Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

αν αρχήσω κι εγώ τα copy paste kirile θα φτάσουμε 50 σελίδες και θα συνεχίσεις να λες ότι όλα κολλάνε κ.λπ. οπότε οκ, μείνε με το iOS αλλά μην είσαι τόσο απόλυτος με το Android πόσο μάλλον όταν έχεις άπειρες επιλογές εκεί,άρα πολλά διορθώνονται... άρα μπορείς να κάνεις και λάθος (γιατί δεν είμαστε στο 2.3 που εκεί σαφώς είχε σοβαρά θέματα, αλλά στο 4.2. πλέον κι όσο περνάει ο καιρός γίνεται και το stable από τη μάνα του, αν και από το JB στέκεται δίπλα δίπλα πλέον με το iOS)

 

ντάνε οκ, αλλά έλεος που αλλάζεις συνεχώς θέμα :P

 

το όλα τσάμπα εξαρτάται που. π.χ. είναι κουλό να έχει κάποιος συσκευή 600 ευρώ και πάνω (για να μην λες πως κράζω μόνο το μήλο) και να έχει πειρατικές εφαρμογές στο κινητό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Σωστά γιατί για να πάρεις ένα android  πρέπει να έχεις ολοκληρώσει πρώτα ένα μεταπτυχιακό ώστε να "το φέρεις στα μέτρα σου" και να ξεπεράσεις τα προβλήματα και τους περιορισμούς του λειτουργικού! 

και το αντιπαλο δεος ειναι το ios, που δεν εχει κανενα απολυτως περιορισμο και κανεις δεν κανει jb για να κανει αυτονοητα πραγματα

 

ειναι προτιμοτερο να παιζεις κρυφτουλι με την apple και σε καθε αναβαθμιση να περιμενεις το jb

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αν αρχήσω κι εγώ τα copy paste kirile θα φτάσουμε 50 σελίδες και θα συνεχίσεις να λες ότι όλα κολλάνε κ.λπ. οπότε οκ, μείνε με το iOS αλλά μην είσαι τόσο απόλυτος με το Android πόσο μάλλον που έχεις άπειρες επιλογές, άρα μπορείς να κάνεις και λάθος (γιατί δεν είμαστε στο 2.3 που εκεί σαφώς είχε σοβαρά θέματα, αλλά στο 4.2. πλέον)

 

ντάνε οκ, αλλά έλεος που αλλάζεις συνεχώς θέμα :P

 

το όλα τσάμπα εξαρτάται που. π.χ. είναι κουλό να έχει κάποιος συσκευή 600 ευρώ και πάνω (για να μην λες πως κράζω μόνο το μήλο) και να έχει πειρατικές εφαρμογές στο κινητό.

Έχεις δίκιο. Μου έτυχε ελαττωματική συσκευή. Δε ξέρω να στήνω σωστά και το Android. You win...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

άσχετο αλλά κανένα άλλο κινητό πλην του andoid δεν έχει multitasking

όλα τα άλλα είναι εφέ multitasking και τίποτα παραπάνω

 

Εχμ! Για να αναλύσουμε καλύτερα το "multitasking" του Android... :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άσχετο αλλά κανένα άλλο κινητό πλην του andoid δεν έχει multitasking

όλα τα άλλα είναι εφέ multitasking και τίποτα παραπάνω

σωστος και σκεψου οτι παρολα αυτα πολλοι παραπονιουνται πως ουτε και το android εχει αρκετα καλο multitasking σε σχεση πχ με meego ή symbian 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Στο επόμενο μήνυμά σου θα συμφωνήσεις και για τα υπόλοιπα. Πάμε: 

 

Dialer

Messages

Album

Notes

S Planner

 

Όλα σέρνονται. Είμαι με custom και ψιλοβελτιώθηκαν, όχι όμως κάτι σπουδαίο.

 

Εννοείται ότι δεν ανακαλώ τίποτα από αυτά που έγραψα. Δεν υπάρχει εφαρμογή στο android που να λειτουργεί όσο smooth και γρήγορα λειτουργεί στο iOs! Και κάπου εδώ τελειώνει η κουβέντα, δεν αξίζει καν να το συνεχίσω. Όλο το λειτουργικό είναι ένα κλικ πιο αργό στην απόκριση από iOs και Windows 8.

