Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πάντως το να περιμένουμε ριζικές αλλαγές στην εμφάνιση των smartphones είναι αστείο. Είναι σαν να περιμένουμε να βγουν αυτοκίνητα με τετράγωνες ρόδες, δεν γίνεται. Όταν έχεις να κάνεις με οθόνη αφής τα πράγματα είναι συγκεκριμένα. Για μένα το ότι μεγάλωσαν την οθόνη και κράτησαν ίδιες διαστάσεις είναι επίτευγμα, όσο για τα κινητά με γωνίες, μετά από το SII και το XperiaS δεν είμαι σίγουρος ότι θα αγόραζα ξανά κάποιο τετραγωνισμένο. Έχουν μια αίσθηση περίεργη. Το SIII παρότι μεγαλύτερο από το SII μου έκατσε καλύτερα στο χέρι με το SII είχα συνέχεια την αίσθηση ότι μου πέφτει. Άλλα όλα γούστα είναι. Το ουσιαστικό πια στα smartphones είναι τα χαρακτηριστικά και η υλοποίηση του λειτουργικού, όπως και η υποστήριξη από την εταιρία και σ αυτούς τους τομείς η Samsung τα καταφέρνει και είναι ένα βήμα μπροστά από τους άλλους, παρ ότι υποστηρίζει ένα σορό διαφορετικές συσκευές. Ο ανταγωνισμός είναι καλό πράγμα για όλους. Όσοι ξεχάσαν τον ανταγωνισμό έμειναν πίσω (βλέπε ΝΟΚΙΑ).

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

...παντως το οτι συζητιεται τοσο εντονα για ενα κινητο οχι μονο εδω, αλλα παντου, τοτε σημαινει οτι η samsung(και η καθε εταιρια)εχει πετυχει το σκοπο της....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προφανώς δεν καταλαβαίνεις ότι το πλαστικό είναι πρακτικό,φθηνό,και προσδίδει χαμηλό δείκτη SAR, και ακόμα και for the looks είναι κομπλέ. το μόνο που ξινίζει αρχικά είναι η αίσθηση της αφής στην οποία αν βάλεις στην άκρη το κόμπλεξ που διακατέχει τον κόσμο με το πλαστικό, είναι κομπλέ.

 

τι αμάξι έχεις είπαμε? μήπως είναι τίγκα στο πλαστικό? δεν σ αρέσει? τράβα αγόρασε αμάξι μέσα στην λαμαρίνα τότε

τι συσκευές έχεις στο σπίτι? από πλαστικό? πάρε από σίδερο τότε

τι? τελικά τα περισσότερα πράγματα που έχεις είναι από πλαστικό? τότε τι το κράζεις ? :P

Αδελφέ στην Δημοκρατία ο καθένας νομίζω λέει ελεύθερα την γνώμη του και όσο για την νέα πλαστικούρα της Sasmung δεν μπορούσα να μην την σχολιάσω γιατί από την στιγμή που η HTC και η SONY χρησιμοποιούν στα νέα τους μοντέλα αλουμίνιο και γυαλί και όχι πλαστικούρα πάει να πει ότι η Samsung δεν σέβεται τους πελάτες της και εξακολουθεί να τους πουλάει πανάκριβα τα κινητά χωρίς να βελτιώνει το εξωτερικό περίβλημα όπως κάνουν οι άλλες εταιρίες,αλλά θα μου πεις όταν έχει καταναλωτές με μυαλά σαν τα δικά σου τι να βελτιώσει?ας είναι καλά τα πρόβατα που αγοράζουν πανάκριβα χωρίς να απαιτούν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εδώ μου έβγαλες τα μάτια :P

σχεδόν τα διπλά? όχι κύριε... εννοείτε πως όχι. στο θέμα πωλήσεις , google it να δεις.... ;)

 

 

http://www.phonearena.com/news/Analyst-Apple-iPhone-has-sold-88-million-more-units-than-Samsung-Galaxy-S-and-Note-models_id38853

 

μαλλον εσύ πρεπει να το ψαξείς λιγο στο google...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν σέβεται τους πελάτης της? βγήκε κι είπε "you are holding it wrong?" κοροιδεύει τον κόσμο με δήθεν καινοτομίες? κι άλλα 1002 παραδείγματα ? όχι

 

 

http://www.christianpost.com/news/galaxy-s3-vs-iphone-5-samsung-sells-more-smartphones-than-apple-in-2012-89323/

http://mashable.com/2012/10/26/samsung-shipped-twice-as-many-smartphones-as-apple-last-quarter/

(κι άλλα πολλά :P)

 

επίσης η Samsung δεν έχει 4 κινητά. http://www.gsmarena.com/samsung-phones-9.php

 

τα λινκ που εστειλες ήταν ενώ το S3 ήταν είδη ενα χρόνο έξω και το iphone 5 μόλις είχε πρωτοβγεί...ξέρω είναι περίπλοκο με πολλα μαθηματικα  B)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

επίσης η Samsung δεν έχει 4 κινητά. http://www.gsmarena.com/samsung-phones-9.php

 

Αυτο ειναι μια μεγαλη αληθεια που πρεπει να την συνειδητοποιησουν πολλοι. Κατι λεγαμε πριν για diversification και οτι της Samsung τα στοιχηματα στην αγορα ειναι πιο ασφαλη απο των υπολοιπων.. ;) Μπορει αλλοι να ανεβηκαν τοσο ψηλα γρηγορα και να αποτελουν "υποδειγμα", αλλα μην εκπλαγειτε αν στο μελλον χωρις σωστη στρατηγικη πεσουν και τοσο ευκολα.

