Για το s4 τωρα,μου αρεσει παρα πολυ σαν κινητο,με τουμπανο χαρακτηριστικα,το πλαστικο δεν με πηραζει(ετσι και αλλιως το 90% των χρηστων τα βαζει σε πλαστικες θηκες) και ισα ισα προτιμω τα πλεονεκτηματα του εναντι των αλλων υλικων,αλλα δυστηχως no money.Οποτε μενουμε με το u8800pro,το οποιο μολις χτες αναβαθμιστηκε σε μια custom jb,οποτε ειναι σαν να εχω καινουριο κινητο. :P

ειναι απλα απαισια τοσο μεγαλη οθονη, και ειδικα με την αρχικη οθονη των αντροιντ ειναι μια άπλα, χωρις να χρησιμευει πουθενα.

Δεν κανω επιθεση, απλα ρωταω, τι στο καλο κανεις τετοια οθονη;

Προσωπικα.. ειναι απαισια., δεν βολευει, χαλαει την αισθητικη του κιν, θες τσαντακι μπανανα για να το κουβαλας, και συγκεκριμενα.. χωρις gorilla glass δεν πας πουθενα SG4.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

άσε που για να έχεις τουλάχιστον 720p πρέπει να πας σε 4.5 ίντσες (ελάχιστα 4.3" 720p στην ελληνική αγορά) το λιγότερο, οπότε αυτόματα οι 4.3 τρώνε άκυρο...

720p

και και και..

αν θες ρε παιδακι μου την πιο γαματη αναλυση παρε Sony Bravia με HD και Dolby Digital και συνδεσε τη με το πισι σου.

Οπως και να το κανουμε Smartphone θα ειναι, ποτε δεν εχουν καποια καλυτερη οθονη απο ντεσκτοπ-ταμπλετ, ποτε δεν θα δουμε τιβι απο εκει, εκτος απο κανα Youtube video των 10 λεπτων.

Αυτο που θελω να πω, ειναι πως ολα αυτα ειναι "αχρηστα" γτ ειναι απλα σμαρτφοουνς.

No offence.

One love to Thresh!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι απλα απαισια τοσο μεγαλη οθονη, και ειδικα με την αρχικη οθονη των αντροιντ ειναι μια άπλα, χωρις να χρησιμευει πουθενα.

Δεν κανω επιθεση, απλα ρωταω, τι στο καλο κανεις τετοια οθονη;

Προσωπικα.. ειναι απαισια., δεν βολευει, χαλαει την αισθητικη του κιν, θες τσαντακι μπανανα για να το κουβαλας, και συγκεκριμενα.. χωρις gorilla glass δεν πας πουθενα SG4.

 

Το S 4 έχει gorilla glass 3. Κουμάντο στα κινητά σας. Γουστάρουμε μεγάλες οθόνες και από την στιγμή που το S4 έχει μικρότερες διαστάσεις από το S 3 μαγκιά της.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...