Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Για ακόμη μία φορά η SAMSUNG είναι πολύ μπροστά και δίνει το μεγάλο προβάδισμα. Μπράβο, φοβερή συσκευή όπως και οι προηγούμενες!

 

Ότι και να πω θα είναι λίγο...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ρε σεις παίδες να κάνω μία ερώτηση...όλα αυτά τα χαρακτηριστικά με τετραπύρινους επεξεργαστές, μνήμη κλπ τι χρειάζονται? κάνει κάποιος κάτι άλλο σε αυτά τα κινητά πέρα από το να παίζει παιχνίδια, να επικοινωνεί, να τρέχει σχετικά απλές εφαρμογές ή κάτι τέτοιο σχετικό τέλος πάντων? γιατί μου κανείς ότι κάνει κάτι άλλο γιατί δεν θα τον πιστέψω! και να δίνεις τόσα λεφτά για ένα πράγμα που σε ένα χρόνο περίπου θα αντικατασταθεί!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

http://uk.ign.com/articles/2012/06/27/samsung-galaxy-s3-review

The Samsung S3 is simply not the prettiest phone on the market

 

http://www.phonearena.com/reviews/Samsung-Galaxy-S-III-Review_id3031

They were hoping for a ceramic body, a new, premium design that would not only get the job done, but would also spark a few envious glances along the way. That's why many were kind of disappointed after the official announcement of the handset, because it wasn't really what you'd call a looker.

However, our first impressions of the Samsung Galaxy S III were quite positive. Yeah, the handset may not be so eye-catching, but it isn't bad,

 

http://www.anandtech.com/show/6022/samsung-galaxy-s-iii-review-att-and-tmobile-usa-variants

but I still find myself wishing that the SGS3 had used the textured surface that SGS2 did for the backside, which seemed to yield the best of both worlds. I wish even more that the device had a more unique feel like the bead-blasted polycarbonate or plasma-sputtered metal that other OEMs have gone with...

...I still wish the back was textured, instead of being the slick plastic that it is, and I still think that HTC has won the industrial design category this time. That said, there’s nothing overtly wrong with the phone. I hate idioms, but beauty really is in the eye of the beholder here, and while SGS3 isn’t a supermodel, it isn’t bad to look at either.

 

http://www.engadget.com/2012/05/25/samsung-galaxy-s-iii-review/

CONS: Design is perhaps too safe... There's no point in skirting around the fact that the GS III can be deflating when you first look at it. That's partly because its rounded corners and glossy finish make the phone look more mainstream and less, well, edgy than the Galaxy S II,

 

http://www.techradar.com/reviews/phones/mobile-phones/samsung-galaxy-s3-1078667/review

Cons: Subjective design

 

http://www.theverge.com/2012/5/25/3042640/samsung-galaxy-s-iii-review

Bad stuff: Aesthetically challenged

 

Θες και άλλα;...

 

Ναι και τι μου απεδειξες τωρα αρχηγε για να καταλαβω ? Μου εβαλες τα reviews καποιων ατομων που δεν γουσταραν το S3 .So what? Nα σου βαλω και εγω τωρα ανα τον κοσμο αλλα τοσα απο καποιους που το γουσταραν ? Τις πωλησεις που εκανε το S3 τις ελαβες υποψη ? Μαλλον αυτοι το αγορασαν παρολο που δεν τους αρεσε το σχεδιο ε? Αρνητικα σου βαζω εδω αν θες και για τον Σεννα ,τον Τζορνταν τον Σουμαχερ  και τον Χριστό ακομα  .Μην ειμαστε αλλα λογια να αγαπιομαστε να καλαβαινομαστε δηλαδη ...Το "κατα γενικη ομολογια " που ειπες δεν υπαρχει ουτε μπορεις να το ποσοτικοποιησεις γιατι πολυ απλα δεν μπορεις να το μετρησεις .Γνωμες σου ξαναλεω αρνητικες θα υπαρχουν για ολα τα πραγματα στον κοσμο ,οι γενικες ομως διαπιστευσεις πηγαζουν απο τις πωλησεις και εκει το S3 απεδειξε οτι αρεσε .Εσυ αυτο που λες δεν μπορεις να το αποδειξεις πολυ απλα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ώπα, αντικειμενικά το design του S3 δεν είναι επιτυχημένο.

 

Έχει ένα θέμα με τις καμπύλες, το κάνουν να φαίνεται περισσότερο ογκώδες απ' ότι είναι.

 

Στο κάτω μέρος φαίνεται σα να είναι πιο φαρδύ απ' ότι πιο ψηλά, άσε που παίζει να είναι κι έτσι. Τραγικό.

 

Δίπλα δίπλα με το Nexus 4, φαίνεται πιο μεγάλο και ογκώδες, ενώ οι διαφορές στις διαστάσεις είναι αμελητέες.

 

Οι πωλήσεις του δε λένε τίποτα για το design.

 

Google-Nexus-4-vs-Samsung-Galaxy-S-III-0

 

 

Το θέμα είναι ότι και το S IV δεν ξεφεύγει απ' το design του S III.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το βγάλε πολύ κοντά με το S3 και εμφανισιακά είναι ίδιο προτιμώ να περιμένω το S5 παρά να σκοτώσω κοψοχρονιά

το S3 μου επειδή έτσι το θέλει η samsung, αν θα αγόραζα νέα συσκευή αυτήν την στιγμή σίγουρα θα έπαιρνα το HTC ONE απλά τέλειο αν εξαιρέσουμε την ενσωματωμένη

μπαταρία του. ( Και την μη επεκτάσιμη μνήμη SD )..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εγώ απογοητεύκα από το νέο galaxy. Πέρα από το ίδιο design, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν αφαίρεσαν το μεσσαίο κουμπί ώστε να εξοικονομηθεί χώρος...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητάρα αλλά μπιαχ έλεος με τις πλαστικούρες.

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί δεν έχει δοκιμάσει σε ένα μοντέλο να βάλει stainless steel να την πει στην apple με το αλουμίνιο, και συνεχίζει τα ίδια...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κινητάρα αλλά μπιαχ έλεος με τις πλαστικούρες.

Εγώ αναρωτιέμαι γιατί δεν έχει δοκιμάσει σε ένα μοντέλο να βάλει stainless steel να την πει στην apple με το αλουμίνιο, και συνεχίζει τα ίδια...

γιατι μετα θα λενε ολοι οτι ειναι τουβλο, βαρυ και δε θα μπορουν να το σηκωσουν

 

επισης το ατσαλι δεν σου εξασφαλιζει οτι δε θα γινει χαλι  απο τις γρατζουνιες (παρε παραδειγμα τα ρολογια )

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...