 

Αρκεί αυτό για να σε κάνει να προτιμήσεις ένα iPhone ή ένα Windows Phone από ένα τούμπανο Android; Ναι και όχι, όλα εξαρτώνται από τις προτεραιότητες του καθενός και τους συμβιβασμούς που μπορεί να κάνει.

Εξακολουθω να διαφωνω, αλλα ας συμφωνησουμε πως διαφωνουμε :lol:

 

Με μια ενσταση για το Messages που δε γνωριζω γιατι δεν το χρησιμοποιω ποτε (λογω Go sms).

 

Φυσικα δε χρειαζεται να ανακαλεσεις το οτιδηποτε. Αλλα εμμενω στο οτι δεν εχει νοημα να συγκρινεις μοναχα εφαρμογες ειδικα οταν αναφερεις το Note στο παιχνιδι (γιατι η συκεκριμενη συσκευη ειναι more than that). Ασε που στο κατω κατω αν θελει κανεις να ειναι αντικειμενικος θα συγκρινει την υλοποιηση του Os στο Nexus 4 (λογω pure android) με το Iphone. 

 

Εννοειται πως τελεια συσκευη δεν υπαρχει. Πχ εγω προσωπικα δε θα συμβιβαζομουν για κανεναν λογο με μικροτερη οθονη και ελλειψη multiwindows (αφου μιλησαμε για Note). Αλλος δε θα συμβιβαζοταν για κανεναν λογο  με εστω ενα κλικ βραδυτερη εκτελεση του dialer ή πλαστικα υλικα. Επιλογες ειναι οπως πολυ σωστα εθεσες (και σεβαστες) :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Μου έτυχε ελαττωματική συσκευή. Δε ξέρω να στήνω σωστά και το Android. You win...

 

να μου έλεγες πως όλα αυτά που είπες ότι κολλάνε στην 2.3 ΝΑΙ, στην 4.0 ΝΑΙ, αλλά στην 4.1 ΟΧΙ

 

η JB έφερε τα πάνω κάτω. και σε άλλο τόπικ είχα πει πως μέχρι και την ICS το Android είχε θέματα και το iOS ήταν καλύτερο σε θέματα σταθερότητας. από την JB και μετά όμως τέλος αυτά. τώρα αν κάποιος κάνει το κινητό του μαντάρα με καστομιές κ.λπ. ε δεν φταίνει το Android.

 

 

Εχμ! Για να αναλύσουμε καλύτερα το "multitasking" του Android... :P

 

περιμένω με αγωνία

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ! Για να αναλύσουμε καλύτερα το "multitasking" του Android... :P

Όταν λέμε multitasking εννοούμε αυτό που βγαίνεις για λίγο από μια εφαρμογή (ένα παιχνίδι πχ) και ενώ περιμένεις να το συνεχίσεις από εκεί που το άφησες με τα 2GB RAM της σούπερ-ντούπερ συσκευής, το βλέπεις να ξεκινάει από την αρχή, ακόμα και αν στο μεταξύ έχεις πάρει μόνο 2 κλήσεις; Αυτό το multitasking δεν το έχει το iOs, το ομολογώ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχμ! Για να αναλύσουμε καλύτερα το "multitasking" του Android... :P

 

 

σωστος και σκεψου οτι παρολα αυτα πολλοι παραπονιουνται πως ουτε και το android εχει αρκετα καλο multitasking σε σχεση πχ με meego ή symbian 

 

δεν ξέρω τι λέτε πάντως μόνο με τον firefox android μπορώ να έχω ένα site ανοιχτό πχ youtube να ακούω μουσική και να δουλεύω σε άλλο tab ή ακόμα να παίζει youtube από firefox και να είμαι σε άλλη εφαρμογή,

τα άλλα περί pause των εφαρμογών σε multitasking έννοια είναι απλά ανοησία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν λέμε multitasking εννοούμε αυτό που βγαίνεις για λίγο από μια εφαρμογή (ένα παιχνίδι πχ) και ενώ περιμένεις να το συνεχίσεις από εκεί που το άφησες με τα 2GB RAM της σούπερ-ντούπερ συσκευής, το βλέπεις να ξεκινάει από την αρχή, ακόμα και αν στο μεταξύ έχεις πάρει μόνο 2 κλήσεις; Αυτό το multitasking δεν το έχει το iOs, το ομολογώ.

