Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις διάβασα στο GSMarena ότι ζυγίζει 130 γραμμάρια (παντόφλα?), λιγότερο και από το προηγούμενο μοντέλο ενώ έχει μεγαλύτερη οθόνη και μπαταρία. Οποτε το πλαστικό εχει θετικές συνέπειες, αν υπολογίσουμε και τη χαμηλή τιμή, μπορεί όχι στην αρχή, αλλά σε 3-4 μήνες από την κυκλοφορία τους, τα Galaxy S ως γνωστό φθηναίνουν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Κάτι ακόμα που μου άρεσε στο S4 είναι η δυνατότητα χειρισμού με γάντια την οποία συναντούμε και στο lumia 920, πραγματικά χρήσιμη το χειμώνα.

 

 

Αντε φερτε το γρηγορα να τρεξουν να το παρουν ολοι να πεσει η τιμη του Galaxy S III LTE να το τσιμπησουμε οι υπολοιποι.

 

Το S3 εξακολουθεί να είναι μια πολύ ολοκληρωμένη πρόταση, είναι ένα smart που δε μασάει και δεν κολάει. Από δω και πέρα τα κορυφαία smart της πρηγούμενης γενιάς θα είναι σίγουρα πολύ συμφέρουσες αγορές.

 

 


 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εσύ και όλος ο κόσμος. Υποτίθεται ότι διατηρείς ίδιο το design όταν αυτό έχει κριθεί επιτυχημένο. Η Samsung διατήρησε το ίδιο άσχημο -κατά γενική ομολογία- περίβλημα πατώντας πάνω στις πωλήσεις του S3. Πρόβλημα της ... και πρόβλημα όλων εκείνων που ανέχονται τέτοια αντιμετώπιση και ικανοποιούνται να κουβαλάνε τόσο προκλητικά άσχημες συσκευές επειδή βγάζουν καλά αποτελέσματα στα benchmarks (και θυμίζω όλα αυτά που έχουν γραφτεί για τη μετάβαση iPhone 4 σε iPhone 4S). Και όχι, δεν έχουμε όλοι μόνιμες θήκες, υπάρχουν και οι θήκες-πουγκιά από τις οποίες βγάζεις το πανάκριβο κινητό σου και το χαίρεσαι.

Σωστός ο παίχτης και τα λες πολύ σωστά μεγάλε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

αχ άτιμη τούρκικη σκλαβιά των 400 ετών τι απωθημένα άφησες στον Έλληνα τι απωθημένα?

Χιλιοειπωμένα κλισέ της κακιάς ώρας. Και στις άλλες χώρες που δεν είχαν Τούρκους σαν status symbol έχουν τα κινητά.
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραία τα εφέ αλλα φτωχό στον σχεδιασμό!Μου φένεται εχει ξεμείνει απο ιδέες η Samsung και βάζει τα ίδια πλαστικά με διαφορετικό περιεχόμενο xD εντυπωσιακό πάντως!

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσοι διαμαρτυρεστε για το μεγαλο μεγεθος, ισως παρασυρεστε απο την μεγαλη οθονη. Μην ξεχναμε οτι εχει οριακα μικροτερες διαστασεις απο το S3, παρολο την μεγαλυτερη οθονη. 

 

Ή για να δωσουμε ενα μετρο συγκρισης με το iphone 5, το galaxy s4 ειναι μολις 10% μακρυτερο, 19% πλατυτερο, αλλα έχει 56% μεγαλυτερη οθονη!!

Αυτο ειναι εξυπνος σχεδιασμος..

 

Σε σχεση με το iphone 4s ,  το galaxy s4 ειναι 18% μακρυτερο, 19% πλατυτερο, αλλα έχει 90% μεγαλυτερη οθονη κ ειναι ελαφρυτερο..

Μπα. Αν θες 5 ίντσες,πάρε ταμπλετ. Τι να ην κάνεις τόση οθόνη; Έλεος. Μέχρι 4.3 και πολύ είναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπα. Αν θες 5 ίντσες,πάρε ταμπλετ. Τι να ην κάνεις τόση οθόνη; Έλεος. Μέχρι 4.3 και πολύ είναι.

