Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

ααα και κατι ακομα!

 

Σε 3 μηνακια απο τωρα θα πουλιεται το S4 στα ιντερνετομαγαζα με 420 ευρω, οπως γινεται και τωρα με το S3 :)

 

Οποτε καθε συγκριση με το iphone ειναι ατοπη αφου ανηκουν σε διαφορετικες κατηγοριες τιμων.

 

Για να μπορεσει να συγκριθει η ναυαρχιδα της samsung με το iphone, θα πρεπει καποτε να πουλιεται 730 και να μην ριχνει τις τιμες για να ξεστοκαρει

 

Μεχρι τοτε..

 

η σύγκριση δεν γίνεται με βάση την τιμή αλλά με βάση τα χαρακτηριστικά.... (entry level, mid-range, flagship..)

 

 

δηλαδή για flagships NEXUS 4/HTC ONE/SONY XPERIA Z/IPHONE 5/S4  κ.λπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

AXAXXAAXAXXAXAAX δεν είναι όλοι fans αγαπητέ. απλά βλέπουν τα πράγματα εν έτη 2013 κι όχι 2007 που η Apple είχε την δυνατότητα να κοροιδεύει τον κόσμο λόγω έλλειψης γνώσης (αλλά κι αντιπάλου). γρήγορα στην Καλιφόρνια με το αντίσκοινο :P

φιλε μου εγω χρησιμοποιω apple γιατι με βολευουν απλα!!! ουτε κοβω φλεβες ουτε τπτ αλλο, απλα μερικοι εχουν μεινει στην ιδεα οτι με apple δεν μπορεις να κανεις οτι κ με pc κ στα smartphone πλεον μια απο τα ιδια αλλα με android....

 

τωρα αν θες τη γνωμη μου .... βλακειες και καθαρα gimmicks (προς το παρον) και το siri και τα move recognition...

 

τωρα τι να σου πω αν θεωρειται καινοτομια το οτι το πρωτο samsung galaxy εχει σταματησει να υποστηριζεται απο καινουργια updates.... ενω το iphone 3gs εχει ακομα υποστηριξη, τοτε παω πασο... δεν εχω να σου πω κατι αλλο.... μη θαμπωνεσε απο τους αριθμους των πυρηνων....

 

προσεχε γιατι κ σενα τη δικη σου τη σκηνη για Νοτια Κορεα την βλεπω απο εδω... :)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

η σύγκριση δεν γίνεται με βάση την τιμή αλλά με βάση τα χαρακτηριστικά.... (entry level, mid-range, flagship..)

 

 

δηλαδή για flagships NEXUS 4/HTC ONE/SONY XPERIA Z/IPHONE 5/S4  κ.λπ.

Ενταξει πορτες εχει και το Fiat , πορτες εχει και το ferrari.

Εκανα την συγκριση και μου φαινονται ιδια αφου εχουν... δυο πορτες

 

Τελωσπαντων καταλαβες τι θελω να πω :)

 

Ας το συγκρινουμε ρε παιδι μου με αλλο κινητο, τι πατε και το συγκρινετε με το iphone που κανει σχεδον τα διπλα απο το samsung και πουλαει και περισσοτερα κομματια.

 

Δηλαδη ειναι εντελως ακυρη η συγκριση που κανουν μερικοι, αυτο θελω να πω

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

φιλε μου εγω χρησιμοποιω apple γιατι με βολευουν απλα!!! ουτε κοβω φλεβες ουτε τπτ αλλο, απλα μερικοι εχουν μεινει στην ιδεα οτι με apple δεν μπορεις να κανεις οτι κ με pc κ στα smartphone πλεον μια απο τα ιδια αλλα με android....

 

τωρα αν θες τη γνωμη μου .... βλακειες και καθαρα gimmicks (προς το παρον) και το siri και τα move recognition...

 

τωρα τι να σου πω αν θεωρειται καινοτομια το οτι το πρωτο samsung galaxy εχει σταματησει να υποστηριζεται απο καινουργια updates.... ενω το iphone 3gs εχει ακομα υποστηριξη, τοτε παω πασο... δεν εχω να σου πω κατι αλλο.... μη θαμπωνεσε απο τους αριθμους των πυρηνων....

 

προσεχε γιατι κ σενα τη δικη σου τη σκηνη για Νοτια Κορεα την βλεπω απο εδω... :)

 

προσωπικά κράζω τους πάντες (Apple, Samsung, Google, Nokia, MS) , τα πόστ μου υπάρχουν αν υπάρχει απορία.

 

ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως με τα Apple ΔΕΝ μπορείς να κάνεις ότι και σε PC!

για καινοτομίες μην μιλάς :P αν το αρχήσουμε το θέμα αυτό δεν θα τελειώσουμε ποτέ. και η ιστορία με τα updates είναι φιάσκο και στάχτι στα μάτια..

 

αν διάβασες τι είπα για το S4 δεν θα μου έλεγες για πυρήνες :P

 

 

απευθύνεται στα fan boys

κυρίως (όπως κάθε ναυαρχίδα κάθε εταιρείας) και σε αυτούς που έχουν

πολλά λεφτά για "πέταμα"

 

Ενταξει πορτες εχει και το Fiat , πορτες εχει και το ferrari.

Εκανα την συγκριση και μου φαινονται ιδια αφου εχουν... δυο πορτες

 

Τελωσπαντων καταλαβες τι θελω να πω :)

 

Ας το συγκρινουμε ρε παιδι μου με αλλο κινητο, τι πατε και το συγκρινετε με το iphone που κανει σχεδον τα διπλα απο το samsung και πουλαει και περισσοτερα κομματια.

