Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Eχω την έκδοση 10.10 και κατεβασμενη απο fusion.

Όταν πατάω football και γενικότερα ότι και να πατήσω μεσα στο firstrow... μου πετάει μήνυμα web request failed.

Καμιά ιδέα?

 

Μήπως είσαι με Kodi 17 ; Με την 16.1 δουλεύει άψογα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ενα πρόβλημα με το KODI και με το addon Exodus,
Μέχρι πρίν 1,5-2 βδομάδες δούλευε μια χαρά, μετά άρχισε τα πρόβληματα και τώρα δεν μού αναπαράγει 1080p περιεχόμενο που μου το έπαιζε μια χαρά πρίν.

 

Είπα σε φίλο μου να πάμε στο ίδιο επισόδειο, ίδιο provider 1080p σε αυτόν παίζει και σε μένα όχι παρα μόνο μου το σκιπάρει και κατεβένει μέχρι να βρεί ένα που να παίζει ( που συνήθως είναι HD η SD ) 

settings

ολοι οι providers επιλεγμένοι 

1080p

 

και το εσβησα και το ξαναπέρασα.....

 

το κάνει σε κανέναν άλλο αυτο;

 

ξέρετε καμία λύση ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν δεν βαριεσαι να το ξαναστησεις απο την αρχη, σβησε το φακελο userdata/addon_data/plugin.video.exodus και να ξαναστησεις το exodus απο την αρχη (θα παραμεινει εγκατεστημενο απλα θα σβηστουν οι οσες ρυθμισεις εχεις).

Ο φακελος userdata, αναλογα με το λειτουργικο σου, βρισκεται σε αυτους τους φακελους

 

http://kodi.wiki/view/userdata

 

Μην σβησεις τον ιδιο τον userdata γιατι μετα θα πρεπει να στησεις ολο το kodi σου απο την αρχη.

 

Για το θεμα με τα streams.

Οσοι εχουν αμφιβολιες αν αυτο που βλεπουν ειναι 1080p/720p/480p/whatever, ασχετως προσθετου και υλοποιησης, πχ acestream, μπορουν να πατησουν "o" οταν παιζει και να τσεκαρουν την αναλυση του στα στατιστικα που εμφανιζονται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα έκανα τα παραπάνω αλλά δυστηχώς τα ίδια....
πάω πχ. σε κάποιο επεισόδιο μιάς σειράς και πατάω το πρώτο 1080p και μου το skipari μέχρι να βρεί ένα χαμήλοτερης ποιότητας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

μην εισαστε σιγουροι οτι εχουν hd stream μπορει να το γραφει αλλα στη ουσια δεν ειναι

 

κοιταζα χτες hd ολυμπιακο απο dορυφορικο hd πορτογαλεζικο και παραλληλα εργο hd απο exodus....καμμια σχεση

 

μονο οτι πιανεις <πευθειας με δορυφορικο πιατο ειναι πραγματικο hd η απο τα επισημα site που δινουν ευρωζωνικο αλλα

 

και αυτα ζοριζονται αποτι εχω δει μεχρι τωρα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επειδη δεν εχω καταφερει να τρεξει στο kodi 16.1 το acestream και το sopcast  μπορει καποιος να με βοηθησει?

 

Το εχω σε pc με win7 και σε beelink mini mxiii.

Σε κανενα δεν μπορω να εχω εικονα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ανοίγουν τα acestream λινκς και δεν έχεις εικόνα (έχεις μόνο ήχο)? Ή δεν ανοίγουν καν τα λινκς? Αν είναι το πρώτο μάλλον πρέπει να κάνεις απενεργοποίηση το hardware acceleration από τα settings του kodi. Αν είναι το δεύτερο δεν έχεις κάνει σωστά το σετάρισμα των acestream/sopcast/plexus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάποιες φορές αν η ταινία είναι μεγάλη βγάζει μήνυμα ότι γέμισε η λανθάνουσα μνήμη. Δεν κάνει κάποιο κόλλημα απλά ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχει κάποια για βελτιστοποίηση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σου ανοίγουν τα acestream λινκς και δεν έχεις εικόνα (έχεις μόνο ήχο)? Ή δεν ανοίγουν καν τα λινκς? Αν είναι το πρώτο μάλλον πρέπει να κάνεις απενεργοποίηση το hardware acceleration από τα settings του kodi. Αν είναι το δεύτερο δεν έχεις κάνει σωστά το σετάρισμα των acestream/sopcast/plexus.

Δεν ανοίγει τίποτα. Πως γίνετε το σεταρισμα,εχεις κάποιο οδηγό?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά σε Android το acestream ολα ok αλλά με το sopcast δε μπόρεσα να το τρέξω. Όταν παταω λινκ μου γράφει ότι δεν έχει γίνει κάτι σωστά. Επίσης όταν ανοίγω το ταμπλετ μετά μου λέει "εχει διακοπή το sopcast" δηλ τρέχει κρυφά με

το που ανοιγω τη συσκευή;

Αν πατήσω πανω στο sopcast απ'εξω εκτος kodi μου βγάζει καποιους σερβερ κινέζικους

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...