Μπα.Αν σου φτανουν 4,3 ιντσες,τοτε να παρεις εσυ 4,3 ιντσες.Κουμαντο στην οθονη του κινητου μας θα μας κανετε;Εγω μπορει να γουσταρω 5 ιντσες,ποιος εισαι εσυ που που θα μου πει:"ελεος,μεχρι 4,3 και πολυ ειναι";

 

Για το s4 τωρα,μου αρεσει παρα πολυ σαν κινητο,με τουμπανο χαρακτηριστικα,το πλαστικο δεν με πηραζει(ετσι και αλλιως το 90% των χρηστων τα βαζει σε πλαστικες θηκες) και ισα ισα προτιμω τα πλεονεκτηματα του εναντι των αλλων υλικων,αλλα δυστηχως no money.Οποτε μενουμε με το u8800pro,το οποιο μολις χτες αναβαθμιστηκε σε μια custom jb,οποτε ειναι σαν να εχω καινουριο κινητο. :P

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πες τα αγόρι μου πες τα με τις ψωνάρες που για να γεμίσουν την απύθμενη ματαιοδοξία τους νομίζουν ότι αν μοστράρουν ένα ακριβό κινητό θα γίνουν και κάποιοι με αξία και περιεχόμενο,τώρα αν δεν έχουν πληρώσει το ρεύμα,το τηλέφωνο η τα κοινόχρηστα του σπιτιού τους αυτό είναι αλλού παπά ευαγγέλιο και πάνω από όλα η φιγούρα και η μόστρα του Νεοέλληνα,αχ άτιμη τούρκικη σκλαβιά των 400 ετών τι απωθημένα άφησες στον Έλληνα τι απωθημένα?

Η περιπτωση να εχουν "καλο" κινητο και πληρωμενες ολες τις υποχρεωσεις τους υπαρχει η' το αποκλειουμε?

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η πλειοψηφία έχει smartphones.

 

Πιστεύεις ότι η πλειοψηφία είναι οικονομικά άνετη;

 

Επειδή είσαι εσύ και κάποιοι άλλοι, δε σημαίνει ότι όλοι είναι το ίδιο.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators

Να ρωτησω κατι. Γιατι σε μια παρουσιαση/νημα/συζητηση/whatever μιας συσκευης να μας ενδιαφερει αν οι μελλοντικοι κατοχοι και/ή σχολιαστες εχουν την οικονομικη δυνατοτητα να το αποκτησουν?

 

Δεν το πιστευω πως θα κανω τη συγκριση, αλλα τεσπα, σε ενα test drive/σχολιασμο της νεας Alfa Romeo, παιζει ρολο αν εχω τα χρηματα να την παρω? 

Στο κατω κατω επιλογες ειναι (πρεπει να το εχω ξαναγραψει αυτο), εγω δε θα παρω τον super duper υπολογιστη γιατι γουσταρω να παρω εναν πανακριβο πινακα, ο αλλος θα παρει το designer jean αλλα γουσταρει το yugo του και ο αλλος θα βγει στο πανακριβο εστιατοριο και θα εχει το 3310. Γιατι? Φυσικα γιατι ετσι του αρεσει. 

Σορι για το οφφτοπικ αλλα ειναι θεμα χρονου να πεταχτει η κριση στη συζητηση και το πως ολοι ασχολουμαστε με το S4.

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ασπρα galaxy για μενα δειχνουν πολυ ασχημα και "φτηνιαρικα", ειδικα και σε αυτο το glossy περιβλημα. Αντι για αυτου θα προτιμουσα να δω το σκουρο και σε μια ματ εκδοχη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χιλιοειπωμένα κλισέ της κακιάς ώρας. Και στις άλλες χώρες που δεν είχαν Τούρκους σαν status symbol έχουν τα κινητά.

Χιλιοειπωμένα αλλά πάντα επίκαιρα αγαπητέ μου στο σύγχρονο Ελλαδιστάν και μετά μας φταίνε οι ξένοι με την τρόικα που θέλουν τα λεφτά τους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα ασπρα galaxy για μενα δειχνουν πολυ ασχημα και "φτηνιαρικα", ειδικα και σε αυτο το glossy περιβλημα. Αντι για αυτου θα προτιμουσα να δω το σκουρο και σε μια ματ εκδοχη.

Εμενα τα μαυρα μου κανουν για φτηνιαρικα... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...