Οσο για το LG και οτι ειναι ηδη εδω τα εχουμε πει.. Να ναι καλα η LG αλλα no thanx δεν θα παρω με το support τους..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...παντως το οτι συζητιεται τοσο εντονα για ενα κινητο οχι μονο εδω, αλλα παντου, τοτε σημαινει οτι η samsung(και η καθε εταιρια)εχει πετυχει το σκοπο της....

που να δείς για το iPhone τι ντόρος γινεται...και γενικα για την Apple εγω τα λέω αλλα ποιος τα ακούει...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

'Ηθελα να σε ρωτήσω αδελφέ αν εσύ αγόραζες ένα FIAT αμάξωμα με όλα τα υπόλοιπα ,μηχανή,σαλόνι,αξεσουάρ,κ.τ.λ. FERRARI (ανήκουν και οι δύο εταιρείες στο ίδιο γκρούπ)στην τιμή που έχει η FERRARI?

 

1.Η ferrari ανηκει στο group fiat απο οσο ξερω οποτε think again.. It's not just an example if you know what I mean... ;) I OWN you, you don't OWN me. Εγω εχω 100 μοντελα εσυ 3-4. Αν εσυ δεν πας καλα στα 4 τοτε χαιρετα μου τον platano,ενω εγω εδω θα ειμαι ακομη..

2.Εαν υποθεσουμε προς χαριν παραδειγματος οτι τα δυο κινητα ειχαν τα ιδια χαρακτηριστικα,τοτε το iphone θα ηταν πιο ακριβο να εισαι σιγουρος. Και ΟΧΙ δεν θα ηταν μοναχα επειδη εχει καλυτερο "κελυφος"

3.Δεν σε αναγκαζει να το παρεις κανεις ρε αδελφε νισαφι πια.. Παρε το HTC,παρε το SE που ειναι τοσο ωραια και σου αρεσουν, σε αναγκασε κανεις στο κατω κατω; Εγω θελω specs πανω απο ολα,αλλιως θα επερνα ενα Vertu και θα αραζα.. (λεμε τωρα αν τα ειχα λολ)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κινητό είναι τούμπανο.

Απλα καλό θα είναι να σταματήσει κάπου εδω στο μέγεθος οθόνης, αντε εως 5' μετά θα ανήκει  στην κατηγορία βατραχοπέδιλου (την παντόφλα την ξεπεράσαμε)

 

Αν δεν ημουν απόλυτα ευχαριστημένος με το nexus μου θα το σκεφτόμουν πολύ σοβαρά.

 

Πάλι best seller θα βγει αλλά τεσπα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

α ναι τωρα που το ξανασκεφτομαι δεν κανουν οτι κ τα PC...

 

ΔΕΝ ΠΕΤΑΝΕ ΜΠΛΕ ΟΘΟΝΕΣ!!!! εχετε δικιο να μου την λετε...

 

οσο κ να προσπαθησα σε mac δεν τα καταφερα...

pebkac ftw...
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο εμφανιση   απογοητευτηκα γιατι περιμενα κατι ξεχωριστο , ειναι σχεδον ιδιο με το S3 :down: ατολμο ,αοσμο,αγευστο πιστευω οτι το S2 ειναι μακραν το ομορφοτερο της σειρας S.

 

Ομως απο τεχνολογικα χαρακτηριστικά και εξελιξη ζαμαει και δερνει τον ανταγωνισμο !:P απλα δεν υπαρχει συγκριση με κανενα σε αυτο το κομματι .

Ειναι παντου καλυτερο απο το μεχρι πρότινος κορυφαιο  S3 και εχει μικροτερες διαστασεις και βαρος με παράλληλη αυξηση της οθονης .

Μ'αρεσει που εχει αισθητηρες θερμοκρασιας και υγρασιας :happy:

 

Θα μπορουσε να ειναι εξ'ολοκληρου κατασκευασμενο απο  καλυτερα  υλικα (γυαλι-αλουμινιο-ανθρακονημα)  αν και προσωπικα εμενα δεν με πολυ- απασχολει  αυτο το κομματι  αρκει αυτα που εχει να ειναι καλης ποιοτητας, παντως ειναι ευπροσδεκτη η προσθήκη αλουμινιου  στο προφιλ της συσκευης ! 

 

 

Πιστευω οτι αξιζει ενα ΜΠΡΑΒΟ στην Samsung  
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι διαμαρτυρεστε για το μεγαλο μεγεθος, ισως παρασυρεστε απο την μεγαλη οθονη. Μην ξεχναμε οτι εχει οριακα μικροτερες διαστασεις απο το S3, παρολο την μεγαλυτερη οθονη. 

 

Ή για να δωσουμε ενα μετρο συγκρισης με το iphone 5, το galaxy s4 ειναι μολις 10% μακρυτερο, 19% πλατυτερο, αλλα έχει 56% μεγαλυτερη οθονη!!

Αυτο ειναι εξυπνος σχεδιασμος..

 

Σε σχεση με το iphone 4s ,  το galaxy s4 ειναι 18% μακρυτερο, 19% πλατυτερο, αλλα έχει 90% μεγαλυτερη οθονη κ ειναι ελαφρυτερο..

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...