Προς το περιεχόμενο

To Age of Empires 2 HD κατακτά το Steam


gallaki

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

αν παει καλα το AOE2 HD θα παρουν σειρα και τα αλλα..το AOM(TITANS) ειναι και αυτο σταθμος στο ειδος του..

για μενα αναβαθμιση στο στυλ AOE..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα μπορούσαν να κρατήσουν το ίδιο πετυχημένο στυλ και να έβαζαν νέους πολιτισμούς, νέα όπλα, και άλλους πολεμιστές και πολλά άλλα και θα γινόταν τις π*υτάνας στο online...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το aoe απο οσο θυμαμαι ειχε θεματα στις νεοτερες εκδοσεις windows, περα απο το οτι δεν ειχε "συμβατο" με τις wide οθονες ειχε και θεματα στα χρωματα 

 

ενα φρεσκαρισμα μαλλον του ειναι αρκετο, αν αρχιζαν να αλλαζουν πραγματα ουσιας καλυτερα να εβγαζαν (μακαρι δηλαδη) ενα νεο παιχνιδι απο την αρχη 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πωωωω αυτο κ το mythology...τι καψιμο. Κ αφου τελειωσαν τ campains τρελο lan με τις ωρρες 2ν2..θυμαμαι ειχαμε παρει κ lan switser για ν συνδεουμε 4 pc... Τι εποχες!!!! Αυτα ηταν παιχνιδια π στα προσφεραν ολα,

 

Αποστολή από το E16i με τη χρήση Insomnia App

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανείς δεν διαφωνεί ότι το AoE2 ήταν παιχνιδάρα και όλοι μας λίγο πολύ έχουμε καεί με αυτό.

 

Αλλά μη μας λέει τώρα η MS για remastered σε HD και τέτοιες βλακείες, καθώς μιλάμε για καραμπινάτη αρπαχτή.

 

Το μόνο που έχουν κάνει, είναι να το κάνουν συμβατό με τα νέα λειτουργικά, να ανεβάσουν την διαθέσιμη ανάλυση (χωρίς να πειράξουν τα γραφικά) και να βάλουν τις επιλογές μέσω Steam.

OK ευχαριστώ δεν θα πάρω. VM με XP και μια χαρά παίζει  και το παλιό....

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και φαν της σειρας εχω γραψει πολλες ωρες στο παρελθον,δεν εντυπωσιαστηκα απο αυτο που ειδα θα το περιμενα περισσοτερο εντυπωσιακο εστω και αν η "βαση" ειναι ενας αρχαιος τιτλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αλλά μη μας λέει τώρα η MS για remastered σε HD και τέτοιες βλακείες, καθώς μιλάμε για καραμπινάτη αρπαχτή.

 

Το μόνο που έχουν κάνει, είναι να το κάνουν συμβατό με τα νέα λειτουργικά, να ανεβάσουν την διαθέσιμη ανάλυση (χωρίς να πειράξουν τα γραφικά) και να βάλουν τις επιλογές μέσω Steam.

 

OK ευχαριστώ δεν θα πάρω. VM με XP και μια χαρά παίζει  και το παλιό....

Κι αυτό που έκαναν, είναι αρκετά βασικό για πολλούς. Εσύ το παίζεις άνετα σε VM στο pc σου (βλ. υπογραφή), ενώ με το remaster το παίζει άνετα και κάποιος με pc σαν το δικό μου (βλ. υπογραφή) που δεν θα σήκωνε με τίποτα παιχνίδι σε VM.

Εγώ δεν το έπαιζα και ποτέ πάντως το συγκεκριμένο, οπότε δεν έχω λόγο να το παίξω και τώρα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...