Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ελληνικα ματς ρε παιδιά δεν παιζει; Πηγαίνω και από sportdevil και από p2p με rojadirectα αλλά τίποτα,βγάζει κάποια Web link αλλά δεν τα ανοίγει.

καφενειο η υπομονη ( απο οτι διαβαζω θα σπασουνε οσονουπω τα broadcom τσιπακια)
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ελληνικά μην περιμένεις σε acestream. Είχε τον Ολυμπιακό στο sportsdevil->dimsports εικόνα και ήχο από nova.

Εγω δεν εχω ηχο σχεδον ποτε στα ελληνικα. (απο sportsdevil-> dimsport /roja)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελληνικα ματς ρε παιδιά δεν παιζει; Πηγαίνω και από sportdevil και από p2p με rojadirectα αλλά τίποτα,βγάζει κάποια Web link αλλά δεν τα ανοίγει.

Και εδώ το ίδιο σε λίγα που δοκίμασα, όχι Ελληνικά, οτι να'ναι για να δω αν παίζει.

Εμφανίζει κάποια link και σε ορισμένα πετάει μήνυμα οτι "ξεκινάει το acestream περιμένετε 30-40 δευτερόλεπτα"

Αλλά στο τέλος τίποτα δεν τα παίζει.

 

Δεν έχω καταλάβει αν φταίω εγώ η τα link.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ το ίδιο σε λίγα που δοκίμασα, όχι Ελληνικά, οτι να'ναι για να δω αν παίζει.

Εμφανίζει κάποια link και σε ορισμένα πετάει μήνυμα οτι "ξεκινάει το acestream περιμένετε 30-40 δευτερόλεπτα"

Αλλά στο τέλος τίποτα δεν τα παίζει.

 

Δεν έχω καταλάβει αν φταίω εγώ η τα link.

το ιδιο και σε εμενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εδώ το ίδιο σε λίγα που δοκίμασα, όχι Ελληνικά, οτι να'ναι για να δω αν παίζει.

Εμφανίζει κάποια link και σε ορισμένα πετάει μήνυμα οτι "ξεκινάει το acestream περιμένετε 30-40 δευτερόλεπτα"

Αλλά στο τέλος τίποτα δεν τα παίζει.

 

Δεν έχω καταλάβει αν φταίω εγώ η τα link.

 

το ιδιο και σε εμενα

Μήπως πατάτε στα λινκς πολύ νωρίς σε σχέση με την ώρα έναρξης του ματς και δεν έχει ανοίξει ακόμα το stream? Χτες δοκίμασα acestream διάφορα παιχνίδια και έπαιζαν όλα. Και το ελληνικό όπως είπα ήταν από nova στο dimsport (υπήρχε και αλλού πχ fromhot).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα παιζουν αλλα θελει υπομονη και να μην βιαζομαστε

 

το 95% των παιχνιδιων το stream ανοιγει ακριβως ουτε λεπτο νωριτερα

 

τωρα αν δεν εχει αναμεταδοση ελληνικη ειναι το προβλημα....ας ειναι και κινεζικη αρκει να βλεπω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συμφωνώ σ' αυτό.

Με το Kodi έλυσα το πρόβλημα των αγώνων που μεταδίδονται από τον ΟΤΕ και δεν με πειράζει καθόλου που δεν έχουν σχολιασμό, για να μην πω ότι γλυτώνω και από τις βλακείες που λένε οι σχολιαστές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε εγω δεν μπορώ να δω καθόλου ελληνικά ματς.Ας είναι και από κινέζικα ή αραβικά κανάλια δε μ' ενδιαφέρει.

Εσείς που λέτε ότι βλέπετε μέσα από που έχουμε αυτή τη δυνατότητα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα παιζουν αλλα θελει υπομονη και να μην βιαζομαστε

 

το 95% των παιχνιδιων το stream ανοιγει ακριβως ουτε λεπτο νωριτερα

 

τωρα αν δεν εχει αναμεταδοση ελληνικη ειναι το προβλημα....ας ειναι και κινεζικη αρκει να βλεπω

Εννοείτε δοκιμάζω σε λινκ που είναι στην μέση..

Για αυτό ρωτάμε.

Αμα βγαζει το μηνυμα για τα 40 δευτερολεπτα και δεν αρχιζει στο καπακι να γεμιζει η μπαρα δεν παιζει ποτε.

Άρα το σύστημα δουλεύει και κάτι παίζει με το link πχ ωρα έναρξης, link down κλπ?
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

acestream / plexus σε osmc, ξέρεις κανείς πως γίνεται;

 

Έχω εγκατεστημένο έναν acestream client που βρήκα και το plexus.

Ότι δοκιμάζω κι εγώ, μετράει αντίστροφα ως το 40 και μετά μου λέει ότι δεν υπάρχει link.

Όπως οι παραπάνω.

 

Μόλις έκανα μια δοκιμή και δεν δείχνει τίποτα, από τένις μέχρι ισπανικό μπάσκετ.

 

Το έχει εγκατεστημένο κανείς σε osmc να μας πει πως γίνεται;

Ή κάνας οδηγός;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

acestream / plexus σε osmc, ξέρεις κανείς πως γίνεται;

 

Έχω εγκατεστημένο έναν acestream client που βρήκα και το plexus.

Ότι δοκιμάζω κι εγώ, μετράει αντίστροφα ως το 40 και μετά μου λέει ότι δεν υπάρχει link.

Όπως οι παραπάνω.

 

Μόλις έκανα μια δοκιμή και δεν δείχνει τίποτα, από τένις μέχρι ισπανικό μπάσκετ.

 

Το έχει εγκατεστημένο κανείς σε osmc να μας πει πως γίνεται;

Ή κάνας οδηγός;

 

 

σε raspberry το παλεύεις?

μαλακια ερώτηση το ξανασκευτικα για να λες osmc. 

κοιτα μεχρι μέσα οκτομβριου δεν έπαιζε.απο οτι εχω καταλαβει οι developnets δε δινουν binary για arm.

καπου εκει στις 15  οκτ έπεσα σε ενα λινκ αλλά δε το δοκίμασα λογω χρόνου αν θες να παιξεις και να μου πεις..... :)

 

https://www.sasvpn.com/blog/how-to-install-acestreams-on-raspberrypi23/ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...