 

ούτε το κινητό μου με την 512 RAM δεν παθαίνει κάτι τέτοιο... απορώ που τα βρήσκεις αυτά :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Όταν λέμε multitasking εννοούμε αυτό που βγαίνεις για λίγο από μια εφαρμογή (ένα παιχνίδι πχ) και ενώ περιμένεις να το συνεχίσεις από εκεί που το άφησες με τα 2GB RAM της σούπερ-ντούπερ συσκευής, το βλέπεις να ξεκινάει από την αρχή, ακόμα και αν στο μεταξύ έχεις πάρει μόνο 2 κλήσεις; Αυτό το multitasking δεν το έχει το iOs, το ομολογώ.

Meh επισης multitasking ειναι να εχεις τη μιση οθονη στα mail σου οσο η αλλη μιση ειναι στον browser και να τις λειτουργεις ταυτοχρονα. :lol:

 

Σοβαρα τωρα ομως σε ποιο παιχνιδι σου εχει συμβει αυτο? Στο stupid zombies 2 (απο τα ελαχιστα παιχνιδια που εχω παιξει) δεν ειχα τετοιο προβλημα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο επόμενο μήνυμά σου θα συμφωνήσεις και για τα υπόλοιπα. Πάμε: 

 

Dialer

Messages

Album

Notes

S Planner

 

Όλα σέρνονται. Είμαι με custom και ψιλοβελτιώθηκαν, όχι όμως κάτι σπουδαίο.

 

Εννοείται ότι δεν ανακαλώ τίποτα από αυτά που έγραψα. Δεν υπάρχει εφαρμογή στο android που να λειτουργεί όσο smooth και γρήγορα λειτουργεί στο iOs! Και κάπου εδώ τελειώνει η κουβέντα, δεν αξίζει καν να το συνεχίσω. Όλο το λειτουργικό είναι ένα κλικ πιο αργό στην απόκριση από iOs και Windows 8.

 

Αρκεί αυτό για να σε κάνει να προτιμήσεις ένα iPhone ή ένα Windows Phone από ένα τούμπανο Android; Ναι και όχι, όλα εξαρτώνται από τις προτεραιότητες του καθενός και τους συμβιβασμούς που μπορεί να κάνει.

 

οι εφαρμογες που κατονομαζεις δεν σερνονται ουτε καν στην 4.04 οχι στην 4.1 κ αυτο ιδιοις ομασι ,οχι μου ειπε ο μπατζανακης μου κλπ

 

κατα τα αλλα συμφωνω αν κ οπως ξαναεχω πει δεν ειναι τοσο τραγικα τα πραγματα στο andoid οπως τα λενε μερικοι

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχεις δίκιο. Μου έτυχε ελαττωματική συσκευή. Δε ξέρω να στήνω σωστά και το Android. You win...

Ετσι όπως τα περιγραφεις δε δίνεις και πολλα περιθορια για να σκεφτούμε κάτι αλλο!

Ξέρεις, δεν εχεις μόνο εσυ android συσκευή,ούτε μια high end συσκευή από τη Samsung!

Και προτιμώ να ακούσω την άποψη του stormrain για το note2,γιατί ουτε υπερβολικός είναι και ουτε στόχος του ειναι να μειώσει μια συσκευή,απλά επειδή γουσταρει μια εταιρία που έχει αλλο λογισμικο/συσκευη,αλλα επειδή το λογισμικό/συσκευη της δεν ικανοποιεί της αναγκες του,"αναγκάζεται" να πάρει για ακομη μια φορα,καποια συσκευη απο το μισητό ανταγωνιστή που προφανώς μονο αυτος ικανοποιει αυτές του τις ανάγκες, αλλιως δε θα ακουμπουσε 500+ευροπουλακια!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...