 

Δηλαδη ειναι εντελως ακυρη η συγκριση που κανουν μερικοι, αυτο θελω να πω

 

γι αυτό δεν συγκρίνεις με βάση την τιμή γιατί είναι εντελώς πλασματική-υποκειμενική ανάλογα με την εταιρεία/χώρα/έτος κ.λπ. ενώ τα χαρακτηριστικά δεν αλλάζουν

 

εδώ μου έβγαλες τα μάτια :P

σχεδόν τα διπλά? όχι κύριε... εννοείτε πως όχι. στο θέμα πωλήσεις , google it να δεις.... ;)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσωπικά κράζω τους πάντες (Apple, Samsung, Google, Nokia, MS) , τα πόστ μου υπάρχουν αν υπάρχει απορία.

 

ΕΝΝΟΕΙΤΕ πως με τα Apple ΔΕΝ μπορείς να κάνεις ότι και σε PC!

για καινοτομίες μην μιλάς :P αν το αρχήσουμε το θέμα αυτό δεν θα τελειώσουμε ποτέ. και η ιστορία με τα updates είναι φιάσκο και στάχτι στα μάτια..

 

αν διάβασες τι είπα για το S4 δεν θα μου έλεγες για πυρήνες :P

 

 

 

 

γι αυτό δεν συγκρίνεις με βάση την τιμή γιατί είναι εντελώς πλασματική-υποκειμενική ανάλογα με την εταιρεία/χώρα/έτος κ.λπ. ενώ τα χαρακτηριστικά δεν αλλάζουν

 

εδώ μου έβγαλες τα μάτια :P

σχεδόν τα διπλά? όχι κύριε... εννοείτε πως όχι. στο θέμα πωλήσεις , google it να δεις.... ;)

οχι δεν διαβασα τι γραφεις... απαλα απαντησα στο σχολιο σου....

 

ε τοτε αφου εννοειτε οτι με apple δεν μπορεις να κανεις οτικ σε PC , δεν εχει νοημα να κανουμε διαλογο... προφανως δεν εχεις ασχοληθει με mac πανω απο 5 λεπτα στη ζωη σου...

 

τελικα μαλλον οι περισσοτεροι  αντι -apple ειναι πολυ πιο εριστικοι απο οτι περιμενα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ απάντησα στο δικό σου σχόλιο με επιχειρήματα. αν είναι να το εμβαθύνουμε κι άλλο εδώ δεν είναι το κατάλληλο topic.

 

πάντως η πολύ σιγουριά θα σε φάει (γιατί το μήλο σε έχει φάει σίγουρα :P)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κι εγώ απάντησα στο δικό σου σχόλιο με επιχειρήματα. αν είναι να το εμβαθύνουμε κι άλλο εδώ δεν είναι το κατάλληλο topic.

 

πάντως η πολύ σιγουριά θα σε φάει (γιατί το μήλο σε έχει φάει σίγουρα :P)

 

μαλλον ειδες ακριβα τα mac για αυτο ειπες να απλα να πεις οτι δεν ειναι σαν τΑ PC... κλασσικη περιπτωση...

 

εμενα με εχει φαει το μηλο αλλα οχι κατι αλλο ισως για αυτο δεν μπορουμε να κουβεντιασουμε... :P

 

anyway ... καλη καρδια!!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

είναι χαζομάρα να συγκρίνεις s4 με iphone 5

συγκρίνεις s4/ xperia z/ htc one/ iphone 5s/ νέο lumia pureview

 

προσωπικά θεωρώ το s4 μια από τα ίδια,

παλιά κατηγορούσα την apple. τώρα βλέπω οτι η samsung δεν έχει κάτι άλλο να βγάλει

και χαρακτηρίζει καινοτομίες το να αλλάζεις σελίδα στον αέρα, ζήτημα αν θα το χρησιμοποιήσει κανείς.

κάτι αντίστοιχο είχε και στο note 2 που είχα. επίσης με τέτοια μπαταριά δεν πας και πολύ μακριά.

σίγουρα είναι το καλύτερο android κινητό, άλλα επειδή η samsung έχει δύναμη, εγώ περίμενα πολύ περισσότερα.

όσο για τον σχεδιασμό είναι εποχής 2007

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ααα και κατι ακομα!

 

Σε 3 μηνακια απο τωρα θα πουλιεται το S4 στα ιντερνετομαγαζα με 420 ευρω, οπως γινεται και τωρα με το S3 :)

 

Οποτε καθε συγκριση με το iphone ειναι ατοπη αφου ανηκουν σε διαφορετικες κατηγοριες τιμων.

 

Για να μπορεσει να συγκριθει η ναυαρχιδα της samsung με το iphone, θα πρεπει καποτε να πουλιεται 730 και να μην ριχνει τις τιμες για να ξεστοκαρει

 

Μεχρι τοτε..

Το S3 μετά απο σχεδον ένα χρόνο έχει 410 Ευρώ,και εσύ περιμένεις το S4 σε 3 μήνες να έχει 420; Και αν η samsung δε το βγάλει πιο ακριβό,και αν τα ελληνικά μαγαζιά δεν βάλουν μεγαλύτερη καπελάρα...

Ας είμαστε ρεαλιστές

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στην Ελλάδα δεν θα πουλήσει αρκετά, μην ξεχνάμε τις απανωτές μειώσεις των μισθών αλλά και το ότι δεν υπάρχουν τα δώρα των δημοσίων υπαλ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...