Προς το περιεχόμενο

Αυτό είναι το Samsung Galaxy S IV


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μα μόνος σου το είπες.

 

Απ' τη μία η Apple δεν αυξάνει ιδιαίτερα το μέγεθος και πουλάει, απ' την άλλη όλες οι υπόλοιπες έχουν ξεφύγει και του χρόνου θα μιλάμε για 6-7 ίντσες και θα τις θεωρούμε φυσιολογικές να τις βάζουμε στο αυτί μας για να μιλάμε.

 

Φυσικά και οι δύο πλευρές πουλάνε. Ο κόσμος όμως μη νομίζεις ότι είναι διχασμένος στο θέμα του μεγέθους. Ό,τι και να του δώσουν θα το πάρει. Επειδή θα του το πασάρουν με τρόπο.

 

Δικαίωμά σου φυσικά να πιστεύεις ότι η πλειοψηφία έχει καταναλωτική συνείδηση και δεν επηρεάζεται από marketing και διαφήμιση.

 

Ο καθένας πιστεύει ό,τι θέλει, η αλήθεια όμως είναι μία.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 490
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δεν το νομιζω αυτο. Υπαρχει μια φιλοσοφια πισω απο την καθε εταιρεια. Για να βλεπεις την Apple που ειναι εμφανως συντηρητικη στο ζητημα του μεγεθους να ανεβαινει 0.6 ιντσες σε μια γενια κατι πρεπει να σας λεει αυτο. Και κατι μου λεει οτι και στο επομενο μοντελο θα εχουμε αυξηση μεγεθους και θα γελαμε με την αστεια διαφημιση περι δεικτη χεριου και νοημοσυνης.. ;)

Επισης θα μου επιτρεψεις να διαφωνησω στο οτι ο κοσμος περνει οτι του σερβιρουν. Η αγορα εχει πλεον τοσες επιλογες και market segmentations που οι λαθος επιλογες ειναι πλεον ασυγχωρητες. Σιγουρα υπαρχει ενα πολυ μεγαλο ποσοστο που ακολουθει πιστα μια εταιρεια, αλλα μην νομιζεις οτι θελει πολυ για να καταποντιστουν οι πωλησεις μιας εταιρειας με 1-2 λαθος επιλογες..

 

τα σκέφτεσαι αυτά επειδή έχεις αναπτύξη μία Χ κριτική ικανότητα (καλή κακή τουλάχιστον την έχεις και με βασικό στοιχείο "όχι παροπίδες"), κι εγώ κι άλλοι εδώ μέσα λειτουργούμε έτσι ναι. αλλά μην ξεχνάς ότι υπάρχεις πόσος κόσμος που , δεν θα σου πω για root, αλλά δεν ξέρει να ανοιγοκλείσει τα data , δεν ξέρει τι να κάνει με τις λειτουργίες του κινητού καλά-καλά. αυτό πιστευώ εννούσε ο φίλος με το "ότι του σερβίρουν"

 

μην ξεχνάμε και την διαδικασία "αλυσίδα" δηλαδή : αγοράζω ένα κινητό εγώ. δεν ξέρω πολλά. πιάνω τον φίλο μου που δεν ξέρει κι αυτός πολλά και του λεω "πω δικέ μου τα σπάει το κινητό κοίτα εδώ αυτό-αυτό -μπλά μπλά μπλά-, και τελικά ψήνεται, κι ούτω κάθε εξής

 

κοινώς το μάρκετινγκ μεταδίδεται σαν ιός σε χρήστες που δεν ασχολούνται , είναι άσχετοι κ.λπ.

 

και να πω κι εδώ κάτι? ποιός άνθρωπος που βγάζει 500 ευρώ τον μήνα (για παράδειγμα) θα πάει να σκάσει 700 ευρώ (ΑΠΟ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΕΤΑΙΡΕΙΑ) για μία ριμαδοσυσκευή για να κάνει 5 πράγματα? αυτός που του έχουν κάνει πλύση εγκεφάλου!

 

ακόμα και για επαγγελματικούς σκοπούς υπάρχουν και οι ανάλογες λύσεις. είναι δηλαδή πράγματα που βγαίνεις από τα ρούχα σου, και τα βλέπεις μόνο όταν δεν υποστηρίζεις καμιά εταιρεία.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Mια παρατήρηση στην περιγραφή.

