Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

οκ, [/γκρινια mode off]

Με το πλήκτρο ανάμεσα στο backspace και το enter γίνεται ή εναλλαγή

 

επομενη ερωτηση:

υπαρχει τροπος να το βγαλουμε απο full screen;

να φαινεται κατω στο tray δηλαδη σαν κανονικο παραθυρο προγραμματος windows;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το Kodi μου κατέβασε την έκδοση 3.0.6 και τελικά την έσβησα και κατέβασα την 3.1.5 και δουλεύει τώρα.

3.1.11 ειναι η τελευταια, 3.1.2 εχω εγω και μου παιζει

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται τίποτα από αυτά. Μέχρι πριν λίγο καιρό απαιτούσε απλώς ένα δωρεάν register στο acestream.org, τώρα δεν απαιτείται ούτε αυτό. Την εφαρμογή acestream media την έχεις εγκαταστήσει στο box? Πρέπει να τρέχει στο background για να παίξει acestream link στο kodi. Ανοίγεις πρώτα δηλαδή την εφαρμογή και μετά πας στο kodi και πατάς στο λινκ του ματς.

 

Το acestream media απο που το κατεβαζουμε στο box? Απο το Google Play?

 

Ειναι αυτο εδω?

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.acestream.media&hl=el

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μετα την εγκατασταση, χρειαζεται παλι να σεταριστει το plexus?

Ναι, πρέπει. Κάνε παρατεταμένο κλικ στο plexus, πάτα ρυθμίσεις addon και ενεργοποίησε το repeat configuration on the next run, πάτα ΟΚ και ξανατρέξε το plexus. Θα σου επαναλάβει τη διαδικασία σεταρίσματος και είσαι έτοιμος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

θέλω στο kodi να βάλω 2-3 λινκ από Ραδιόφωνα σαν tab κάτω απο την "Μουσικη", δίπλα απο το "files".

Φαντάζομαι θα τα προσθέτω σε κάποιο xml.

Κανε 1 (που να περιεχει ολα τα λινκ) ή 3 (ενα για τον καθε σταθμο) pls ή m3u, βαλτα σε ενα φακελο και μετα περνα αυτο το φακελο στην music library του kodi απο settings > media sources > music > files > add music > browse > (ο φακελος που τα περιεχει και ενα ονομα για το πως θα φαινεται στο μενου της μουσικης (1η εικονα).

 

Εικονες απο το openelec. Mitsos ειναι ο φακελος που εχει μεσα το playlist.pls, το οποιο pls εχει μεσα ενα σταθμο.

post-124002-0-42527600-1479802424_thumb.png

post-124002-0-71220600-1479802430_thumb.png

post-124002-0-45313500-1479802436_thumb.png

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κανε 1 (που να περιεχει ολα τα λινκ) ή 3 (ενα για τον καθε σταθμο) pls ή m3u, βαλτα σε ενα φακελο και μετα περνα αυτο το φακελο στην music library του kodi απο settings > media sources > music > files > add music > browse > (ο φακελος που τα περιεχει και ενα ονομα για το πως θα φαινεται στο μενου της μουσικης (1η εικονα).

 

Εικονες απο το openelec. Mitsos ειναι ο φακελος που εχει μεσα το playlist.pls, το οποιο pls εχει μεσα ενα σταθμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι, πρέπει. Κάνε παρατεταμένο κλικ στο plexus, πάτα ρυθμίσεις addon και ενεργοποίησε το repeat configuration on the next run, πάτα ΟΚ και ξανατρέξε το plexus. Θα σου επαναλάβει τη διαδικασία σεταρίσματος και είσαι έτοιμος.

 

Σε αυτα που με ρωταει του λεω οχι σε ολα σε external player? Να παιζουν ολα απο kodi?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εξαρτάται τι θες. Εγώ ας πούμε τα παίζω όλα από Kodi. Σε αυτή την περίπτωση απαντάς όχι σε όλα όσα σε ρωτάει. Αν θες external player (δηλαδή να ανοίγουν τα acestream με άλλη εφαρμογή εκτός Kodi) τότε απαντάς ναι στην ερώτηση για ext. player. Προτείνω το πρώτο πάντως. Δεν βλέπω λόγο να βρίσκει κανείς acestream στο kodi και να τα ανοίγει με άλλη εφαρμογή ενώ μπορεί να τα ανοίξει με το ίδιο το kodi.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα σε όλους.

Τον τελευταίο καιρό έχω εγκαταστήσει το Kodi σε πάνω από 5 υπολογιστές (PC & Laptop) χωρίς το παραμικρό πρόβλημα. Εχθές το εγκατέστησα στο Laptop ενός φίλου και πέρασα το exodus αλλά ότι και να πάω να προβάλω το βλέπω θολό.

Όταν λέω θολό δεν εννοώ κακή ανάλυση αλλά είναι σαν να βλέπεις την εικόνα πίσω από τζαμάκι μπάνιου (ξέρετε αυτό το τύπου αμμοβολή). Ο ήχος και οι υπότιτλοι παίζουν κανονικά. Έπαιξα λίγο με τις ρυθμίσεις του βίντεο αλλά τίποτα!

Καμία ιδέα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα το build του daggz για να το δοκιμασω, αλλα δεν μου πολυαρεσει. Ομως εκ των υστερων διαπιστωσα οτι δεν μπορω να αφαιρεσω build χωρις να κανω fresh install;;;;; Δεν υπαρχει τροπος να γινει ενα απλο uninstall; Πρεπει να σεταρω απο την αρχη ολο το Kodi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εβαλα το build του daggz για να το δοκιμασω, αλλα δεν μου πολυαρεσει. Ομως εκ των υστερων διαπιστωσα οτι δεν μπορω να αφαιρεσω build χωρις να κανω fresh install;;;;; Δεν υπαρχει τροπος να γινει ενα απλο uninstall; Πρεπει να σεταρω απο την αρχη ολο το Kodi;

Νομιζω ναι σεταρισμα απο την αρχη, το ιδιο προβλημα εχω και εγω με τα διαφορα builds που υπαρχουν (boom shakaka ,grecotm) που ειναι πολυ φορτωμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...