Προς το περιεχόμενο

XBMC Το απόλυτο εργαλείο για ταινίες-σειρές


gergeo

Προτεινόμενες αναρτήσεις

καλησπέρα σε android στο zen το sport365.live σας δουλεύει κανονικά;από προχθές δεν ανοίγει τίποτα βγάζει ένα παράθυρο κάτι γράφει για update σβήνει και δεν ανοίγει κανένα stream,τα άλλα στο zen είναι εντάξει.Τι παίζει;

 

O δημιουργός του έγραψε στο φόρουμ του " Sports365 has put the restriction for many reasons, like bot/free users etc to at least visit their site once a day. " Η λύση που δίνει είναι να μπούμε από τον browser του android (που έχουμε το zem) στην σελίδα sport365.live . Έτσι θα "ξεκλειδώσει¨"  το addon. Το έχω δοκιμάσει και ισχύει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 4,8k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Έχω εγκαταστήσει το phoenix add on για να βλέπω αθλητικά και κυρίως ποδόσφαιρο

όμως τα περισσότερα link δεν τα φορτώνει και δεν ανοίγουν, είμαι αρχάριος χρήστης

του Kodi και δεν κατέχω πολλά πράγματα τις ρυθμίσεις και τα add ons τα πέρασα

βλέποντας βιντεάκια  στο yotube, εκτός απο το phoenix μήπως υπάρχει κάποιο

άλλο add on που να έχει αθλητικά κανάλι;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω εγκαταστήσει το phoenix add on για να βλέπω αθλητικά και κυρίως ποδόσφαιρο

όμως τα περισσότερα link δεν τα φορτώνει και δεν ανοίγουν, είμαι αρχάριος χρήστης

του Kodi και δεν κατέχω πολλά πράγματα τις ρυθμίσεις και τα add ons τα πέρασα

βλέποντας βιντεάκια  στο yotube, εκτός απο το phoenix μήπως υπάρχει κάποιο

άλλο add on που να έχει αθλητικά κανάλι;

Βάλε Sportsdevil και Castaway, εκεί θα βρεις τα πάντα.

 

 

Μέσα από τον kodi αργεί λίγο να φορτώσει αλλά λειτουργεί.

Ευχαριστώ, θα το δοκιμάσω. Με το hola vpn που δοκίμασα στο kodi να μπω laola πάλι μου έβγαζε ότι δεν παίζει στην περιοχή μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παλεύω εδώ και 2-3 μέρες να καταλάβω πως να χρησιμοποιώ το Sportsdevil και το castaway και δεν έχω καταφέρει τίποτα.

Προσπάθησα να βρω να δω χθες το μπάσκετ Ολυμπιακού-Παναθηναϊκού δεν κατάφερα τελικά να το δώ...

 

Κανά οδηγό χρήσης έχουμε;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ανοίγεις, πας Live sport και μετά ψάχνεις στα περιεχόμενα ένα ένα να βρεις το ματς που θες και τσεκάρεις τα links (κάποια θα δουλέυουν, κάποια όχι). Ειδικά χτες το μπάσκετ στο sportdevil δούλευαν σχεδόν όλα τα links, όπου και να πατούσα έπαιζε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

O δημιουργός του έγραψε στο φόρουμ του " Sports365 has put the restriction for many reasons, like bot/free users etc to at least visit their site once a day. " Η λύση που δίνει είναι να μπούμε από τον browser του android (που έχουμε το zem) στην σελίδα sport365.live . Έτσι θα "ξεκλειδώσει¨"  το addon. Το έχω δοκιμάσει και ισχύει.

A ετσι εξηγειται και δεν μπορουσα να μπω. Thanks.

 

Για εμας που το τρεχουμε σε windows, πως θα γινει απο το kodi;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

A ετσι εξηγειται και δεν μπορουσα να μπω. Thanks.

 

Για εμας που το τρεχουμε σε windows, πως θα γινει απο το kodi;

 

Μήπως να δοκιμάσεις να μπείς από τον browser που χρησιμοποιείς στα windows ; Βασικά αναγνωρίζει την ΙΡ σου και ξεκλειδώνει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μήπως να δοκιμάσεις να μπείς από τον browser που χρησιμοποιείς στα windows ; Βασικά αναγνωρίζει την ΙΡ σου και ξεκλειδώνει.

Ναι αυτο ηταν. Απλα νομιζα οτι επρεπε να μπουμε με καποιο ειδος browser μεσα απο το kodi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό εδώ το μηχανάκι: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390235.html?wid=21 θα τρέχω κομπλέ το KODI και βίντεο υψηλής ποιότητας από στικάκι ή εξωτερικό δίσκο; Ξέρω ότι ίσως δεν είναι το κατάλληλο μέρος για να ρωτήσω αλλά κυρίως με νοιάζει να τρέχει το kodi χωρίς πρόβλημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με αυτό εδώ το μηχανάκι: http://www.gearbest.com/tv-box-mini-pc/pp_390235.html?wid=21 θα τρέχω κομπλέ το KODI και βίντεο υψηλής ποιότητας από στικάκι ή εξωτερικό δίσκο; Ξέρω ότι ίσως δεν είναι το κατάλληλο μέρος για να ρωτήσω αλλά κυρίως με νοιάζει να τρέχει το kodi χωρίς πρόβλημα.

Μια χαρά θα κάνεις την δουλειά σου..
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έκανα τη βόλτα μου στο site του sport365.live, τλωρα δουλεύουν τα λινκ στο Kodi αλλά μετα απο 1-2 λεπτά κλείνουν ..... ξανα πατάω , πάλι τα ιδια μετα απο λίγο....

 

Δεν πειράζει πήγα σε άλλη παραλία (NJM Soccer) έχει καλό λινκ (1080, acestream ρώσικη περιγραφή) για το Lyon - Juve που παίζει νεράκι   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χθες είχα την πρώτη εμπειρία με Castaway και SportsDevil και αγώνες Champions League, μιας και το κόστος για ΟΤΕ TV είναι αρκετά υψηλό για να παρακολουθούμε ένα από τα αγαπημένα αθλήματα.

 

Διάλεξα μερικούς αγώνες και άνοιξαν αρκετά links για καθένα αλλά λίγα έπαιξαν και με πολύ χαμηλή ποιότητα εικόνας, πολλά κολλήματα και προβλήματα στο ήχο (άρχιζε και λίγο αργότερα σταματούσε).

 

Διευκρινίζοντας ότι η γραμμή μου είναι vdsl, ρωτώ, όσους γνωρίζουν, αν πρέπει να αποδεχτώ αυτή την ποιότητα ή κάνω κάτι λάθος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...