Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Παιδιά έβαλα να δω αγώνα με acestream στο tv box μου και λέει ότι πρέπει να ενεργοποιήσω standard ή premium plan για να δουλέψει. Τι φάση; 

Δεν χρειάζεται τίποτα από αυτά. Μέχρι πριν λίγο καιρό απαιτούσε απλώς ένα δωρεάν register στο acestream.org, τώρα δεν απαιτείται ούτε αυτό. Την εφαρμογή acestream media την έχεις εγκαταστήσει στο box? Πρέπει να τρέχει στο background για να παίξει acestream link στο kodi. Ανοίγεις πρώτα δηλαδή την εφαρμογή και μετά πας στο kodi και πατάς στο λινκ του ματς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται τίποτα από αυτά. Μέχρι πριν λίγο καιρό απαιτούσε απλώς ένα δωρεάν register στο acestream.org, τώρα δεν απαιτείται ούτε αυτό. Την εφαρμογή acestream media την έχεις εγκαταστήσει στο box? Πρέπει να τρέχει στο background για να παίξει acestream link στο kodi. Ανοίγεις πρώτα δηλαδή την εφαρμογή και μετά πας στο kodi και πατάς στο λινκ του ματς.

 

Το Kodi μου κατέβασε την έκδοση 3.0.6 και τελικά την έσβησα και κατέβασα την 3.1.5 και δουλεύει τώρα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Bello, το skin της προτιμησης μου επι τοσο καιρο, σταματησε να δουλευει με τις καινουριες εκδοσεις του Kodi, γιατι ο δημιουργος του "τα πηρε στο κρανιο" που καποιοι κατασκευαστες το εβαζαν στα android boxes τους ως default skin και αυτος δεν επαιρνε μερτικό!

 

Τελος παντων, δικο του ειναι οτι θελει το κανει. Εγω παντως βολευτηκα με το Rapier το οποιο ειναι εξισου ομορφο στο ματι αλλα και πολυ πιο "συγχρονο" ως skin, με πολλες δυνατοτητες παραμετροποιησης.

Ειναι βεβαια λιγο βαρυ για τα πιο αδυναμα Android boxes, αλλα οχι σε εκνευριστικό βαθμο. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kodi μου κατέβασε την έκδοση 3.0.6 και τελικά την έσβησα και κατέβασα την 3.1.5 και δουλεύει τώρα.

καλα που μας το ειπες δηλαδη να τσεκαρουμε την εκδοση κι αυτουνου,

 

Το Bello, το skin της προτιμησης μου επι τοσο καιρο, σταματησε να δουλευει με τις καινουριες εκδοσεις του Kodi, γιατι ο δημιουργος του "τα πηρε στο κρανιο" που καποιοι κατασκευαστες το εβαζαν στα android boxes τους ως default skin και αυτος δεν επαιρνε μερτικό!

 

Τελος παντων, δικο του ειναι οτι θελει το κανει. Εγω παντως βολευτηκα με το Rapier το οποιο ειναι εξισου ομορφο στο ματι αλλα και πολυ πιο "συγχρονο" ως skin, με πολλες δυνατοτητες παραμετροποιησης.

Ειναι βεβαια λιγο βαρυ για τα πιο αδυναμα Android boxes, αλλα οχι σε εκνευριστικό βαθμο.

η καινουργια εκδοση εχει ωραιο skin ακουσα

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μπα; κι εσυ τεκνοβρουτε απο κει μεσα το χεις;

 

εσυ δεν ειπες να μην το βαζουμε απο repositories για να μην μεινουμε με το zip στο χερι; :P

να το βαλουμε κι εμεις ετσι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ενα συστημα (openelec 5.0.8 με kodi 14.2, το τελευταιο 32αρι openelec) το εχω ετσι επειδη δεν βολευει να κατεβαζω το zip αλλου και να το στελνω μεσω δικτυου στο openelec για να το βαλω.

Στο δικο μου συστημα (64αρι λινουξ με kodi 16.1) το βαζω απο το zip.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Kodi μου κατέβασε την έκδοση 3.0.6 και τελικά την έσβησα και κατέβασα την 3.1.5 και δουλεύει τώρα.

Πως κατέβασε το Kodi την εφαρμογή? Εννοώ που/πως το έκανες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...