Προς το περιεχόμενο

Μείωση πωλήσεων και κερδών για την HTC το Φεβρουάριο


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αυτό που λένε κάποιοι είναι πολύ σωστό και νομίζω είναι η αιτία που δεν πάει καλά η HTC : η υποστήριξη. Όταν πριν 2+ χρόνια , έσκασα 500+ ευρώ για το HTC Desire HD , πίστευα ότι σαν ένα από τα κορυφαία μοντέλα της HTC θα το υποστήριζε.Αμ δε! Έστω και αν είχε ανακοινώσει αναβάθμιση στην έκδοση 4 του android , δεν έγινε ποτέ! Το πήρε πίσω και μείναμε οι κάτοχοι με την 2.3.5 , μην πω και με τί άλλο...Οπότε ΠΟΤΕ ξανά HTC λοιπόν.Χαλαρά Samsung!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω γιατί τόσες εταιρείες δεν προχωρούν σε αναβάθμιση του λογισμικού, ιδίως των ακριβών μοντέλων τους, όπως γράφει και ο Dj Beast.

Τόσο πολύ κόστος έχει αυτό το πράγμα;

Ή μήπως, με τον τρόπο της, σου λέει, "μην στενοχωριέσαι, έχω βγάλει την νέα ναυαρχίδα  :-D που τρέχει την τελευταία έκδοση", οπότε να τρέξουμε να ξανα-αγοράσουμε;

Απ' ότι φαίνεται, το "σχέδιο" δεν πετυχαίνει, ως τώρα. :devil:

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιας και γίνεται σύγκριση με τη Samsung, ως κάτοχος κυρίως Samsung συσκευών και μόνο ενός HTC One X, έχω να πω πως το rooting και το πέρασμα custom ROMs για τα Samsung είναι αρκετά πιο εύκολα. Όπως είπα είχα μόνο το HTC One X, αλλά έχοντας περάσει από S1, S2, S3 και Note2, οι διαδικασίες ήταν πανεύκολες και χωρίς κανένα πρόβλημα. Δεν είναι το πρώτο πράγμα που κοιτάω σε κινητό, αλλά όταν τα updates αργούν μήνες να έρθουν, τότε με ενδιαφέρει να ξέρω ότι μπορώ να "πειράξω" εύκολα το κινητό μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε φταίνε:

 

1) Οι τιμές. Best- seller στο Android είναι τα Galaxy S3. Δεν είναι φτηνότερα.

2) Τα 4780 μοντέλα το χρόνο. Η εταιρεία με τις περισσότερες πωλήσεις είναι η Samsung. Βγάζει περισσότερα μοντέλα το χρόνο απ' την HTC.

3) Η όποια μικρή δυσκολία στο rooting. Λίγοι ασχολούνται, λίγους ενδιαφέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...