Αλλού είδα πως θα έχει Samsung Exynos 5 Οκταπύρηνος 1.6GHz (για το ευρωπαικό) και με τετραπύρηνο επεξεργαστή 1.9GHz (για το αμερικάνικο)

 

στην περιγραφή γράφει 1.8GHz

Επεξ/σία από mikegad
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απλά τα πράγματα,

το πλαστικό είναι φθηνό και δουλεύεται εύκολα.

Αλλά κυρίως λόγω κόστους χρησιμοποιείται.

 

Το φαντάζομαι ήδη με CyanogenMOD...

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

android φαν εδω και πολυ καιρό..
Το κινητό δεν μου άρεσε.. Περίμενα να κάνει το μεγάλο μπαμ στο θέμα εμφάνιση... Απογοητευση...
Xperia Ζ και HTC one πολυ πιο όμορφα κατ εμε.
Τωρα καποιοι που γράφουν για τις ιντσες..
Η apple δεν θα πάει ποτε στις 5΄΄ και αν το κάνει αυτο θα αργήσει να γίνει..
Θυμάστε και με τις μικρότερες οθόνες που είχε πάντα είχε καλύτερες αναλύσεις απο τον ανταγωνισμό.
Ισως προσπαθήσει να κάνει κάτι τετοιο και τώρα..
 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Mια παρατήρηση στην περιγραφή.

Αλλού είδα πως θα έχει Samsung Exynos 5 Οκταπύρηνος 1.6GHz (για το ευρωπαικό) και με τετραπύρηνο επεξεργαστή 1.9GHz (για το αμερικάνικο)

 

στην πεrιγραφή γράφη 1.8GHz

 

http://www.gsmarena.com/samsung_i9500_galaxy_s4-5125.php

 

Quad-core 1.6 GHz Cortex-A15 & quad-core 1.2 GHz Cortex-A7

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Infrared το 2013 ποιος χρειαζεται;

Εγω

και η τηλεοραση

και το radio

και το dvd player

και ο αποκωδικοποιητης

και το κλιματιστικο

και η γκαραζοπορτα

και το laptop

  • Like 9
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω

και η τηλεοραση

και το radio

και το dvd player

και ο αποκωδικοποιητης

και το κλιματιστικο

και η γκαραζοπορτα

και το laptop

Αμα μπορούσα να χειριστώ και την γυναίκα μου από αυτό το ρημάδι θα έδινα όχι 700 αλλά 1400 ευρώ

  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει θα κρατησω το s3 μου. Αλλά αν επερνα φέτος άλλο μοντέλο αυτό θα ήταν το xperia z.

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

 

 

Πάντως και το λευκό s3 που έχω πάρει πριν τέσσερις μήνες περίπου έχει ξεβαψει το πλήκτρο power και σε μια κάτω γωνία. Και να σκεφτείς ότι τα προσέχω πάντα σαν τα μάτια μου...

 

Αποστολή από το GT-I9300 με τη χρήση Insomnia App

Σου ξεβαψε το πλαστικο ? Μηπως σου επεσε ? Λεμε τωρα...:P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περίμενα να δωθεί έμφαση στην αυτονομία της συσκευής, περίμενα η Samsung να κάνει την διάφορα σε αυτό το κομμάτι αλλά μάλλον απέτυχε.

 

Sent from my iPhone using Insomnia

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πιο σημαντικο πραγμα που κοιτας ειναι τα χαρακτηριστικα του smartphone και οχι το σχημα του .Πανω κατω ολα ιδια ειναι σε σχεδιο για μενα αλλα στην Samsung ειναι η αληθεια αρεσουν οι καμπυλες ...Οταν θα δωσω ομως τοσα λεφτα δεν θα κατσω να κοιταω το σχηματακι ελεος δηλαδη ...Ειναι σαν να σου χαριζανε ενα γαιδαρο και εσυ να τον κοιταζες στα δοντια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αμα μπορούσα να χειριστώ και την γυναίκα μου από αυτό το ρημάδι θα έδινα όχι 700 αλλά 1400 ευρώ

Εγώ τη σούταρα !!! τη γυναίκαι όχι τη συσκευή !!! :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...